Skocz do zawartości

[sello 1.1.0b] Wrazenia po szybkim tescie

Polecane posty

Zainstalowalem do testow na XP wasze nowe dzielo.

 

Pobieranie danych teraz naprawde dziala z predkoscia kosmiczna. Super!!!!

 

Nie ma jednak rozy bez kolcow :(

Nadal nie dziala pokazywanie tego co ma byc w paczce, az do momentu jej utworzenia gdy znajduje sie w zakladce do wyslania, a obiecywaliscie to naprawic  :'(

 

Mam jedna aukcje ktorej nowe sello tez nie potrafi pobrac(nieokreslony blad) :( Numerek aukcji to: 277921782

 

Reszta narazie wyglada, ze dziala jak trzeba :)

 

Czy mozecie dorobic jakies oznaczenie przy wystawianiu komentarzy czy platnosc byla pobraniem czy tez przelwewem? To by ulatwilo wystawianie rzetelnych komentarzy :)

Link to postu

Błąd z kategoriami jest spowodowany tym, że prawdopodobnie allegro rozdzieliło tą kategorię w której wcześniej była wystawiana aukcja na dwie inne, zatem ta kategoria stałą sie nadrzędną kategorią dla kilku innych:

 

np ta aukcja jest wystawiona w kategorii Allegro › Firma i Przemysł › Biuro › Pakowanie i wysyłanie › Koperty

 

wg tej teorii kategoria koperty została rozdzielona na ochronne i pozostałe, więc trzeba by przestawić tą kategorię na jedną z poniższych.

 

e-strefa a ponowne pobranie nic nie pomaga? W sumie nieokreślony błąd niewiele mówi. Żadnych szczegółów nie ma?

Link to postu

co do ponownego pobierania to nie pomaga, bo aukcja nie chce sie pobrac od dobrego tgodnia, nieokreslony blad wyskakuje za kazdym pobieraniem danych

 

A teraz ciag dlaszy pamietnika beta testow....

 

Pobieranie danych:

Sello wlasnie sie zawiesilo na sciaganiu poczty. Najpierw przywiesilo sie w oklocach 50%, ale klikniecie popchnelo sprawe dalej. Pobieranie stanelo na 95%, ale program nie wisi. Pomoglo anulowanie pobierania. Za drugim razem przeszlo bez problemu.

 

Tworzenie paczki:

Powiedzcie mi dlaczego przy tworzeniu paczki w okienku jest pozycja wydrukowano i mozna sobie zaznaczyc ze wydrukowano dokumenty?? Przeciez dokumenty da sie wydrukowac dopiero jak pozycja jest w zakladce do wyslania.

Tu moja mala uwaga iz (zwlaszcza przy pobraniu) powinna byc mozliwosc wydrukowania dokumentow wczesniej czyli wlasnie w zakladce "do paczek", bo zazwyczaj(przynajmniej ja) adresuje sie(okleja, instaluje wplate gotowkowa) najpierw koperte, a dopiero potem wklada sie do niej towar, bo tak jest latwiej i zmniejsza sie ryzykow wyslania towaru do zlej osoby.

Gdy pozycja jest w "do paczek" nadal widac dane klienta, a nie adres do wysylki!!!

 

Wysylanie paczki:

Nie poprawiliscie bledu zwizanego z wyszarzeniem checkboxa paczka wyslana/odebrana dnia w przypadku gdy paczucha jest dodana do listy wysylkowej.

 

Zaznaczanie:

Nadal zaznaczonych pozycji poprzec ctrl+klik nie da sie odznaczac i w przypadku pomylki zabawa w zaznacznie zaczyna sie od nowa.

Gdy zaznaczone pozycje poleca do innej zakladki to zaznaczeni zostaje(na pustych miejscach lub innych pozycjach)

 

Uffff... to by bylo na tyle z nastepnego szybkiego testowania :)

Link to postu

Pobieranie danych:

Sello wlasnie sie zawiesilo na sciaganiu poczty. Najpierw przywiesilo sie w oklocach 50%, ale klikniecie popchnelo sprawe dalej. Pobieranie stanelo na 95%, ale program nie wisi. Pomoglo anulowanie pobierania. Za drugim razem przeszlo bez problemu.

sprawdzimy

 

Tworzenie paczki:

Powiedzcie mi dlaczego przy tworzeniu paczki w okienku jest pozycja wydrukowano i mozna sobie zaznaczyc ze wydrukowano dokumenty?? Przeciez dokumenty da sie wydrukowac dopiero jak pozycja jest w zakladce do wyslania.

