Skocz do zawartości

jak skonfigurowac sello z subiektem?

Polecane posty

i trzeba uzupełnić wszystkie "linijki", serwer - można spróbować (local)\insertgt, jeśli nikt nic nie zmieniał, baza danych - to chyba oczywsite, należy wybrać taką z jaką Sello ma współpracować, autentykacja Windows - w zależności od konfiguracji serwera Sql, sekcja użytkownicy - też chyba oczywiste, należy wybrać jakiegoś użytkownia SubiektaGT, aby powiązać z użytkownikiem Sello. Pozostaje już tylko sprawdzić(przetestować) połączenie i połączyć

Link to postu

Z opisu a nawet z samego Sello mozna wniskowac ze to banalne.

Ale co w przypadku gdy na listach rozwijanych nie pojawia sie nazwa bazy danych ?

Ta akurat mozna wpisac recznie ;)

Ale idziemy dalej : w sekcji 'uzytkownicy w SGT dodaje nowego wybieram uzytkownika Sello ale uzytkownika SGT juz nie ma na liscie ani nie mozna go wpisac recznie.

Co wtedy ? Czy nie polaczylem sie z baza, ktora wpisalem recznie ?

 

byc moze udalo mi sie znalezc rozwiazanie tego problemu:

http://forum.sello.pl/index.php?topic=149.0

tylko jak dodac nowego uzytkownika do tej samej bazy, tej samej firmy ?????

Link to postu

Ładnie Panowie piszecie i całkiem logicznie i tak właśnie zamierzałem sie połączyć, jednak nic z tego.

Ale skoro sugerujecie złą nazwę, czy ścieżkę do bazy to uruchomiłem Program serwisowy. Ścieżka jest taka sama, w PS widzę bazy Subiekta i maja one status Online.

Mimo to w sello nadal nie mogę wybrać z listy żadnej bazy ani dodać użytkownika Subiektowego - też nie ma nic na liście rozwijanej.

Może są inne sugestie? co dalej musiał bym sprawdzić?

Sello i Subiekt oraz MSSQL działają na tym samym komputerze na systemie Vista.

 

---------

 

trzeba odznaczyć 'ptaszka' ;) przy logowaniu windows

czyli do bazy logujemy sie jako 'sa' bez hasła - jeśli wszystko było instalowane na ustawieniach standardowych.

Dziekuje za wsparcie ;)

Link to postu

Czy wybrał Pan sposób logowania do tej bazy danych. Nalezy zaznaczyć albo autentykację windows, albo wpisać ręcznie użytkownika bazy danych, który ma odpowiednie uprawnienia (domyślnie użytkownik: sa, bez hasła)

 

Jesli na serwerze MSSQL gdzie jest Subiekt, były zmieniane uprawnienia, bądź użytkownicy pod których należy się łączyć, to tutaj należy ich wpisać. Wtedy Sello powinno poprawnie pobrać listę podmiotów założonych w bazie SGT.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...