Skocz do zawartości

sello+sgt - problem z połączeniem

Polecane posty

Wróciłem po kilku miesiącach do przetetowania kolejnej wersji SELLO - użytkownikem subiekta jestem od kilku lat a SGT ok 2.

Niestety nie potrafię ich znów połączyć pomimo zmian, które zaszły w sello. Gdy próbawałem poprosic o pomoc dyplomowanego serwisanta INSERTU (któr de fakto jest polecany na ich stronie internetowej)z mojej miejscowości to powiedziano, że nie znają sie na tym - (jak więc otrzymali autoryzację? - oto jest pytanie)

Mniejsza o to.

Dane wstepne

Mam na razie 2 komputery pracujące w sieci. Na głównym, serwerowym jest zainstalowany SGT w wersi pełnej, na drugim (stacja robocza - ma udostepniane połaczenia z netem z serweraP zainstalowana jest wersja kliencka SGT i tu wszystko dział bez jakichkolwiek większych zastrzeżeń.

Sello zainstalowany został na stacji roboczej, z bazą na serwerze, załozył ją sobie i chyba dział tzn pobiera aukcje, komantarze maile itp(poprzednie wersje jakie testowały miały z tym problem).

przystąpiłem do próby synchronizacji danych z SGT. W odpowiednim module wprowadziłem bazę SGT z serwera, którą SELLO widzi (mam podgląd pod użytkowników ), wybieram dane osoby która ma uprawnienia do korzystania z SGT wprowadzam hasło i wsytępuje błąd połączenia przy próbie synchronizacji z opisem bym sprawdził czy mam zainstalowaną wersję min 1.12sp1 (a mam zainstalowaną wersję SGT 1.16 zaktualizowaną do 1.14). autentykacja windows jest wyłączona (na właczonej też nie działa). Poczytałem na forum, że mam założyć nowego użytkownika - zrobiłem to i nadal nic ten sam błąd. Proszę mi powiedzieć co robię źle. Nie mogę sobie pozwolić na założenie nowego podmiotu w SGT (gdzieś na forum padła taka propozycja) gdyż nie wchodzi w rachubę utrata danych z SGT - prowadzimy sprzedaż hurtową i detaliczną od dłuższego czasu a sprzedaż internetową od roku.

Link to postu

witam

sello najnowsza wersja 1.1.1 - ściągnieta 4 dni temu

komunikat przy próbie połączenia się bez autentykacji windows

"wystapił błąd podczas testowania połączenia z bazą danych. Sprawdź czy zainstalowano system InsertGt w wersji conajmniej 1.12SP1 i czy podano prawidłowe hasło użytkonika InsertGT

Wiecej szczegółów znajdziesz w pomocy w rozdziale "problemy techniczne""

taka sama informacja wyskakuje gdy zamiast testuj wcisne łącz - przedtem upewnia się czy tego chcę

przy próbie łączenia sie z autentykacją windows

"błąd w parametrach bazy lub serwer bazy danych jest niedostepny"

pozdrawiam

Link to postu

proszę na stacji roboczej zainstalować serwer SQL i wtedy sprawdzić połączenie sieciowe Sello, jeśli są jakieś programy antywirusowe to proszę je wyłączyć, ewentualnie może jest błędnie podana nazwa serwera i bazy danych(proszę to sprawdzić w parametrach Sello), jeżeli to nie pomoże to proszę założyć nowy podmiot w SubiekcieGT - celem sprawdzenia połączenia na nim

Link to postu

mam podobny problem z Sello i SGT problem jest ciekawy. Sello i Subiekt stoi na osobnym serwerze Windows Server 2003. Po włączeniu Sello na stacji roboczej i chcąc synchronizować Sello z Subiektem. Sello twierdzi że nie może się poączyć z Sello. Ogólnie nie można wysyłać synchronizacji Sello ze stacji roboczej. Po włączeniu synchronizacji na serwerze jest to samo pod warunkiem że wcześniej była próba synchronizacji na stacji. Naprawiam to w ten sposób że odłączam Sello od Subiekta i podłączam ponownie. Wtedy działa połączenie Sello Subiekt ale Sello nadal twierdzi że produkty są nie połączone. Podsumowując synchronizację mogę tylko wywołać na serwerze ale i tak nie przynosi ona pożądanego skutku.

