Skocz do zawartości

Konfiguracja strefy sello?

Polecane posty

Zmiana rejestracji jest konieczna tylko wtedy, jeśli dane konto aukcyjne rejestrowano na innej bazie danych - chodzi o to, że Sello nie ma tych informacji w bazie a są one konieczne żeby korzystać ze Strefy. Jak rozumiem w okienko rejestracji wklejasz 25 znakowy kod, który został przysłany mejlem po zarejestrowaniu tego konta? Po wklejeniu tych danych, trzeba parę razy kliknąć dalej, dalej, dalej (oglądając swoje dane rejestracyjne) a na zakończenie pojawi się na stronie ponownie ten kod rejestracji i Sello go sobie zapisze.

 

O tym czy w aktualnej bazie jest identyfikator rejestracji czy go nie ma

poinformuje nas komunikat w momencie próby włączenia usługi Strefa Sello. A włącza się ją z okna zarządzania kontami i licencjami, na samym dole.

Ze względów czasowych nie zrobiliśmy jeszcze filmików instruktażowych ale wkrótce się pojawią. Tam będzie pokazane między innymi jak skonfigurować Strefę i jak się nie posługiwać.

 

A jak nie przyjmuje tego numerka to co mówi?

Link to postu

Ooooo filmiki jak najbardziej.

Moze chociaz krotki opis na szybko, bo mowiac szczerze nie moege tego wykumac. Chcialem zobaczyc jak to wyglada dla klienta, ale nie ma takiej strony :/ nie wiem czy sie cos nie stworzylo czy cos innego jest przyczyna :(

 

Z rejestracja sobie juz poradzilem, bo nie wiedzialem ze mam tam kod z maila wpisac ;)

Link to postu

Strefa dziala czy nie?

 

2007-12-21 19:12:59 Zakończono: odbieranie nowych informacji ze stron

2007-12-21 19:12:59 Co najmniej jeden z argumentów jest nieprawidłowy. Serwer zwrócił błąd: : pageIds.length > 100 Błąd!

2007-12-21 19:12:57 Data ostatniej zmiany wprowadzonej przez klientów: 2007-11-21 00:00:00

2007-12-21 19:12:57 Konto: AutoStrefa na Allegro.pl (Polska)

2007-12-21 19:12:57 Rozpoczęto odbieranie nowych informacji ze stron

-----------------------------------------------------------------------

2007-12-21 19:12:56 Zakończono: otwieranie nowych stron

2007-12-21 19:12:53 Odebrano niepotwierdzonych danych: 0

2007-12-21 19:12:53 Utworzono nowych stron: 0 z 91

2007-12-21 19:12:52 Otwieranie strony w Strefie Sello nie powiodło się: dotyczy: Grupa transakcji klient: basket-outlet Aukcja nie istnieje. Serwer zwrócił błąd: pl.insert.cocoon.webservices.statuses.AuctionDoesNotExistFault Błąd!

.......

2007-12-21 19:12:14 Otwieranie strony w Strefie Sello nie powiodło się: dotyczy: Uchwyt drzwi lewy szary GOLF IV/BORA (246990973) klient: Sebassz Aukcja nie istnieje. Serwer zwrócił błąd: pl.insert.cocoon.webservices.statuses.AuctionDoesNotExistFault Błąd!

2007-12-21 19:12:13 Konto: AutoStrefa na Allegro.pl (Polska)

2007-12-21 19:12:13 Rozpoczęto otwieranie nowych stron

-----------------------------------------------------------------------

2007-12-21 19:12:56 Zakończono: wysyłanie danych na strony

2007-12-21 19:12:54 Uaktualniono stron: 0 z 1

2007-12-21 19:12:53 Wysyłanie danych adresowych nie powiodło się: dotyczy: NOWY! Emblemat MERCEDES - VITO (277922065) klient: 9625domino Operacja nie została wykonana ze względu na błąd serwera. Serwer zwrócił błąd: : org.exolab.castor.jdo.TransactionAbortedException: Nested error: org.exolab.castor.jdo.PersistenceException: Nested error: org.postgresql.util.PSQLException: ERROR: value too long for type character varying(6): ERROR: value too long for type character varying(6): Nested error: org.postgresql.util.PSQLException: ERROR: value too long for type character varying(6): ERROR: value too long for type character varying(6) Błąd!

