Skocz do zawartości

Eksport danych paczek do pliku

Polecane posty

Szukałem na forum i nie znalazłem wątku poruszającego ten temat - jeśli coś przeoczyłem i dubluję wątki - przepraszam :) Podajcie mi tylko link i tam będę kontynuował.

 

Na przykładzie firmy GLS i ich końcówki do drukowania etykiet na paczki (nieśmiertelne DOS-owe GLO).

Czy w planach na najbliższą przyszłość Sello znajduje się coś takiego jak umożliwienie eksportu danych paczek do pliku tekstowego? (konkretnie w tym przypadku plik z kolumnami o stałej szerokości). Importuje się go potem do GLO i druki same się drukują, aż miło :) Bez tego niestety pozostaje ręczne wklepywanie danych, a to niestety zbyt duża strata czasu.

 

Będę wdzięczny za odpowiedź, testujemy właśnie Sello i taka wiedza jest nam niezbędna :)

Link to postu

W sumie ok, tylko że taki xml od ręki trzeba jeszcze raz przetworzyć do formatu wymaganego przez oprogramowanie do wysyłki.

 

A może xml + formaty odpowiadające oprogramowaniu z firm kurierskich? Specyfikacje można bez problemu zdobyć i problem z głowy.

 

Kiedy można się spodziewać wersji z eksportem danych do pliku?

Link to postu

podstawa to xml. Potem z xmla może już każdy obeznany np w transformatach xslt zrobić jakąkolwiek konwersję - więc nie trzeba będzie znów rozszerzać kod Sello tylko po to, żeby wyeksportować coś do jakiegoś egzotycznego formatu. Można się jedynie pokusić o możliwość podłączania zewnętrznych konwerterów do Sello, żeby robiło to w locie bez potrzeby używania zewnętrznych narzędzi.

 

Trudno powiedzieć kiedy... Mamy sporo innych rzeczy do zrobienia, które są przewidziane już od jakiegoś czasu, a potem z racji braku czasu i tak część z nich jest odsuwana na dalsze wersje, więc nawet jeśli bym podał jakąś datę przybliżoną to może się ona okazać nieprawdziwa.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...