Skocz do zawartości

Dane i pobieranie.........Kto ma problemy - wpisz się...

Polecane posty

dla zespołu Sello odpowiedź Allegro na problemy z webApi a sello(na podstawie logów z sello):

Allegro:

Uprzejmie informuję, że po konsultacji zgłoszonego problemu z Działem Technicznym pragnę wyjaśnić, że nie odnotowaliśmy w ostatnim czasie problemów w funkcjonowaniu WebAPI.

(...)

Dziękujemy za informacje. Niestety nie pokrywają się one z obserwacjami naszymi jak i innych wypowiadających się na tym forum (np. JA_CK) oraz innych forach i serwisach (np. http://gospodarka.gazeta.pl/technologie/1,81010,4647934.html). Ze swojej strony będziemy robić wszystko, aby Sello potrafiło odpowiednio reagować na praktyczne działanie serwisu aukcyjnego, jednakże nie wszystko jesteśmy w stanie przewidzieć.

 

Dziękuje za daklarację możliwości wykorzystania Twojej bazy danych. Zapewne skorzystamy :)

 

Ad odpowiedzi Allegro:

nie spodziewałabym się innej odpowiedzi. Niestety w tą nie mogę uwierzyć.

Link to postu

Do twórców Sello

 

Darzę Was wielki szacunkiem, program naprawdę przyzwoicie wygląda i ma dużo potrzebnych funkcji. Chciałbym z niego korzystać w swojej codziennej pracy, zaoszczędziłby mi sporo czasu (w szczególności w zestawieniu z Subiektem). Mam wiele problemów z pobieraniem danych. Jak czytam forum to widzę, że każdy boryka się z podobnymi problemami. Wasza inicjatywa jest bardzo potrzebna ale dlaczego sprzedajecie niefunkcjonalny produkt. Dobrze, że go nie kupiłem tylko zacząłem od wersji demonstracyjnej. Inaczej plułbym sobie w brodę.

Czy jest jakaś data kiedy tak naprawdę wyjdzie w pełni funkcjonalne oprogramowanie?

 

Pozdrawiam i zachęcam do jeszcze cięższe pracy

Rafał Zaremba

Link to postu

To nie do końca jest tak, że program nie działa. W momencie gdy go wypuszczaliśmy, na tyle na ile był przetestowany - działał. Trzeba nadmienić iż Sello się dopiero narodziło i potrzebuję trochę czasu aby się ustabilizować. Wszelkie błędy jakie pojawiają się w czasie użytkowania są rzeczami nowymi, które np nie było szansy przetestować wcześniej (np niestabilne zachowanie się funkcji webApi) bo ich po prostu nie było. Błędy działania webApi potem rzutują na niepoprawną pracę aplikacji, ale na bieżąco śledzimy co się dzieje na forum, ustalamy przyczynę i poprawiamy. Był okres, że wprowadziliśmy poprawkę do Sello w wersji 1.0.1 i dane pobierały się poprawnie.

Jeśli zatem nagle pojawiają się znów problemy w tej wersji, można wnioskować, że wynika to po części ze zmian jakie występują na Allegro (akurat jest burzliwy okres zmian allegro). Zmiany te wpływają potem na funkcjonowanie Sello - bo niektórych rzeczy nie przewidzieliśmy (bo nie było takiej możliwości).

 

Na pytanie o datę kiedy zacznie działać poprawnie... jest ciężko odpowiedzieć. Robimy co możemy aby było dobrze. Było już dobrze w wersji 1.0.1... W kolejnej staramy się poprawić błędy znalezione w tej, ale nikt nie zagwarantuje kiedy będzie w pełni funkcjonalna wersja.

Czy np Microsoft gwarantował, że Windows Vista jest w pełni funkcjonalna? Skoro go wypuścili tzn, że działa... Tylko, że co innego weryfikować działanie w firmie, a co innego zweryfikują użytkownicy - stąd też pojawiają się service packi do windowsów czy innych programów.

 

W Sello zagadnienie jest o tyle poważne, że program w dużej mierze jest zależny od zewnętrznych czynników (webApi). Więc samo testowanie jest trudne a i każdy dzień może przynieść coś nowego.

 

Stąd też, można powiedzieć że najbliższa wersja będzie z całą pewnością lepsza.. ale czy już będzie całkowicie niezawodna - jak ktos twierdzi, że jego program jest całkowicie niezawodny.. to kłamie :) (poza nielicznymi wyjątkami)

 

 

Nie udało się zapisać danych klienta io6 (215068)

Nick klienta musi być unikalny.

 

Czy ktos wytlumaczy mi o co tu chodzi?

Chodzi dokładnie o to co jest zapisane w komunikacie. Przy pobieraniu danych o klientach z allegro jeden z nich (io6) najwyraźniej jest już zapisany w bazie. Czy np istnieje możliwość, że dodałeś klienta o takim nicku ręcznie?

Link to postu

dla zespołu Sello odpowiedź Allegro na problemy z webApi a sello(na podstawie logów z sello):

Allegro:

Uprzejmie informuję, że po konsultacji zgłoszonego problemu z Działem Technicznym pragnę wyjaśnić, że nie odnotowaliśmy w ostatnim czasie problemów w funkcjonowaniu WebAPI.

(...)

Dziękujemy za informacje. Niestety nie pokrywają się one z obserwacjami naszymi jak i innych wypowiadających się na tym forum (np. JA_CK) oraz innych forach i serwisach (np. http://gospodarka.gazeta.pl/technologie/1,81010,4647934.html). Ze swojej strony będziemy robić wszystko, aby Sello potrafiło odpowiednio reagować na praktyczne działanie serwisu aukcyjnego, jednakże nie wszystko jesteśmy w stanie przewidzieć.