Tu moja mala uwaga iz (zwlaszcza przy pobraniu) powinna byc mozliwosc wydrukowania dokumentow wczesniej czyli wlasnie w zakladce "do paczek", bo zazwyczaj(przynajmniej ja) adresuje sie(okleja, instaluje wplate gotowkowa) najpierw koperte, a dopiero potem wklada sie do niej towar, bo tak jest latwiej i zmniejsza sie ryzykow wyslania towaru do zlej osoby.

sprawdzimy\poprawimy

 

Gdy pozycja jest w "do paczek" nadal widac dane klienta, a nie adres do wysylki!!!

co prawda sprawdzam teraz na poprzedniej wersji (nie beta)i na dole w szczegółach transakcji w danych klienta pojawia się adres właśnie do wysyłki

 

Wysylanie paczki:

Nie poprawiliscie bledu zwizanego z wyszarzeniem checkboxa paczka wyslana/odebrana dnia w przypadku gdy paczucha jest dodana do listy wysylkowej.

Zaznaczanie:

Nadal zaznaczonych pozycji poprzec ctrl+klik nie da sie odznaczac i w przypadku pomylki zabawa w zaznacznie zaczyna sie od nowa.

Gdy zaznaczone pozycje poleca do innej zakladki to zaznaczeni zostaje(na pustych miejscach lub innych pozycjach)

jest to wersja beta i Inga streściła co się w niej zmieniło\zmieni, natomiast nie wszystko da się zrobić do tej wersji, po kolei uwagi i sugestie będą realizowane w kolejnych wersjach, a błędy poprawiane

Link to postu

Gdy pozycja jest w "do paczek" nadal widac dane klienta, a nie adres do wysylki!!!

co prawda sprawdzam teraz na poprzedniej wersji (nie beta)i na dole w szczegółach transakcji w danych klienta pojawia się adres właśnie do wysyłki

 

No wlasnie ten blad jest w obecnie obowiazujacej jak i w nowej wersji. Jezeli zmienimy adres wysylki to on bedzie widoczny dopiero gdy tranzakcja jest w zakladce "do wyslania", a tu w moim przypadku paczka juz jest zapakowana dawno. Wczesniej widac adres klienta z allegro, a nie do wysylki i nawet jest to wyraznie opisane ze to dane klienta, a nie adres do wysylki. Zeby zobaczyc inny adres trzeba wejsc w szczegoly tranzakcji.

 

 

Teraz zauwazylem ze nowe sello nie pobiera wcale tranzakcji!!! NIe ma zadnego bledy i nie ma tez nowych tranzakcji.

 

Czy mozecie opublikowac wasza liste "to do" bledow do poprawienia tak zeby mozna bylo latwiej sprawdzac czy wam sie udalo ;) no i zeby nie pisac w kolko o tym samym?

Link to postu

No wlasnie ten blad jest w obecnie obowiazujacej jak i w nowej wersji. Jezeli zmienimy adres wysylki to on bedzie widoczny dopiero gdy tranzakcja jest w zakladce "do wyslania", a tu w moim przypadku paczka juz jest zapakowana dawno. Wczesniej widac adres klienta z allegro, a nie do wysylki i nawet jest to wyraznie opisane ze to dane klienta, a nie adres do wysylki. Zeby zobaczyc inny adres trzeba wejsc w szczegoly tranzakcji.

albo się nie rozumiemy albo...

jeśli w transakcji zmienię adres przez Zmień lub Wpisz adres klienta, to te adresy pojawią się na dole w szczegółach transkacji w danych klienta jako adres do wysyłki. dodam że Wpisz adres klienta, zmienia adres do wysyłki, na adres, który jest w danych klienta w zakładce Klienci.

