Skocz do zawartości

Wydruki , etykiet i pobrań. Małe zmiany duży efekt

Polecane posty

1.Czy nie było możliwe przynajmniej tymczasowo do póki nie powstanie edytor wydruku ustanowienie standardowego wydruku który umożliwiałby nadrukowywanie na etykietach samoprzylepnych.

 

2.Drukujemy pobrania na drukarce igłowej, podajnik - taśma z standardowymi adresami pomocniczymi. W sello jest mały problem, mianowicie po wydrukowaniu jednego druczku drukarka wysuwa papier jak gdyby był to standardowy rozmiar A4. przewijanie ręczne do odpowiedniej pozycji trwa długo i traci się tylko czas a przy 100 pobraniach dziennie to już spora strata.

 

Link to postu

1.Czy nie było możliwe przynajmniej tymczasowo do póki nie powstanie edytor wydruku ustanowienie standardowego wydruku który umożliwiałby nadrukowywanie na etykietach samoprzylepnych.

 

Jestem za, ale to pewnie nie bedzie takie proste jakby sie moglo wydawac i pozostaje zapewne czekacz na konfigurowalne wydruki.

 

2.Drukujemy pobrania na drukarce igłowej, podajnik - taśma z standardowymi adresami pomocniczymi. W sello jest mały problem, mianowicie po wydrukowaniu jednego druczku drukarka wysuwa papier jak gdyby był to standardowy rozmiar A4. przewijanie ręczne do odpowiedniej pozycji trwa długo i traci się tylko czas a przy 100 pobraniach dziennie to już spora strata.

 

Aaaaaaaa.... czyli jednak to nie wina mojej drukarki. Ja naiwny myslalem ze moja 10-cio letnia drukarka, do ktorej brak sterownikow, a w dodatku chyba nie umiem jej do konca poprawnie sknfigurowac jest temu winna, a tu sie okazuje ze to chyba jednak dziura w sello jest :)

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Kiedy? To jeszcze jest tajemnica :)

 

Wracając do wątku wydruków. Możemy przygotować kilka wzorców wydruków do podmiany do nadruków adresowych. Podajcie proszę tylko, jakich rozmiarów nakleiki stosujecie. We wzorcach będą zmienione rozmiary a nie zakres danych.

 

Co do wydruków ciągłych, to jeszcze czekają na swoją kolejkę.

Link to postu

Jezeli chodzi o etykietki adresowe to mysle, ze wymagana jest obsluga wszystkich standardowych rozmiarow, ale wydaje mi sie ze powinno to byc konfigurowalne jak w subiekcie.

Ja uzywam 105x59.4mm - 10 etykiet bez marginesow, wiec np etykietka nie moze byc cala zapelniona, bo drukarka ma swoje marginesy.

Jak stale pola to niedobrze. Ja bym widzial w stopce etykitki takie dane jak nick z allegro, data zlorzenia zamowienia, numer zamowienia w subiekcie :)

Link to postu

2.Drukujemy pobrania na drukarce igłowej, podajnik - taśma z standardowymi adresami pomocniczymi. W sello jest mały problem, mianowicie po wydrukowaniu jednego druczku drukarka wysuwa papier jak gdyby był to standardowy rozmiar A4. przewijanie ręczne do odpowiedniej pozycji trwa długo i traci się tylko czas a przy 100 pobraniach dziennie to już spora strata.

 

Na to jest akurat jest sposób :)

1. wchodzimy w Start/ustawienia/Drukarki i Faksy

2. Z okienka wybieramy menu Plik/Właściwości serwera

3. Zaznaczamy opcję Utwórz nowy formularz

4. Tu należy podać szerokość i wysokość papieru

  Ja dla druczków paczka pocztowa (PP nr 77) i przesyłka pobraniowa (pp    nr 19a) wybrałem szerokość: 16,20cm; wysokość 12,70cm. Można też marginesy ustalić, ale ja dałem na 0.

Nazwę można wpisać sobie np. druki pocztowe

5. Zapisz formularz

6. Zamykamy to okno

7. Wybieramy tą drukarkę igłową z listy i właściwości

8. W nowym okienku Właściwości, przycisk Preferencje drukowania

9. pojawi się kolejne okno i tam na zakładce Układ przycisk Zaawansowane

10. W oknie Opcje zaawansowane zmieniamy pole Rozmiar papieru wskazując przed chwilą utworzony nowy formularz (druki pocztowe)

 

i powinno działać dobrze.

 

Można też w oknie Właściwości <nazwa drukarki> wejść na zakładkę Ustawienia urządzenia i tam pozmieniać opcje typu Tractor Feed, Manual paper feed, podajnik arkuszy etc... Choć z testów wynika, że wystarczy zmienić tylko to co w wymieniłem w punktach.

 

Link to postu

ale rozumiem że dodanie nowego formularza się udało? A nie da się tylko zapisać ustawień w drukarce? Czy te ustawienia są robione na komputerze do którego jest podłączona drukarka czy na innym komputerze? Bo sprawdziliśmy, na Viście da się to zrobić (opcje są trochę w innych miejscach niż powyższy opis).

Tu przy dodawaniu nowego formularza trzeba go zapisać i pozamykać te okna  przyciskiem OK, żeby potem formularz ten był dostępny do wyboru w konkretnej drukarce.

 

Jeśli tam nadal widać A4, po wejściu w opcje, to trzeba wejść na tą zakładkę Ustawienia urządzenia, i tam zmienić w drukarce zasobnik ma własny. Wtedy powinno już się pojawić we właściwościach drukarki co trzeba.

Link to postu

Pod ubuntu nie znalazlem mozliwosci zdefiniowania wlasnego papieru :(

 

Pojawil sie inny problem z drukowaniem... dzis przyjechala do mnie nowa drukareczka i z racji ze nie idzie za bardzo jej zainstalowac pod linuxem zainstalowalem jak na innym kompie z XP.... i sello nie widzi tej drukarki. Jest normalnie zainstalowana na viscie i dziala, a sello widzi wszystko inne tylko nie ta drukarke z XP  :'(

Link to postu

Oczywiscie zostala udostepniona pod XP, zainstalowana jako sieciowa na Viscie.

W dukarkach pod vista ja widac, ale sello juz jej nie widzi. Wpisanie sciezki \\komp\drukarka rowniez nic nie daje.

Inne drukarki sieciowe(z linuxow) widac bez problemu.

 

Mam wrazenie, ze chodzi tu o sposob w jaki windowsy udostepniaja sobie drukarke. Przy drukarce z windowsow ona jest jakby zmapowana, a nie fizycznie zainstalowana.

Link to postu

no to dziwne... Może coś się nie odświeżyło? Sello przy wydrukach pobiera listę drukarek zainstalowanych w systemie, jeśli w systemie zainstalowane są drukarki sieciowe to powinny się pojawić w oknie wyboru - tam nie ma wielkiej filozofii, tylko lista drukarek systemowych

Link to postu

Jakas fizozofia byc musi, bo sello nie widzi drukarek z XP. Probowalem je zamykac i otwierac, a nawet komputer restartowac. Dukarki z linuxa pojawiaja sie na bierzaco, a z XP poprostu ich nie widac.

 

A co ze zbyt duzym wysuwaniem papieru przy wydrukach? Jak juz pisalem w linuxie nie znalazlem opcji definicji wlasnego papieru, a ustwienia z visty nie sa interpetowane i z uporem maniaka wysuwa druczek wysuwa sie na dlugosc A4 a nie druczku, wiec mozna drukowac tylko pojedynczo.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...