Skocz do zawartości

Adres klienta, a adres do wysylki

Polecane posty

Jest na wydruku. Ja druczki do paczek pobraniowych wypisuje recznie i wlasnie o malo co a paczka poszla by gdzies indziej niz miala.

Powtarzam jeszcze raz: przychodzi nowa tranzakcja->zmieniam adres wysylki->tranzakcja przechodzi do zakladki "do paczek"->wybieram ja, patrze na odres na dole i moim oczom ukazuje sie adres klienta, a nie do wysylki!!!

Link to postu

Robię dokładnie tak, jak opisujesz. Pobieram dane -> mam transakcje -> zmieniam jej adres do wysyłki -> robie paczkę i ... wszystko jest ok. W paczce jest ten adres, na który zmieniłam. Może po zmianie adresu pobiereasz ponownie dane z Allegro i są jakieś nowe transakcje dla tego klienta? Ewentualnie nie zapisuje się poprawnie transakcja?

Link to postu

Nie robisz tak jak ja!!

Ja wypisuje druczki gdy sa w zakladce do paczek i tam wlasnie jest adres klienta, a nie wysylki.

Moze to byc zwiazane z tym ze bylo to pobranie i wlasnie przy tym zauwazylem. Zwlaszcza przy pobraniu latwiej jest wypisac druczek(recznie) w tej zakladce bo nie trzeba pakwac towaru, a mozna sobie druczek zrobic za wszczau :)

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Mi też coś nie pasuje w adresie do wysyłki. Dlaczego można zmienić adres do wysyłki w KLIENCIE, skoro przy następnym pobieraniu danych jest on znowu zmieniany na adres z Allegro? A pacza też jest tworzona wtedy na adres z Allego, a nie ten wprowadzony ręcznie - zanim się zorientowałam, że trzeba poprawiać adres w Transakcji, kilka paczek zaadresowało się źle... Po co jest możliwość zmiany danych Klienta? Powinny być to zawsze dane z Allegro! Czy nie?

Link to postu

Nie, bo klient nie musi pochodzić z serwisu aukcyjnego, wtedy jego dane nie są aktualizowane.

 

Adres wysyłki paczki, a dokładniej transakcji jest tworzony na podstawie danych wpisanych w kliencie. Domyślnie jest to adres zassany z Allegro. Jeśli ktoś chce na stałe dla klienta wpisać inny adres do wysyłki, to powinien go wpisać w pole Adres do wysyłki w kliencie. To pole nie jest aktualizowane a ma wyższy priorytet przy tworzeniu transakcji czy paczki.

 

Jeśli natomiast zmiana adresu jest jednorazowa do jednej transakcji to adres należy zmienić w tej konkretnej transakcji.

Link to postu

I tu się nie zgodzę - poprawiam adres do wysyłki w kliencie, a w transakcji jest nadal adres z Allegro! Tworzę paczkę i nadal jest adres z Allegro! A przecież jestem pewna że poprawiłam adres do wysyłki i kicha - paczka idzie pod zły adres. Może przydałaby się  jakaś sygnalizacja, że adresy wysyłki nie zgadzają się? Poza tym po pobraniu danych adres w kliencie poprawi się znowu na adres z Allegro - jak wtedy wyłapać błąd? Sprawdzać wszystkie paczki z meilami czy adres nie został zmieniony? I gdzie tu ten wyższy priorytet? Coś tu trzeba poprawić... Oczywiście moim zdaniem :))

Link to postu

I tu się nie zgodzę - poprawiam adres do wysyłki w kliencie, a w transakcji jest nadal adres z Allegro! Tworzę paczkę i nadal jest adres z Allegro! A przecież jestem pewna że poprawiłam adres do wysyłki i kicha - paczka idzie pod zły adres.

Jest nadal bo adres w transakcji jest już ustawiony na jakiś. Zmiany w kleintach nie przenoszą się automatycznie an wszystkie transakcje, które już są i były bo powodowało by to rozjazd. Tyczy się to tylko nowo tworzonych. Tak samo, adresy w paczkach biorą się z transakcji, a nie z klienta, bo źródłem powstania paczki jest transakcja.

 

Poza tym po pobraniu danych adres w kliencie poprawi się znowu na adres z Allegro - jak wtedy wyłapać błąd?

Ale który adres? Sprawdziłem przed chwilą własnoręcznie, iż zmieniany jest tylko adres z serwisu ( w kliencie ). Jesli był wpisany w kliencie adres do wysyłki to zostanie on nienaruszony i taki zostanie wykorzystany  przy tworzeniu transakcji.

 

I gdzie tu ten wyższy priorytet? Coś tu trzeba poprawić... Oczywiście moim zdaniem :))

No właśnie w tym wyższy priorytet, że jeśli klient ma zdefiniowany adres DO WYSYŁKI to przy TWORZENIU transakcji zostanie wykorzystany właśnie ten adres. Jeśli go natomiast nie ma, do transakcji trafi adres domyślny klienta pobrany z allegro.

 

Nie wiem, może jestem ślepy i czegoś nie widzę jeszcze :)

Link to postu
  • 3 miesiące temu...

przyznaje racje eliszek. Przeprowadziłem test. Stowrzyłem transakcje z adresem niby z serwisu, pozniej niby przeczytałem maila i wprowadziłem adres do wysylki u klienta. Nastepnie niby zaksiegowałem pelna wplate i stworzylem paczke, przechodze do paczek a tam adres z serwisu. A powinien byc adres ktory wprowadzalem do wysylki.  Teraz trzeba wejsc w taka paczke i zmienic recznie, czy mozna to ustawic automatycznie?

Link to postu

czytać dokładnie proszę! Bo nie będę powtarzał 3 raz, no może w skrócie.

Adresy klienta -> (robimy transakcję) - transakcja ma adres Z klienta -> (robimy paczkę) - paczka ma adres Z TRANSAKCJI (a nie z klienta)

 

To jest naturalna kolej rzeczy. Jeśli klient dzwoni/pisze mejla i chce żeby mu wysłać paczkę na inny adres to ten adres ZMIENIAMY W KONKRETNEJ TRANSAKCJI. Zmiana adresu W KLIENCIE nie spowoduje żadnej zmiany w istniejących już transakcjach i paczkach.

 

Zmiany adresu do wysyłki wprowadzone w kliencie zostaną uwzględnione dopiero dla nowo tworzonych transakcji i paczek - jest to sytuacja gdy np klient A chce mieć zawsze wysyłany towar od nas pod adres B, mimo że w allegro ma wpisany np swój adres domowy C.

 

Być może aby lepiej zrozumieć zależności pomiędzy przenoszonymi danymi przydał by się jakiś rysunek poglądowy... W chwili wolnego czasu może coś się pomyśli.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...