Link to postu

No a tam caly czas jest adres klienta, a adres do wysylki pojawia sie dopiero jak paczka jest juz zapakowana czyli w zakladce "do wyslania". I tam wtedy pisze adres do wsylki, a wczesniej adres klienta.

więc jednak się rozumiemy, trzeba poszukać przyczyny przez którą program działa inaczej. pytanie jest czy nie jest to przypadkiem baza danych z jakiejś z wcześniejszych wersji beta, a drugie czy na nowej bazie występuje to samo. bo tak jak już pisałem sprawdziłem to i każda zmiana adresu do wysyłki w transkacji pojawia się na dole w danych klienta (jest dokładnie taki jaki wpisze się w oknie transkacji)

 

PS

Ja myslalem o tych szczegolach po wcisnieciu entera. Tam jest taki adres jak trzeba.

i właśnie o tym adresie cały czas piszę i on się "kopiuje" po każdej zmianie do okna na dole Dane klienta. a enter to inaczej popraw, a sam podgląd bez możliwości edycji to f3

Link to postu

No wlasnie to mieliscie poprawic w nowej becie, a dziala tak samo jak w wersji 1.0.1.

Baze mam z wersji 1.0.0, bo ta z pierwszej bety sie do niczego nie nadawala. Nowej bazy danych dla wersji 1.1.0 nie probowalem i mowiac szczerze nie chcialbym sie przenosci znowu na nowa baze danych i tracic wszyskiego.

 

 

Przypominam ze nowa becia nie pobiera wcale danych. Raport z dobierania danych jest z 12 grudnia czyli(o ile pamietam) z dnia kiedy je zainstalowalem. Dotyczy to odbierania aukcji, klientow, tranzakcji i komentarzy.

Link to postu

Zalozylem nowa baze na becie i jest tak jak powinno byc.

Czekam wiec na propozycje poprawki do mojej bazy danych, bo naprawde nie chce znowu zaczynac z czysta baza danych i utracic calej historii tranzakcji.

 

A co z tym niepokazywaniem towarow? Podawaliscie rozwiazenie tego problemu ktore polegalo na poprawieniu nazw w kartotece sello, ale to nie jest rozwiazanie, a widze ze w becie nadal jest to samo. Zreszta widac na screenie pare postow wyzej ze pole towary jest puste :(

Link to postu

Przypominam ze nowa becia nie pobiera wcale danych. Raport z dobierania danych jest z 12 grudnia czyli(o ile pamietam) z dnia kiedy je zainstalowalem. Dotyczy to odbierania aukcji, klientow, tranzakcji i komentarzy.

Możesz uszczegółowić to stwierdzenie? Mogą nie działać automaty pobierania (jak będzie trzeba, to wyjaśnie jakie jest na to obejście do tej Bety ;)  ale odbieranie RECZNE, gdzie zaznaczasz co chcesz odebrać powinno być OK. Czy wybierasz opcję Wyślij/odbierz -> Serwisy aukcyjne -> Odbierz?

 

A co z tym niepokazywaniem towarow? Podawaliscie rozwiazenie tego problemu ktore polegalo na poprawieniu nazw w kartotece sello, ale to nie jest rozwiazanie, a widze ze w becie nadal jest to samo. Zreszta widac na screenie pare postow wyzej ze pole towary jest puste

nie wszystko było zrobione do Bety. Teraz towary z Subiekta pokazują się już ładnie :))

Link to postu

W temacie pobierania:

Klikam wyslij/odbierz wszystko i pobiera sie tylko poczta. Klikniecie odbierz przy seriwisach aukcyjnych tez niczym nie skutkuje.

Zadne okienko sie nie pojawia. Na czystej bazie ktora zalozylem pyta sie co ma pobrac(torche wkurzajace), ale nie wiem czy pobiera na biezaco, bo od momentu zalozenia nowej bazy do testow nic nie sprzedalem, a popraby sie wszystkie tranzakcje.

 

Inga ciesze sie ze towary juz sie pojawiaja :)

 

Pozostaje jeszcze kwestia co jest nie tak z moja baza(a moze nie tylko z moja) ze nie poakzuje poprawnego adresu wysylki.

