Skocz do zawartości

Problem z konwersja bazy danych

Polecane posty

NIe konwertuje mi bazy danych -

wycinek z loga :

 

Aktualizacja podmiotu: darek_elbiz z wersji: 1.05 do wersji: 1.1.0.488 dnia: 2007-12-22

Zastosowano do podmiotu skrypt: C:\Program Files\InsERT\Sello\Skrypty\skrypt1.05_1.10.enc

Aktualizacja podmiotu nie powiodła się: 80040e57: String or binary data would be truncated.

Przywrócenie podmiotu powiodło się.

Link to postu

hm, wygląda na to, że w którejś kolumnie w bazie danych jest za dużo danych i nie mogą się one zmieścić w nowym rozmiarze tej kolumny w nowej bazie. Jakkolwiek dziwnie to brzmi, to jedno jest pewne: wiadomo czego szukać aby to naprawić. Jest tylko jedno ale... Z racji okresu świątecznego nie będzie miał kto tego poprawić, więc na tą chwilę pozostaje wrócić do poprzedniej wersji Sello lub spróbować pobawić się na nowej bazie (nie konwertować starej). Po świętach przeprowadzimy małe śledztwo kto i czemu tak zrobił (mam nadzieję, że nie ja.. ;) ).

Link to postu

Witam,

Mam pytanie: czy konwertujesz z wersji 1.0.1 czy z 1.1.0 BETA? Przypominam, że bazy danych z Bety nie są przenoszone do pełnej wersji o czym mocno ostrzeglaiśmy udostępniając Betę 1.1.0.

 

Co do przywrócenia poprzedniej wersji Sello, to niestety nie mogę teraz (dzień wolny od pracy) podać linka do niej na naszych stronach. Rozwiązanie jest jednak proste: proszę wpisać w np. googlach 'Sello download' i znajdzie się kilka stron, na których jest jeszcze poprzednia wersja.

 

Błędem przy konwersji bazy danych zajmiemy się najszybciej, jak to będzie możliwe.

 

 

Link to postu

wrrsja bazy z programu 1.0.1

W takim razie jeszcze raz przepraszamy. Nie mogę w tej chwili powiedzieć u jak wielu osób wystąpi ten problem. Nie występuje on na wszystkich bazach danych ale uczciwie muszę przyznać, że jeśli ktoś z Państwa chce oszczędzić obie nerwów z powodu nieudanej aktualizacji produkcyjnej bazy danych, to proszę się wstrzymać aż naprawimy ten problem.

 

Informacja dla nowych użytkowników:

W/w błąd nie wystąpi podczas zakładania nowej bazy danych.

Link to postu

nie przy Sello, powiedział bym raczej przy wersji 1.0 dowolnego programu trzeba brać pod uwagę czarny scenariusz... Świeże produkty zawsze mają błędy - to jest nieuniknione. Dokładamy jednak wszelkich starań żeby produkt szedł ku lepszemu, no ale wpadki takie jak np. ta są trudne do przewidzenia za co i tak przepraszamy.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...