Skocz do zawartości

Pare uwag - szablony aukcji i html

Polecane posty

1. Szablony opisu aukcji, a konkretnie edytor HTML. Edytora graficznego nie uzywam, wiec troche mnie denerwuje to, ze sello sobie przerabia szablon na "swoja" wersje html, usuwajac polowe enterow i zamieniajac tagi na all-caps. Troche to niepotrzebne, i utrudnia modyfikowanie szablonu (musze trzymac "normalna" wersje gdzies obok). Utrudnia to tez korzystanie z szablonow, bo zamiast miec ladnie wyroznione komentarzami miejsce na wklejenie opisu (w html) mam niezby przejrzysta sieczke. Przyklad: do sello jako szablon wklejam:

<div>
<!-- OPIS -->

<!-- KONIEC OPISU>
</div>

Po przejsciu na podglad i spowrotem zostaje z tego

<DIV><!-- OPIS --><!-- KONIEC OPISU></DIV>

 

Po co to?

 

Moznaby tez swoja droga pokusic sie o funkcje usuwania komentarzy przed wyslaniem aukcji na allegro -- tylko pamietajac o komentarzach-poprawkach dla Internet Explorera a formacie <!--[if lte IE 6]> cos <![endif]-->.

 

Uhh... wlasnie zauwazylem, ze sello przepuszcza jakby caly szablon przez engine IE - bardzo bardzo kiepski pomysl, bo pomijajac siecze jaka sie robi z kodu, komentarze warunkowe, takie jak te wyzej, sa interpretowane zamiast zostac w kodzie. Innymi slowy z taka para komentarzy jak wyzej po prostu znika, a to co miedzy nimi, zamiast byc widoczne tylko dla IE<=6, jest wysylane do allegro. A ja kombinuje dlaczego szablon sie nagle zaczyna lekko rozjezdzac... Oczywiscie to akurat mozna inaczej rozwiazac, ale zachowanie Sello jest tak czy inaczaj zaskakujace i nieprawidlowe.

 

 

Z innych rzeczy - przydalaby sie mozliwosc wstawiania ceny kup-teraz do aukcji (a nie ceny towaru z subiekta), plus jeszcze to samo, ale z kropka zamiast przecinka (wymaga tego pewien serwis ratalny w linkach do kalkulatora rat, na liczbach z przecinkiem sie wywala)

Link to postu

nie jest to celowe nasze działanie. Sello korzysta z komponentów systemu operacyjnego (kontrolka htmlowa, na której zbudowany jest m.in. internet explorer. IE umożliwia edytowanie stron w trybie WYSIWYG więc skorzystaliśmy z tego. I tu raczej zachowanie IE jest dziwne i zaskakujące :)

 

Na tą chwilę nie widzę możliwości podmiany enginu IE na jakiś inny, można co najwyżej dodać pstryczek, który będzie całkowicie wyłączał edytor oparty na IE, dzięki czemu wklejony z zewnątrz kod html nie będzie przerabiany przez IE.

 

 

Link to postu

popieram sugestie poprzednika

ostatnio jak chciałem coś zmienić w kodzie html bezposrednio w sello to mnie szlak trafial....

jedna linijka miala drugosc paru kilomentrów :)

 

nie wiem jak to się robi technicznie... ale nie da sie skorzystac z gotowych rozwiazan... wykorzystac jakies gotowe edytory wysiwyg i przylaczyc ich do sello? (np polski nvu)

Link to postu

to jest gotowe rozwiązanie, tylko że oparte o silnik IE. NVU to jest osobna aplikacja, więc jak ją odpalić w innej aplikacji. Można co najwyżej sobie zrobić szablon w NVU czy innym pajączku, zajączku czy co tam jeszcze wymyślą i wkleić do Sello.

 

Tutaj trzeba by tylko dorobić ten przełącznik, ale to zajmie jednak trochę czasu i do najbliższej wersji chyba się nie uda.

 

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dla mnie super sprawą by było, jakby była możliwość przechodzenia z edytora graficznego na edytor html, w taki sposób, że jak zaznaczę jakiś element w edytorze graficznym to po przejściu na html kod będzie podświetlony. Ułatwi to odnajdywanie + dodanie możliwości przeszukiwania poprzez ctrl+f

 

Możecie to dołożyć?

 

pozdrawiam

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...