2007-12-21 19:12:13 Konto: AutoStrefa na Allegro.pl (Polska)

2007-12-21 19:12:13 Rozpoczęto wysyłanie danych na strony

 

 

Link to postu

uuu, widzę że coś po stronie serwera nawaliło. Niestety nie ja robiłem serwer więc nie wiem dokładnie co znaczą niektóre z tych błędów. Będzie to musiało chyba poczekać do nowego roku.

 

Ogólnie o co chodzi w Strefie...

Komunikacja ze Strefą jest podzielona na 4 odrębne zadania (które de facto wykonują się za pomocą naciśnięcia przycisku synchronizacji).

 

zamykanie stron - Dla usuniętych transakcji bądź transakcji zgrupowanych usuwane są strony z serwera jeśli istniały.

 

Otwieranie nowych stron - dla nowych transakcji tworzone są strony w Strefie. W tej wersji jest możliwe utworzenie stron tylko dla transakcji powiązanych z aukcjami, dla grupy transakcji choć jedna z transakcji zgrupowanych musi być powiązana z aukcją. Widać, że przy otwieraniu stron serwer zwraca błąd Aukcja nie istnieje - czy ta transakcja na pewno pochodzi z aukcji?

 

Wysyłanie danych na strony - dla stron otwartych wysyłane są dane jakie posiada Sello nt transakcji, czyli np towary, adres wysyłki, paczki. Klient ma możliwość zmiany np adresu wysyłki czy wpisanie uwag, które są następnie wciągane do Sello w ostatnim kroku...

 

Pobieranie danych - czyli adresów i uwag wpisanych przez klienta. I tutaj uwaga, transakcje (ich stan) dla których klienci zmienili np adres na liście transakcji oznaczone są ikonką wykrzyknika czerwonego - co oznacza, że klient coś zmienił i trzeba to zobaczyć oraz zatwierdzić zmiany (opcja z menu kontekstowego, z zadań po lewej lub skrót ctrl+t ).

Dopiero kiedy zatwierdzimy zmiany wprowadzone przez klienta do transakcji, odpowiednie strony w Strefie zostaną zaktualizowane (po kolejnej synchronizacji), oraz będzie można przetwarzać transakcję dalej (np robić paczki).

 

Synchronizacja ze Strefą powinna być robiona po wprowadzeniu zmian w Sello w transakcjach, czy paczkach do transakcji. Jest też możliwość tylko pobrania danych ze stron, bez wysyłania czegokolwiek.

 

Jeśli chodzi o wysyłanie mejli do klientów, to trzeba włączyć automatyczne wiadomości i wybrać odpowiedni szablon dla zdarzenia Utworzono stronę dla transakcji w Strefie Sello. Wtedy klient otrzyma linka, gdzie będzie mógł wklepać zmiany i obserwować co się dzieje z jego transakcją.

 

 

Pytanie, ile miałeś aktywnych transakcji (w trakcie realizacji), ponad 100? Bo wygląda na to, że serwerowi nie podoba się, że jest ich więcej niż 100 w jednym zapytaniu.

Link to postu

"..." domyśliłem się :). Ale masz 8 transakcji a on chciał 91 stron otwierać.. hmm. Chociaż, mam taką teorię, że być może strony zaczęły się otwierać do zakończonych transakcji, dla których z poziomu webApi nie można już sprawdzić jakich aukcji dotyczyły (niestety z pewnych przyczyn serwer Strefy sprawdza czy istnieje aukcja wygrana przez klienta dla którego tworzy się strona). Więc jeśli ta teoria jest słuszna to strony powinny się otworzyć dla tych 8 transakcji - więc skro dla nich się nie otworzyły strony to powinien być jakiś inny błąd.

No nic, w tej chwili ciężko mi coś powiedzieć bez sprawdzenia tego na żywych danych - w środowisku developerskim śmigało jak marzenie :) - no ale wiadomo, dane(transakcjie) preparowane na potrzeby nie są takie same jak na żywych bazach.

