Skocz do zawartości

Grupowanie transakcji

Polecane posty

Wydaje mi się, że przy grupowaniu transakcji błędem jest ustawianie daty na dzień jej zgrupowania.

Założyłam nową bazę gdzie mam mnóstwo transakcji i wszystkie zgrupowane są z dzisiejszą datą. Jak dla mnie powinna tu się pokazywać np. data zakupu ostatniego przedmiotu.

Łatwiej wyłapać klientów ociągających się z płatnością.

 

Link to postu

daty sprzedaży poszczególnych transakcji mogą być różne. Oczywiście, można wziąć najnowszą datę ze dat zakupu poszczególnych transakcji, ale:

1. Problem ten nie wystąpi przy dalszej pracy z programem tylko przy wdrożeniu. W normalnej pracy dość często (np. codziennie) będzie następowało grupowanie transakcji i wówczas daty będą prawdziwe.

2. W kontekśćie statusów online data zgrupowania powinna być realna i zgadzać się z wolą użytkownika. Śmiesznie by wyglądało, gdyby data powstania grupy transakcji była starsza niż pierwszy kontakt z kupującym.

 

Problem z nieściąganiem płatności z zaległych transakcji można rozwiązać definiując inaczej filtrw transakcjach zaległych, tak, żeby uwzględniał transakcje podległe grupie.

Link to postu

1. Problem ten nie wystąpi przy dalszej pracy z programem tylko przy wdrożeniu. W normalnej pracy dość często (np. codziennie) będzie następowało grupowanie transakcji i wówczas daty będą prawdziwe.

 

 

Czy za normalną pracę uważasz to, że Sello pobiera mi dane co 2 dni??

I np. dziś grupuję transakcje z danymi wrześniowymi (30.09)

 

Jak dla mnie bez sensu, dodatkowo niektórzy np. przez weekend nie pracują, wtedy transakcje sa grupowane np. dopiero w poniedziałek.

 

Mnie nie interesuje data utworzenia transakcji, a faktyczna data zakupu - wiem, kiedy ścigać klientów, którzy się ociągają z płatnościami.

 

Wcześniej tego nie zgłaszałam, myslałam, że się jakoś przyzwyczaję, ale im więcej transakcji tym trudniej - dojście do faktycznej daty zakupu jest mocno utrudnione.

 

 

Link to postu

Nie, to że Sello nie pobiera za każdym razem danych nie jest normalne i niebawem postaramy się to naprawić.

 

Wracając do daty transakcji grupowanej - po małej dyskusji ustaliliśmy, że data tworzenia grupy to będzie data pierwszego zakupu w grupie. Oczywiście można sobie wyobrazić parametr do ustania czy jest to data pierwszego czy ostatniego zakupu, ale może wystarczające będzie to prostsze rozwiązanie.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...