Link to postu

Witaj ponownie,

to może ja zbiorczo odpowiem na kilka rzeczy.

 

Pozostaje jeszcze kwestia co jest nie tak z moja baza(a moze nie tylko z moja) ze nie poakzuje poprawnego adresu wysylki.

Czytając Wasz dialog zaczęłam się obawiać, czy Ty dobrze rozumiesz rozdzielenie transakcji i paczek. Transakcje to są osobne obiekty, w których wszystko ustalasz (listę towarów, koszty, płatności, dokumenty Subiekta GT. Po tych wszystkich ustaleniach tworzysz dopiero paczkę (lub paczki) z tej transakcji. Od tego momentu Paczka i Transakcja żyją jakby swoim życiem, np. adres zmieniony w transakcji po utworzeniu paczki nie przeniesie się do niej. Przeniesie się za to do kolejnej paczki (jeśli taką byś utworzył do tej samej transakcji bo. np. zapomniałeś coś dosłać).

Screen, który nam przesłałeś jest z transakcji. Zarówno na wersji 1.0.1 jak i 1.1.0. Beta nie widzę tam żadnego błedu. Potem zaś opisujesz paczkę:

No a tam caly czas jest adres klienta, a adres do wysylki pojawia sie dopiero jak paczka jest juz zapakowana czyli w zakladce "do wyslania". I tam wtedy pisze adres do wsylki, a wczesniej adres klienta.

Czy aby nie mylisz tych obiektów? Adres do wysyłki w transakcji jest widoczny w szczegółach na dole (te z Twojego screena]. Tak samo jest z adresem w Paczce.

 

Kontynuując:

Tworzenie paczki:

Powiedzcie mi dlaczego przy tworzeniu paczki w okienku jest pozycja wydrukowano i mozna sobie zaznaczyc ze wydrukowano dokumenty??

A jeśli wydrukowałeś je w innym programie? wypisałeś ręcznie i nie chcesz ich ponownie tworzyć? Wówczas możesz zapalić ten znacznik.

 

Przecież dokumenty da sie wydrukować dopiero jak pozycja jest w zakładce do wysłania.

Tu moja mała uwaga iz (zwlaszcza przy pobraniu) powinna byc mozliwosc wydrukowania dokumentow wczesniej czyli wlasnie w zakladce "do paczek", bo zazwyczaj(przynajmniej ja) adresuje sie(okleja, instaluje wplate gotowkowa) najpierw koperte, a dopiero potem wklada sie do niej towar...

No i właśnie tu mylisz te dwa pojęcia (transakcja i paczka)! Wydruki (bo rozumiem, ze mowa tu cały czas o dokumentach pocztowych, a nie Subiektowych) można zrobić dla obiektu PACZKA, a nie transakcja. Dlatego nie ma opcji Drukuj w module Transakcje w zakładce "do paczek". I nie jest to błąd (jak pisałeś wcześniej) tylko zamierzone działanie Sello. Możesz przecież Utworzyć wcześniej paczki. Jeśli coś się zmieni, paczkę w Sello można jeszcze zmienić lub nawet usunąć i utworzyć ponownie. Założenie w Sello jest takie, że do jednej transakcji możesz utworzyć kilka paczek, bo np. dosyłasz coś, wysyłasz duże przedmioty osobnymi przesyłkami itp. Nie utożsamiamy zatem transakcji z paczką.

 

Czy mozecie dorobic jakies oznaczenie przy wystawianiu komentarzy czy platnosc byla pobraniem czy tez przelwewem? To by ulatwilo wystawianie rzetelnych komentarzy

Moglibyśmy, ale czy naprawdę będzie to używane? Możesz zawsze wybrać opcję Pokaż transakcje w modułu Komentarze. Wydaje mi się, ze dodawanie kolejnych kolumn, czy danych w szczegółach komentarzy (bo przecież na tym się nie skończy i kolejni użytkownicy będą chcieli nowe pola) wprowadzić może więcej zamieszania niż pożytku.