 

Dziękuje za daklarację możliwości wykorzystania Twojej bazy danych. Zapewne skorzystamy :)

 

Ad odpowiedzi Allegro:

nie spodziewałabym się innej odpowiedzi. Niestety w tą nie mogę uwierzyć.

 

Dziękuję za intencję i chęć współpracy czekam na kontakt, chętnie udostępnię swoją bazę danych ponieważ pokładam wielkie nadzieje w sello w związku z intensywnym rozwojem na allegro.

 

co do odpowiedzi allegro dalej piszę do obsługi i nie zmierzam zaprzestać do momentu uzyskania odpiwdzi wiarygodnej ;)

Link to postu

do zespołu sello:

Proponuję aby przyspieszyć wszelkie modyfikacje i eliminować błędy w sello: stwórzcie w sello funkcję raportowania błędów przesyłaną na wasz serwer - chyba najlepsze rozwiązanie.

 

Bardziej przyspieszyć się nie da :) - musielibyśmy brać nocki chyba ;D.

 

Raportowanie jest zrobione... Menu Sello/pomoc/zgłoś sugestię. Aczkolwiek błędy zgłaszane na forum maja szanse być rozwiązane szybciej przez wzgląd na obustronną komunikację wielu osób.

Link to postu

do zespołu sello:

Proponuję aby przyspieszyć wszelkie modyfikacje i eliminować błędy w sello: stwórzcie w sello funkcję raportowania błędów przesyłaną na wasz serwer - chyba najlepsze rozwiązanie.

 

Bardziej przyspieszyć się nie da :) - musielibyśmy brać nocki chyba ;D.

 

Raportowanie jest zrobione... Menu Sello/pomoc/zgłoś sugestię. Aczkolwiek błędy zgłaszane na forum maja szanse być rozwiązane szybciej przez wzgląd na obustronną komunikację wielu osób.

 

U mnie zgłaszanie poprzez funkcję zgłoś sugestie powoduje zawieszenie programu ale wiem że sugestie docierają do was :).

 

Proponowałem jednak automat raportujący błędy w sello taki jak np. posiada Windows. Profesjonalne narzędzie które przyda się programistom.

Link to postu

no... ale zauważ różnicę między pierwszym i ostatnim rysunkiem, które dotyczą strony klienckiej ;D.

 

Co do raportów... to co jest takiego w raportach windowsowych czego nie ma w naszych :) (Ja tam zawsze wyłączam raportowanie błędów windowsa zaraz po instalacji systemu ;D)

Link to postu

ja tez mam same problemy z sello!!! próbowałem wszyskiego... aukcje wysyła, odbiera pocztę i wysyła ale nie odbiera info o stanie aukcji i o nowych transakcjach!!! Misz masz, sprzedajecie program który nie działa to jakieś jaja są... w insercie nikt nie odpowie na problem bo nie ma do tego stworzonej infolinii  >:( Co mam zrobic bym mógł pracować na programie ,który kupiłem??!!

Link to postu

Infolinia jest.. w postaci forum.

Nie zgodzę się, jak już pisałem dwukrotnie ze stwierdzeniem, że program nie działa. Program działa. Natomiast przy dużej ilości danych (i kulejącym ostatnimi czasy allegro) faktycznie pojawiają się problemy natury wydajnościowej. Aktualnie pracujemy nad nowymi sposobami ściągania danych, tak, że w najbliższej wersji zapewne ściąganie danych będzie szybsze.

 

Jeszcze raz podkreślę... że my naprawdę wiemy o problemie powolnego ściągania danych i pracujemy nad nim. Trochę męczące jest tłumaczenie tego za każdym razem jak ktoś nowy pisze na forum. Oczywiście na zmiany trzeba poczekać do wypustu kolejnej wersji.

 

Jeśli chodzi o pobieranie danych. To działa ale długo. Dopóki na dole kręci się ikonka - dane są pobierane. Pojawią się one w Sello dopiero po ściągnięciu wszystkiego - stąd też zapewne komentarze w stylu nie działa. Natomiast jeśli dane zostały niby pobrane, ale nie zostały pobrane niektóre obiekty typu transakcja czy komentarz, proszę spojrzeć do raportu na szczegóły błędu - jeśli się tam pojawił.

Ostatnio dużo błędów wynikało ze źle działających funkcji allegrowego webApi. Zdarzają się też problemy z transmisją (HTTP error...). Czasami też transakcji po prostu jeszcze nie ma - allegro z pewnym opóźnieniem wystawia transakcję do wygranej aukcji.

 

Jeśli są jakieś problemy z błędami w raporcie to proszę pisać. Na pewno pomożemy, a przynajmniej będziemy się starać.

Link to postu

teoria spisku? ;D

Czego dokładnie nie ściąga Sello? Aukcji wystawiony spoza Sello? transakcji do nich? Czy informacji o trwających aukcjach etc..

 

Nie wiem czy inne programiki ściągają te same dane.. np w przypadku aukcji nieznanych czy ściągane są całe aukcje (łącznie z opisami i zdjęciami?) - Bo jesli nie to mówimy to Sello pobiera tych danych zdecydowanie więcej, więc i prawdopodobieństwo, że coś się nie uda jest większe.

 

Szykujemy właśnie ulepszony sposób pobierania i mamy nadzieję, że problemy wkrótce znikną.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...