 

No to jeśli nie chcą ruszyć, to proponuję wyłączyć Strefę, żeby nie bruździła przy synchronizacji, a po świętach przyjrzę się temu na bardziej skomplikowanych danych. Chociaż takie proste testy jakie zrobiłeś pokazały od razu co może być źle i czego nie przewidzieliśmy, więc na pewno Twój test się przyda :).

Link to postu

A o jakim otwieraniu stron wogole jest mowa?

Rozumiem ze link ktory przyjdzie w mailu do klienta z allegro bedzie dzialal dopiero jak sello pobierze dane u mnie, tak? Czy moze wasz serwer powinien sam to sobie wygernerowac?

 

Dziwnym trafem bezpieczne linki(wysylane z sello) dzialaja bez najmniejszego problemu. Coprawda nie sprawedzalem czy zaminy dzialja, ale tego nie zabardzo mam jak testowac.

 

W ktorym dokladnie miejscu sello powiadomi(wykrzykinkiem) ze ktos cos zmienil danych?

Link to postu

otwieranie stron to w sumie pojecie wynikające z technicznych aspektów, i polega po prostu na utworzeniu strony zaufanej.  Życie stron wygląda mniej więcej tak:

Klient wygrywa aukcję, dostaje z allegro mejla z potwierdzeniem, że wygrał. Tam w notatce znajduje pierwszy link (do strony niezaufanej, jeśli sprzedawca go tam podał). Sello o niczym w tej chwili jeszcze nie wie. Jeśli klient będzie próbował wejść na tą stronę, to zostanie ona utworzona.

 

Dalej, Sello pobiera nowe transakcje, synchronizuje się ze Strefą i właśnie to "otwieranie stron" powoduje utworzenie stron zaufanych dla nowych transakcji. Jeśli dla którejś transakcji klient wpisał już coś na stronie niezaufanej (tej z mejla od allegro) to Sello od razu pobierze te dane i oznaczy odpowiednią szarą ikonką wykrzyknika jako dane "niepotwierdzone przez klienta". Zatem aby dane stały sie zaufane klient musi wejść jeszcze raz na tą stronę i potwierdzić to co wcześniej wprowadził naciskając przycisk potwierdź.

Strony niezaufane są zamieniane na zaufane gdy Sello się dowie o transakcjach.

 

To w końcu jak się udało otworzyć strony zaufane jak tam były te błędy na początku?

Na stronę zaufaną można wejść klikając w linka w szczegółach transakcji na dole po prawej.

Wykrzyknik, zarówno szary jak i czerwony pojawia się w kolumnie stan transakcji (tam gdzie jest nowa "gwiazdka", zakończona, anulowana). Nie da się nie zauważyć, no chyba, że ktoś sobie wyłączył tą kolumnę :).

Link to postu

No to juz wszystko jest jasniejsze :)

 

Czyli wasz serwer lezy i kwiczy i z tego powodu nie dzialaja niezaufane strony? :>

 

Wyglada na to ze strony zaufane dla nowych aukcji sie tworza. Te 91 aukcji to chyba aukcje ktore sa w sello, a nie ma juz ich na allegro. Podejzewam ze stad ten blad.

 

A gdzie niby ma byc ten link do zaufanej strony? U mnie nigdzie go nie ma. Moge sobie z wyslanego maila tylko go odnalezc :/

 

Hmm... powiadasz ze klient musi potwierdzic? A skad on bedzie o tym wiedzial, ze musi jeszcze raz dane potwierdzac?

 

PS

Gdzies przy koncu synchronizacji danych(subiekt, strefa) jest jakis blad(cos nie tak z watkami?), bo jak sie cokolwiek innego robi w tym czasie jak to sello zalapuje zwieche.