 

Sello wlasnie sie zawiesilo na sciaganiu poczty. Najpierw przywiesilo sie w oklocach 50%, ale klikniecie popchnelo sprawe dalej. Pobieranie stanelo na 95%, ale program nie wisi. Pomoglo anulowanie pobierania. Za drugim razem przeszlo bez problemu.

Czy to nadal występuje?

 

Wysylanie paczki:

Nie poprawiliscie bledu zwizanego z wyszarzeniem checkboxa paczka wyslana/odebrana dnia w przypadku gdy paczucha jest dodana do listy wysylkowej.

Jeśli paczka jest na liście, to datą Wysłania/odebrania zarządzasz z poziomu listy wysyłkowej. Inaczej mógłby być taki rozjazd danych, że masz listę wysyłkową wysłaną dnia np. 10.12, a samą paczkę parę dni później np. 15.12. Czy nie byłoby to mylące? Problem pojawi się, gdy dodajesz do listy wysyłkowej paczki, które zostaną odebrane osobiście. Czy są jeszcze inne miejsca, w których blokada ta przysparza problemów?

 

Czy mozecie opublikowac wasza liste "to do" bledow do poprawienia tak zeby mozna bylo latwiej sprawdzac czy wam sie udalo  no i zeby nie pisac w kolko o tym samym?

Już kiedyś odpowiadałam oficjalnie na takie pytania. Nie chcemy i nigdy nie będziemy chcieli publikować pełnej listy zaplanowanych zmian i rozwiązanych błędów do danej wersji. Możemy podawać ogólne informacje np. takie, że zrobimy statusy online, ale nie tak szczegółowe jak te, o które Ty pytasz. Powodów jest wiele i pisząc to jestem pewna swojego zdania.

 

 

Link to postu

Pozostaje jeszcze kwestia co jest nie tak z moja baza(a moze nie tylko z moja) ze nie poakzuje poprawnego adresu wysylki.

Czytając Wasz dialog zaczęłam się obawiać, czy Ty dobrze rozumiesz rozdzielenie transakcji i paczek. Transakcje to są osobne obiekty, w których wszystko ustalasz (listę towarów, koszty, płatności, dokumenty Subiekta GT. Po tych wszystkich ustaleniach tworzysz dopiero paczkę (lub paczki) z tej transakcji. Od tego momentu Paczka i Transakcja żyją jakby swoim życiem, np. adres zmieniony w transakcji po utworzeniu paczki nie przeniesie się do niej. Przeniesie się za to do kolejnej paczki (jeśli taką byś utworzył do tej samej transakcji bo. np. zapomniałeś coś dosłać).

Screen, który nam przesłałeś jest z transakcji. Zarówno na wersji 1.0.1 jak i 1.1.0. Beta nie widzę tam żadnego błedu. Potem zaś opisujesz paczkę:

No dobra to podejdzy do tego z innej strony. Kiedy wg Was powinienem pakowac towar??

Ja to robie gdy tranzakcje mam z zakladce "do paczek"(wydaje mi sie to oczywiste). W tym momencie adresuje koperte(druk wplaty gotowkowej tez naklejam teraz bo jest poprostu latwiej przykleic go do pustej koperty/tyle ze musze miec juz paczke zapakowane wg programu/), wkladam do niej towary i klikam utworz paczke.

 

 

No a tam caly czas jest adres klienta, a adres do wysylki pojawia sie dopiero jak paczka jest juz zapakowana czyli w zakladce "do wyslania". I tam wtedy pisze adres do wsylki, a wczesniej adres klienta.

Czy aby nie mylisz tych obiektów? Adres do wysyłki w transakcji jest widoczny w szczegółach na dole (te z Twojego screena]. Tak samo jest z adresem w Paczce.

W nowej wersji na czystej bazie jest tak jak powinno czyli od pocztatku pokazuje w szczegolach adres do wsylki, a nie klienta. Mnie nie interesuje co klient ma wpisane w allegro tylko gdzie mam paczke wyslac!

 

Kontynuując:

Tworzenie paczki:

Powiedzcie mi dlaczego przy tworzeniu paczki w okienku jest pozycja wydrukowano i mozna sobie zaznaczyc ze wydrukowano dokumenty??

