Skocz do zawartości

Błędne kodowanie czcionek w opisie aukcje

Polecane posty

Witam

1. Opis towaru w subGT "pełna charakterystyka" jest wprowadzony poprawnie.

2. Importuję towar do sello > opis zaimportowanego towaru w sello jest również poprawny.

3. Generuję do tego towaru aukcję z szablonu i opis w podglądzie wygenerowanej aukcji ma błędne kodowanie czcionek np. zamiast ą jest ±, zamiast ś jest ¶, powtarzam raz jeszcze, że opis w towarze jest poprawnie kodowany (bynajmniej tak się wyświetla).

4. To samo dzieje się na samodzielnie stworzonym szablonie opisu, jak i na jednym z powielonych templejtów w sello (w kodzie szablonów i tak nie ma określonego kodowania)

5. Błędne kodowanie czcionek w opisie pojawia się już na poziomie sello, NIE po przesłaniu do allegro.

 

W którym miejscu jest błąd? Bo na chwilę obecną nie można puszczać do allegro takich słabo czytelnych opisów ze złym kodowaniem czcionek.

 

Pozdr

Jur

Link to postu

No z kodowaniem było trochę problemów, zwłaszcza w mejlach - te już poprawiliśmy, ale najwyraźniej nie wszystko jest jeszcze poprawione.

 

Problem z opisami jest taki, że są one wpisywane w kontrolki htmlowe oparte  o internet explorer systemowy i zapewne jest tam ustawiane inne kodowanie znaków (zależne od tego co jest aktualnie w systemie ustawione). Potem opis jest przenoszony do szablonu aukcji, który  z kolei ma inne kodowanie i pojawiają się krzaki.

 

Na chwilę obecną ciężko powiedzieć jak postąpić aby krzaki się nie pojawiły, ale zerkniemy na to po nowym roku.

Link to postu

Moja odpowiedź też jest raczej na szybko, ale mam taki pomysł.

1. Skoro, jak napisał Bartek, kodowanie w Sello jest uzależnione od przeglądarki internetowej (dokładnie od MS Internet Explorer)...

2. Na moim  komputerze nigdy nie stwierdziłam takich problemów, o których opisujesz...

 

...to spojrzałam, jakie kodowanie mam w swoim IE. Jak możesz, to spróbuj u siebie ustawić takie same i sprawdź, czy to pomoże. Ja mam takie ustawienia:

 

kodowanie.jpg

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...