Do tego wlasnie gdzies tam jest chyba wyciek pamieci, bo jak sello sie synchronizuje automatycznie to moja kochana Vista zaczyna umierac z braku ramu ::)

Link to postu

Witajcie,

nie zauważyłam, żeby serwer "leżał i kwiczał". Właśnie bez problemu wygenerowałam stronę niezaufaną. Tak jak Bartek pisał, aby otworzyć stronę niezaufaną wystarczy powołać się na adres wg modelu:

'https://strefa.sello.pl/1/[NR_PRZEDMIOTU]/[NAZWA_KUPUJACEGO]'

zakładając oczywiście, ze sprzedawca tej aukcji ma skonfigurowaną Strefą Sello (tzn. zadeklarował jej używanie)!!!

Jeśli masz skonfigurowaną Strefę, to w miejscu [NR_PRZEDMIOTU] - wpisz numer swojej aukcji, zaś [NAZWA_KUPUJACEGO] wpisz nick klienta, który zakupił na niej.

Dla przykładu adres testowej stronki (chwilę temu wygenerowanej - nie ręczę jak długo będzie istnieć):

https://strefa.sello.pl/1/287749959/i_12.html

 

Wyglada na to ze strony zaufane dla nowych aukcji sie tworza. Te 91 aukcji to chyba aukcje ktore sa w sello, a nie ma juz ich na allegro. Podejzewam ze stad ten blad.

To zapewne jest nasz błąd. Jeśli, tak jak w Twoim przypadku, nie da się z nim żyć, przepraszamy bardzo, ale proszę wyłączyć Strefę i poczekać aż zdiagnozujemy i naprawimy ten błąd (raczej po Nowym Roku).

 

A gdzie niby ma byc ten link do zaufanej strony? U mnie nigdzie go nie ma. Moge sobie z wyslanego maila tylko go odnalezc :/

Jeśli udało się utworzyć stronę w Strefie Sello, to link do niej pojawi się w szczegółach transakcji, z prawej strony w sekcji Pokaż w serwisie: "Strona Strefy Sello"

 

Hmm... powiadasz ze klient musi potwierdzic? A skad on bedzie o tym wiedzial, ze musi jeszcze raz dane potwierdzac?

Przede wszystkim nie musisz korzystać (Ty, jako sprzedawca) ze stron niezaufanych. Wówczas klient dostaje tylko link do strony zaufanej, po zrobieniu jej już z Sello. Wszelkie informacje, ze klient będzie musiał potwierdzić zmiany ze stron niezaufanych dobrze jest napisać w mailach (tych z Allegro i później z Sello).

 

Daj proszę znać, czy Tobie uda się utworzyć stronę niezaufaną wg podanego wyżej wzoru.

Link to postu

Ingo niestety wg wzrou nie dziala. Za sekunde wysle Ci na priv dane do generowania niezaufanych stron oraz wgenerowane do tego strony zaufane, ktore wydaja sie dzialac.

 

No to probowanie tworzenia stron dla aukcji ktorych nie ma na allegro to ewidentnie wasze przeoczenie :)

 

Strony zaufane sie generuja(ale moze sello mysli ze sie nie udalo?), ale linki w sello do klikniecia sie nie pokazuja.

Link to postu

Kilka ważnych informacji dl tej rozmowy wymieniliśy prywatnie, więc dodam je tutaj - może komuś się przydadzą.

 

1. Strony niezaufane mogą zostać utworzone, zanim Sello pobierze dane z Allegro i utworzy strony zaufane. Potem nie mają już one sensu. Stąd e-strefa nie mógł utworzyć stron niezaufanych.

 

2. Jeśli nie pobierzesz danych ze Strefy, Sello nie wie, czy jakieś zmiany na stronach nastąpiły (zarówno zaufanych jak i niezaufanych). Żeby cokolwiek zobaczyć, trzeba pobrać dane ze Strefy Sello. Najlepiej zrobić to po pobraniu danych z Allegro (jak utworzą się już transakcje).