A jeśli wydrukowałeś je w innym programie? wypisałeś ręcznie i nie chcesz ich ponownie tworzyć? Wówczas możesz zapalić ten znacznik.

OK. Myslalem ze zamysl jest ciutke inny.

 

Przecież dokumenty da sie wydrukować dopiero jak pozycja jest w zakładce do wysłania.

Tu moja mała uwaga iz (zwlaszcza przy pobraniu) powinna byc mozliwosc wydrukowania dokumentow wczesniej czyli wlasnie w zakladce "do paczek", bo zazwyczaj(przynajmniej ja) adresuje sie(okleja, instaluje wplate gotowkowa) najpierw koperte, a dopiero potem wklada sie do niej towar...

No i właśnie tu mylisz te dwa pojęcia (transakcja i paczka)! Wydruki (bo rozumiem, ze mowa tu cały czas o dokumentach pocztowych, a nie Subiektowych) można zrobić dla obiektu PACZKA, a nie transakcja. Dlatego nie ma opcji Drukuj w module Transakcje w zakładce "do paczek". I nie jest to błąd (jak pisałeś wcześniej) tylko zamierzone działanie Sello. Możesz przecież Utworzyć wcześniej paczki. Jeśli coś się zmieni, paczkę w Sello można jeszcze zmienić lub nawet usunąć i utworzyć ponownie. Założenie w Sello jest takie, że do jednej transakcji możesz utworzyć kilka paczek, bo np. dosyłasz coś, wysyłasz duże przedmioty osobnymi przesyłkami itp. Nie utożsamiamy zatem transakcji z paczką.

Tak, ale tutaj pije akurat do druku wplaty gotowkowej i przyszlej etykiety adresowej. Samo sello wymusza wydrukowanie paragonu w sakladce "do paczek", wiec powinno umozliwiac tez zaadreswoanie w tym momencie koperty.

 

Jak ja mam potem wiedziec co do kogo jak bede mial 20 takich samych kopert z roznymi towarami co do kogo wyslac???????

Czy mozecie dorobic jakies oznaczenie przy wystawianiu komentarzy czy platnosc byla pobraniem czy tez przelwewem? To by ulatwilo wystawianie rzetelnych komentarzy

Moglibyśmy, ale czy naprawdę będzie to używane? Możesz zawsze wybrać opcję Pokaż transakcje w modułu Komentarze. Wydaje mi się, ze dodawanie kolejnych kolumn, czy danych w szczegółach komentarzy (bo przecież na tym się nie skończy i kolejni użytkownicy będą chcieli nowe pola) wprowadzić może więcej zamieszania niż pożytku.

To tylko taka luzna uwaga. Np mozna zamiast kolumny wstwic zamiast znaczka (zielona strzalka w gore) ta pomaranczowa ktora oznacza pobranie i po sprawie :)

Sello wlasnie sie zawiesilo na sciaganiu poczty. Najpierw przywiesilo sie w oklocach 50%, ale klikniecie popchnelo sprawe dalej. Pobieranie stanelo na 95%, ale program nie wisi. Pomoglo anulowanie pobierania. Za drugim razem przeszlo bez problemu.

Czy to nadal występuje?

Wiecej sie tak nie zrobilo.

Wysylanie paczki:

Nie poprawiliscie bledu zwizanego z wyszarzeniem checkboxa paczka wyslana/odebrana dnia w przypadku gdy paczucha jest dodana do listy wysylkowej.

Jeśli paczka jest na liście, to datą Wysłania/odebrania zarządzasz z poziomu listy wysyłkowej. Inaczej mógłby być taki rozjazd danych, że masz listę wysyłkową wysłaną dnia np. 10.12, a samą paczkę parę dni później np. 15.12. Czy nie byłoby to mylące? Problem pojawi się, gdy dodajesz do listy wysyłkowej paczki, które zostaną odebrane osobiście. Czy są jeszcze inne miejsca, w których blokada ta przysparza problemów?

Tak tylko to troszke utrudnia sprawe przy wpisywaniu numerow nadan. Poprostu latwo cos zgubic, a tak po wpisaniu zaznaczamy ze wyslane i juz na liscie jest o jedna pozycje mniej.

