Skocz do zawartości

Problem z dearchiwazacją POMCY!!! ....co robić?

Polecane posty

Witam,

W dniu dzisiejszym odinstalowałem Subiekta, Sello i MSQL Server robiąc wcześniej archiwazację w Subiekta i Sello.

Następnie zainstalowałem aktualizacje Subiekta 1.15. i nowe Sello 1.1.1.

 

Poprzednio MSQL Server ustawiony był tak że odpalał się przy WŁĄCZENIU AUTENTYKACJI WINDOWS.... chciałem to zmienić i dlatego przeinstalowałem wszystko aby odpalał się przy podaniu hasła użytkownika SA

 

Subiekt odpalił się bez problemu a Sello nie ma ochoty.... CO ROBIĆ???? POMÓŻCIE !!!!!

Link to postu

Jeśli dobrze rozumiem, to skonfigurowałeś SQL Serwer na autentykację mix. Jeśli Subiekta udało Ci się dobrze podłączyć, a z Sello są jakieś problemy, to najprościej będzie odpowiednio skonfigurować parametry połączenia. Można to zrobić w pliku Sello.xml, dostępnym w katalogu "C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\InsERT\Sello\Sello.xml" (szczegóły w wątku http://forum.sello.pl/index.php?topic=176.msg1081#msg1081). Proszę wpisać w sekcjach:

  <sql_server />

  <auth_mode>mixed</auth_mode>

  <sql_login encrypted="0">sa</sql_login>

  <login encrypted="0" />

 

dokładnie to, co zawiera Twój plik Subiekt.xml umieszczony w analogicznej lokalizacji.

 

W sekcji

<database>nazwa_bazy_danych<database />

możesz podać nazwę swojej bazy danych Sello, dzięki czemu uruchomi się ono szybciej.

 

Link to postu

Witaj,

Nie chodzi o połączenie Subiekta z Sello....

 

Chodzi o to że odinstalowałem Sello 1.0.1. (robiąc wcześniej kopię bezpieczeństwa) odinstalowałem również MSQL i Subiekta (dotychczas nie podłaczałem Subiekta do Sello) Zainstalowałem nową wersję Subiektę i odpaliłem go z kopii bezpieczeństwa i wszystko z Subiektem jest O.K.

Problem polega na tym że po zainstalowaniu Sello 1.1.1 nie mogę dearchiwizować go z poprzednio zrobionej kopii.... i zastanawiam się czy ma znaczenie to że poprzednio zakładając bazę danych korzystałem z autentykacji Windows a po przeinstalowaniu MSQL ustawiłem logowanie się przez "sa" ...czy to może powodować problem z odpaleniem kopii Sello ???

Na tą cwilę stworzyłem wszystko od początku w wersji 1.1.1 ale chciałbym dostać się do tamtego archiwum.... co robić ?

Link to postu
  • 3 miesiące temu...

witam !

mam ten sam problem.

sello odpala sie normalnie. moge sie zalogowac. moge zalozyc nowa baze danych.

problem pojawia sie przy dearchiwizacji z tej samej (najnowszej) wersji sello.

po zczytaniu danych z plikow archiwum pojawia sie komunikat : 'serwer nazwa/serwera nie mogl przeprowadzic dearchiwizacji'

Nie korzystam z Subiekta, wiec poprzednie sugestie to raczej nie ta droga.

 

Prosze o Pomoc

Pozdrawiam

M.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...