 

3. Co do uwag: czytając Wasze wszystkie posty po wypuszczeniu 1.1.0. zaczynam wierzyć we wszystko (może nawet w św. Mikołaja), ale Uwagi i pobieranie danych z nich były maglowane przez nas na 150 różnych sposobów i zawsze działały. Może Sello nabrało inteligencji i stwierdza, że '--' to żadna uwaga ;) (oczywiście żartuje, a sprawa jest poważna)

Wpisz tam proszę jakiś prosty, ale realny tekst np. 'Uwaga'. Zapisz zmiany na stronie. Przejdź do Sello i pobierz dane ze Strefy Sello. Czy nadal uwagi nie widać? Powinna być umieszczona w transakcji (w oknie edycji i w szczegółach na dole okna głównego aplikacji). Link do strony też powinien być widoczny.

 

Link to postu

1. Strony niezaufane mogą zostać utworzone, zanim Sello pobierze dane z Allegro i utworzy strony zaufane. Potem nie mają już one sensu. Stąd e-strefa nie mógł utworzyć stron niezaufanych.

 

Moim zdaniem zamiast "chamskiego" debianowego braku strony powinno byc ladne kolorowe info ;), ze strona wygasla i istenieje tylko strona zaufana. Do tego informacja, ze jezeli klient nie otrzymal zaufanego linka to niech poprosi sprzedawce o nowego.

 

3. Co do uwag: czytając Wasze wszystkie posty po wypuszczeniu 1.1.0. zaczynam wierzyć we wszystko (może nawet w św. Mikołaja), ale Uwagi i pobieranie danych z nich były maglowane przez nas na 150 różnych sposobów i zawsze działały. Może Sello nabrało inteligencji i stwierdza, że '--' to żadna uwaga ;) (oczywiście żartuje, a sprawa jest poważna)

Wpisz tam proszę jakiś prosty, ale realny tekst np. 'Uwaga'. Zapisz zmiany na stronie. Przejdź do Sello i pobierz dane ze Strefy Sello. Czy nadal uwagi nie widać? Powinna być umieszczona w transakcji (w oknie edycji i w szczegółach na dole okna głównego aplikacji). Link do strony też powinien być widoczny.

 

No coz jak by Ci to Ingo powiedziec... nie dziala  :'(.

Wpisalem "Uwaga" i sello nic nie pobralo.

 

Przypominam jednak ze podczas odbierania danych ze strefy sello u mnie sypie bledem:

2007-12-22 14:09:59 Zakończono: odbieranie nowych informacji ze stron

2007-12-22 14:09:58 Co najmniej jeden z argumentów jest nieprawidłowy. Serwer zwrócił błąd: : pageIds.length > 100 Błąd!

2007-12-22 14:09:55 Data ostatniej zmiany wprowadzonej przez klientów: 2007-11-21 00:00:00

2007-12-22 14:09:55 Konto: AutoStrefa na Allegro.pl (Polska)

2007-12-22 14:09:55 Rozpoczęto odbieranie nowych informacji ze stron

 

Moze to wlasnie tu lezy problem(oczywiscie jesli mowa o dobieraniu ;) )

Link to postu

Moim zdaniem zamiast "chamskiego" debianowego braku strony powinno byc ladne kolorowe info ;), ze strona wygasla i istenieje tylko strona zaufana. Do tego informacja, ze jezeli klient nie otrzymal zaufanego linka to niech poprosi sprzedawce o nowego.

ale tak jest... a przynajmniej powinno :). Sprawdziłem na tych danych co mi wczoraj wysłałeś i jest informacja na ładnej niedebianowej stronie.

 

No coz jak by Ci to Ingo powiedziec... nie dziala  :'(.

Wpisalem "Uwaga" i sello nic nie pobralo.

A czy na stronie Strefy widać szarymi literkami napisane to co wpisałeś w uwagach?

 

Przypominam jednak ze podczas odbierania danych ze strefy sello u mnie sypie bledem:

2007-12-22 14:09:58 Co najmniej jeden z argumentów jest nieprawidłowy. Serwer zwrócił błąd: : pageIds.length > 100 Błąd!

I przez to właśnie się nic nie pobiera. Wysypuje się w momencie sprawdzania zmian na serwerze, skutkiem czego nie pobiera danych. Będzie trzeba zobaczyć to z bliska.

