Skocz do zawartości

co jest ?? pamięć i te sprawy

Polecane posty

Cześć,

 

Nie chodzi o moją pamieć, ale o pamięć komputera.

 

A dokładnie o to że podczas pobierania danych Sello potrafi zająć w pamięci ponad 1 GB RAMU :(

Mam dużo bo ok 1000 aukcji i może to być przyczyną, ale kurcze żeby aż tyle ?

 

Wyskakują również takie rzeczy w raportach:

 

Zapisanie aukcji 271951368 nie powiodło się.

Ran out of memory

 

A jak zamykam Sello to wyskakuje kilka okienek ze za mało pamieci, a na koncu Microsoft Viual C++ Runtime Library - Runtime Error.

 

Poza tym potrafi nieoczekiwania się wyłączyć.

 

Jakiej sugestie ?

Link to postu

Ogólnie rzecz biorąc Sello pobiera dane do auckji do pamięci i po pobraniu dopiero wykonuje stosowne operacje. Wielkość pojedynczej aukcji to średnio parę kilobajtów, więc 1000 aukcji nie powinno stanowić wyzwania dla przeciętnego komputera. Gorzej, jeśli do tych aukcji są obrazki.. bo obrazek już swoje zajmuje i to może być przyczyną, że kończy się pamięć w komputerze.

 

Można spróbować następujących trików...

- jeśli masz wiele kont to spróbuj ściągnąc dane z pojedynczych kont

- jeśli jedno konto, to może pomóc pobieranie nie wszystkiego na raz, tylko osobno każdych aukcji (nie zaznaczać wszystkiego w oknie pobierania danych)

Link to postu

Heh, niezła jaja!

 

( Toś Pan zapeszył Panie Rafko , chyba po ostatniej rozmowie telefonicznej ;))

 

U mnie problem jest następujący.

Po kliknieciu "wyślij odbierz wszystko" sello zabiera kilkadziesiąt MB pamięci i nie było bu w tym nic złego gdyby nie to że po pobraniu danych tej pamięci NIE ZWALNIA! Efekta jest taki że w kilka godziń komp się wysypuje bo mam ustawione auto pobieranie co 3 min (ze względu na cholerną strefę).

 

 

Link to postu
  • 4 miesiące temu...

Hmmm ja nie mam tego problemu na szczęście.

 

I sello chodzi nonstop ponad 100h przez cale weekendy i nic sie nie zapycha a serwerek ma 1gb ramu i z tego sql server bierze z 500+mb ramu :)

 

Z tego co widziałem to po pobraniu każdej transakcji sello zwalnia ze stosu transakcje i niebuforuje tego No nie ?

 

Może spróbujecie w jakiś trybach zgodności albo powyrzucać zbędne programy albo jakiś optymalizator.

 

Najlepiej spróbować na czystym kompie.

Link to postu

Laptoop, jaką masz wersję Sello? Bo takie wycieki pamięci były owszem, ale do 1.1.2 zostały naprawione. Są jednak zgłoszenia, że w tej wersji nadal pojawiają się wycieki. Pytanie tylko kiedy... Żaby to u nas powtórzyć przydały by się informacje takie jak:

- które automaty synchronizujące sa włączone, co jaki czas

- ile stanowisk Sello działa jednocześnie

- jakie opcje pobierania aukcji są pozaznaczane

 

Wycieki najlepiej obserwować przy użyciu programu process explorer. Jest to bardzo fajny programik zastępujący standardowego program menadżera w windowsie. Klikając 2 razy na Sello na liście procesów pojawia się okno z wykresem użycia pamięci, procesora etc. I tam ładnie widać.. np włączamy pobieranie majli, wykres rośnie do jakiejś wartości, po pobraniu spada do  wartości jaka była przed rozpoczęciem pobierania mejli. Jeśli nie spada, to znaczy że jest jakiś wyciek pamieci, lub dany moduł nie został zwolniony bo jest używany jeszcze.

 

Poniżej podałem przykładowy zrzut ekranu, jak by ktoś chciał się pobawić/pomóc w zdiagnozowaniu problemu :)

 

sello_uzycie_pamieci.png

 

Tu zapaliłem pobieranie mejli właśnie, na żółto jest użycie pamięci.. jak widać skacze do góry, potem wierzchołek taki ostry to zapis do bazy danych, po wszystkim pamięć jest zwalniana do poprzedniego stanu.

Link to postu

Witam,

wersja sello 1.1.2.525,

parametry wysyłania/odbierania

 

at1.JPG

 

at2.JPG

 

 

Sello na takich parametrach potrawi urosnąć przez noc do 800 mega,

 

kilka razy już mi się wysypało z out of memory,

 

mam pytanie: dlaczego sello rośnie o 50 mega w momencie kiedy wchodzę na opis aukcji, która ze zdjęciami waży jakieś 3 mega ???

 

oftopic, bo nie chce mi się nowych wątków tworzyć:

fajny błąd:

"Nie udało się dodać transakcji do aukcji nr 377094731 dla klienta maksymiec (2961612)

? Zapis spowodowałby naruszenie integralności danych.

Więcej informacji na ten temat w pomocy, w rozdziale "Problemy techniczne"."

Link to postu

Trzeba będzie sprawdzić te ustawienia.

 

A ten przyrost użycia pamięci pojawia się gdy przejdzie się na zakładkę z opisem czy uruchamia edycję aukcji?

 

błąd jak błąd, Jest składany z różnych miejsc więc czasami przy dosyć nazwijmy to, niespodziewanych okolicznościach jego treść może być nic niemówiąca :).

Link to postu

Faktycznie aukcja może zjeść trochę ramu, nie sam opis jest istotny, ale żeby go załadować trzeba stworzyć przeglądarkę html, okna, wczytać różne dane z bazy więc nie ma siły, to zawsze będzie więcej niż 3MB, ale 50 to chyba nieco za dużo.

 

Co do SQL servera, to tak właśnie ma być. Ogólnie rzecz biorąc SQL server pochłania tyle ramu ile znajdzie i ile jest mu potrzebne. To sprawia, że działa on po prostu szybciej (i to dużo). Proszę pamiętać, że RAM jest po to żeby z niego korzystać a nie mieć 80% wolnego, ponieważ jest on bardzo szybki w porównaniu z odczytem z dysku twardego.

 

Na SQL server można oczywiście nałożyć ograniczenia co do użycia pamięci (instalując sql express management studio), ale nie jest to zalecane - tym bardziej jeśli się nie wie dokładnie co się robi.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...