 

 

Ingo wg tego co piszesz to moim zdaniem brakuje jeszcze jednej posredniej zakladki np "paczki", bo ja "do wyslania" traktuje jako gotowe paczki ktorych juz nie dotykam i praktycznie tylko drukuje do nich potwierdzenie nadania i nic wiecej. Robienie tego jednak bylo by bez sensu i wiekszosc rzeczy o ktorych pisze powinna byc moim zdaniem robiona wlasnie w zakladce "do paczek" czyli poprawne adresowanie  kopert i wszystko co sie wiaze z tworzeniem paczki. Owszem druki pobraniowe moga byc tez drukowane z zakladki "do wyslania" jezeli ktos robi to hurtowo a nie pojednynczo do kazdej paczki.

Link to postu

Transakcja jest bytem czysto wirtualnym, paczka natomiast jest już bytem fizycznym i to do niej robi się wydruki. Robienie wydruków na paczki z transakcji burzy całą tą logikę, bo przecież nie przyklejasz naklejek na transakcję tylko na paczkę. Zawsze też możesz przecież utworzyć sobie paczki w Sello, zrobić wydruki a potem pakować to co jest np na liście magazynowej. Wszystkie druczki są powiązane ze sobą, np za pomocą numerków więc nie wiem jak tu można coś pomylić. Rzeczywistość nie musi idealnie być odzwierciedlona w programie przecież :). W Sello mogą sobie być paczki, które dopiero zostaną zrobione. A jesli z jakichś powodów którejś nie zrobisz no to z Sello paczkę zawsze można usunać, żeby na koniec dnia wszystko się zgadzało.

 

Link to postu

Jezeli podchodzicie do tego w ten sposob to albo jak pisalem wczesniej jest potrzebna jeszcze jedna zakladka w ktorej beda paczki ktore sa w 100% gotowe do wyslania, a nie tylko utworzone wirtualnie lub potrzebny jest jakis znacznik, ktory bedzie jednoznacznie informowal, ze mamy juz paczke zaadresowana, spakowana, z paragonem i oklejona.

W przypadku uzycia programu tak jak mowicie istnieje duze prawdopodobienstwo, ze jakas paczka nie zostanie zapakowana i przy odrobinie nieszczescia wogole gdzies zaginie w akcji.

Jasne ze mozna pakowac paczki z listy magazynowej, ale to wszystko zalezy od potrzeb. Jak to robie sam i nie musze sobie drukowac list, bo poprostu biore laptopa, ide z nim do magazynu i pakuje paczuszki.

Link to postu

Myśleliśmy o tym (o znaczniku zapakowania paczki) ale z różnych względów zostało to odsunięte. Jeśli jednak jest na to zapotrzebowanie to dopisuję do sugestii i być może w następnej wersji się pojawi :).

 

Czyli jak dobrze rozumiem, dodanie do paczek znacznika PACZKA ZAPAKOWANA rozwiąże problem?

Link to postu

Mysle ze to zalatwi problem i bedzie najlatwiejsze do zrobienia :)

 

A co do znacznikow to juz kiedys o to postulowalem i chcialbym sie przypomniec. Wg mnie jest potrzebny jesze jeden znacznik przy wystawianiu aukcji. W tej chwili aukcja jest albo niegotowa albo gotowa. Przydal by sie jeszcze posredni znacznik w stylu gotowa ale nie wystawiac.

Czesto jest tak ze robimy jakies nowe aukcje, ale powiedzmy chcemy je wystawic za tydzien. Jak zaznacze ze nie sa gotowe to istnieje mozliwosc ze przez nieuwage wystawie jakas naprawde niegotowa aukcje(ze zlymi cenami czy bez opisu), a jak zaznacze ze gotowa to przy synchronizacji wszystkiego aukcje mi sie wysla same, a tego nie chce. Poportosu jest potrzebny "koszyczek"(znacznik) gdzie beda gotowe aukcje, ale takie ktorych z roznych powodow nie chcemy wystawiac tylko na cos poczekac.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...