 

Link to postu

Moim zdaniem zamiast "chamskiego" debianowego braku strony powinno byc ladne kolorowe info ;), ze strona wygasla i istenieje tylko strona zaufana. Do tego informacja, ze jezeli klient nie otrzymal zaufanego linka to niech poprosi sprzedawce o nowego.

ale tak jest... a przynajmniej powinno :). Sprawdziłem na tych danych co mi wczoraj wysłałeś i jest informacja na ładnej niedebianowej stronie.

Sliczna strona  ::)

Not Found

 

The requested URL /1/287194247/jackmblack was not found on this server.

Apache/2.2.6 (Debian) Server at strefa.sello.pl Port 443

 

No coz jak by Ci to Ingo powiedziec... nie dziala  :'(.

Wpisalem "Uwaga" i sello nic nie pobralo.

A czy na stronie Strefy widać szarymi literkami napisane to co wpisałeś w uwagach?

Tak.

Przypominam jednak ze podczas odbierania danych ze strefy sello u mnie sypie bledem:

2007-12-22 14:09:58 Co najmniej jeden z argumentów jest nieprawidłowy. Serwer zwrócił błąd: : pageIds.length > 100 Błąd!

I przez to właśnie się nic nie pobiera. Wysypuje się w momencie sprawdzania zmian na serwerze, skutkiem czego nie pobiera danych. Będzie trzeba zobaczyć to z bliska.

 

OK. Czekam w taki razie spokojnie, az sprawdzicie :)

Link to postu

HA! I tu Was mam!

Cyctat z hepla

Adres strony niezaufanej

 

W serwisie aukcyjnym jest możliwość utworzenia "Wiadomości dla Kupującego". Jej treść można podać poprzez Moje Allegro -> Ustawienia -> Kupujący -> Wiadomość dla Kupującego. Aby klient mógł odwiedzić wstępną stronę transakcji (stronę niezaufaną), należy podać mu taki adres:

 

 

'https://strefa.sello.pl/1/'>https://strefa.sello.pl/1/[NR_PRZEDMIOTU]/[NAZWA_KUPUJACEGO]'

 

 

Najlepszym rozwiązaniem jest skopiowanie powyższego przepisu na adres, aby nie popełnić żadnego błędu! Przykładowa treść Wiadomości dla Kupującego (wysyłana z Allegro!):

 

 

Witaj [NAZWA_KUPUJACEGO]!

 

Dziękujemy za zakup na naszej aukcji! Stan realizacji swojej transakcji możesz obserwować na stronie:

'https://strefa.sello.pl/1/[NR_PRZEDMIOTU]/[NAZWA_KUPUJACEGO]'. Na stronie tej możesz ustalić formę zapłaty i sposób wysyłki oraz zmienić jej adres.

 

Powyższy adres jest tymczasowy. Po zarejestrowaniu transakcji w naszym systemie sprzedaży prześlemy do Ciebie adres do strony zawierającej szczegółowe dane.

 

...

 

Uwaga 1.

 

Przyznaje sie szczerze ze nie wpadlem na to zeby .html dodac na koncu.

Link to postu

Ja na to nie wpadlem dlatego ze adres sugeruje php i ladny mod_rewrite wiec po co niby tam dopisywac .html? No ale okazuje sie ze jak sie dopisze to bardzo ladnie dziala :)

 

Przydalo by sie dopisac jakiegos helpa dla klientow jak z tego kozyctac i po co to jesy, bo niektorzy to skonczeni idioci i moga tylko niezle namieszac zamiast skorzystac z cudu techniki.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Panie daj pan spokojnie wrócić do pracy.. jeden dzień dopiero minął po świętach :D. Ze strefą rozwiązane zostały problem po stornie serwerowej - bo te poprawić można najszybciej i niezależnie bo po naszej stronie. A i kilka błędów w Sello ze strefą też zostało naprawione. Łatka może będzie jeśli poprawimy inne krytyczne błędy które wyskoczyły - np ściąganie transakcji, no i zakończone aukcje...

Tak, że spokojnie.. we're working... ;D

 

A kiedy to Sello się dokładnie wiesza? Jeśli uda się to powtórzyć to się naprawi... :)

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...