Skocz do zawartości

Wiadomości automatyczne do klientów POMÓŻCIE !

Polecane posty

Witam,

Być może dla wielu z Was ta sprawa będzie banalna ale nie wiem co z tym zrobić. Część klientów alarmuje że nie może odczytać wysyłanych maili... W jakim formacie powinna być wysyłana wiadomość (zwykły tekst czy html)? Jak sobie z tym poradzić? Czy wina leży po stronie klientów i ich programów pocztowych? Co zmienić w ustawieniach żeby wykluczyć lub zminimalizować te problemy.... na tą chwilę części z nich pojawiają się zbitki liter zamiast tekstu....

Sprawa pilna :-)

Link to postu

a można prosić o więcej szczegółów.

chodzi o takie rzeczy jak:

- czy są to mejle wysyłane pojedynczo czy zbiorowo

- czy te dziwne kodowanie pojawia się u klienta po otrzymaniu nowego mejla utworzonego w Sello, czy może po odpowiedzi na mejla

- z jakich klientów pocztowych korzystają odbiorcy mejli

- najlepiej gdyby zobaczyć screenshota takiego mejla w programie pocztowym, bo kopiowanie i wklejanie może zmieniać tekst

- czy taki dziwny mejl wysłany np do siebie też ma takie kody, czy w Sello, w outlooku, thunderbirdzie, przez klienta webowego też widać takie dziwne kody?

 

Było by to pomocne w zdiagnozowaniu być może problemu.

Link to postu

Witam,

miałem podobny przypadek, klient skarżył się na to że powiadomienie które otrzymał na maila było porozjeżdżane, ilość sztuk sklejała się z ceną itp. Był to jak na razie tylko jeden taki przypadek na ok. 100 wysłanych powiadomień z sello.

 

P.s skoro jest już założony temat powiadomień automatycznych to mam pytanie jak skonfigurować programy żeby nie tworzył automatycznie powiadomienia do nowej transakcji dla klienta który ma już zgrupowane transakcje i zamierza licytować następne moje aukcje. Czy jest to możliwe??? I jeszcze jedna sprawa z powiadomieniami automatycznymi mianowicie w powiadomieniu o wpłacie, sello nie pobiera nazwy towaru oraz nazwy podmiotu, datę wpłaty oraz nazwę użytkownika allegro pobiera, w czym tkwi problem?

 

Link to postu

skoro jest już założony temat powiadomień automatycznych to mam pytanie jak skonfigurować programy żeby nie tworzył automatycznie powiadomienia do nowej transakcji dla klienta który ma już zgrupowane transakcje i zamierza licytować następne moje aukcje. Czy jest to możliwe???

w tej chwili nie ma takiej możliwości, wrzucamy do sugestii

 

I jeszcze jedna sprawa z powiadomieniami automatycznymi mianowicie w powiadomieniu o wpłacie, sello nie pobiera nazwy towaru oraz nazwy podmiotu, datę wpłaty oraz nazwę użytkownika allegro pobiera, w czym tkwi problem?

proszę sprawdzić czy w szablonie wiadomości znajdują się odpowiedznie tagi dotyczące nazwy towaru i podmiotu, jeśli są to proszę utworzyć nowy szablon i wpisać w nim potrzebne informacje

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...