 

Zdarza się czasami że "cudem" Sello tworzy dokumenty w Subiekcie.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Sorki za przerwę  - cos mi wypadło.

Wczoraj poinstalowałem najnowsze wersje SELLO, załozyłem nowy podmiot w SGT, a nawet zainstalowałem sello na serwerze. Efekt - na serwerze niby test wypada pomyslnie oraz łączy się z SGT, jednak przy wystawianiu np domunetów końcowych, czy wyślij/pobierz dane pojawia się błąd i w raporcie jest informacja, że nie może otworzyć SGT. Na stacji roboczej jest trochę inaczej tzn przy naciśnięciu przycisku testuj pojawia się ten sam błąd, który opisywałem poprzednio (by sprawdzić wersje czy coś tam) a po wciśnięciu połaczz GT łączy się - pozornie - bo i tak nie dział np wystawianie dokumentów, czy chociażby przeniesienie kontrachentów czy w druga stronę przeniesienie towarów ze znacznikem przeznaczone do serwisu aukcjyjnego. Tak samo dziej się przy włączonej i wyłączone ochronie antywirusowej. Serwer SQL mam zainstalowany od dawna na stacji roboczej - inaczej nie odpalałby się SGT.

Prosze o pomoc - sprawa przeniesienia się na sello jest dla mnie coraz pilniejsza.

P.S.

czy jest jakaś możliwość przenieść dane z pomocnika aukcji do SELLO. ręczne poprawianie aukcji w sello, ze zostały zrealizowane to samobójstwo to by było ok 1500 transakcji (sello pobiera z ok 3 miesiecy w stecz wszystko z allegro a nie znalazłem opcji by zawęxić tą date)

Link to postu

serwer sello i sgt jest zainstalowany na tym samym komputerze w wersji pełnej - jest to komp, który jest podłaczony bezposrednio do netu.

Teraz siedzę przy wersji klienckiej zainstalowanej na drugim kompie i wpisanie nr IP pierwszego nic nie daje - w ogóle nie widzi bazy danych SGT, zadnych tym samym nie mogę zakończyc podawania adresu.

Link to postu

witam ale kretyn ze mnie na to nie wpadłem. Rzeczywiscie widzi teraz na liencie baze danych zainstalowane na głównym kompie. połaczenie nadal jest nie mozliwe ciągle tan sam tekst o sprawdzeniu wersji. W  konfiguracji komputerów nic nie zmieniłem poza właczeniem antywira, który musi być włączony. Komputery sa podłączone do netu zawsze.

Czyli nadal jestem w punkcie wyjścia, co z tym zrobić? I tak po świętach przechodzę na sello, najpierw zacznę od synchronizacji danych. brr a rozwiazanie synchronizacji bedę szukał dalej.

pozdrawiam

Link to postu

Chcę odświerzyć ten temat, ponieważ widzę, że jest to zmora prawie każdego nowego

użytkownika SELLO !!!

Mój problem jest taki: serwer i baza sGT jest widzana przez SELLO,

również są widziani przez SELLO użytkownicy z sGT, natomiast przy testowaniu

połączenia , wywala "BŁĄD PODCZAS TESTOWANIA POŁĄCZENIA ... ".

Dodam, że jest to najnowsza wersja sGT i Sello.

Dodałem również nowego użytkownika w Subiekcie z wszelkimi możliwymi uprawnieniami,

Sello go widzi ale połączenia nie ma ... !

HELP ! HELP ! HELP ! ...

Link to postu

witam

a już myslalem, ze jestem jakims wyjatkowym głabem nie mogąc poradzić sobie z konfiguracja... Jak czytam ten problem maja (prawie?) wszyscy użytkownicy sGT. Sello działa normalnie lecz połączenie z sgt to tylko teoria i droga przez mękę. Inny gościu a ma tak samo jak u mnie! Panowie twórcy SELLO proszę o informację czy który kolwiek dyplomowany serwisant Insertu przechodził szkolenia z zakresu SELLO? - na to hasło odmawiaja współpracy (przynajmniej ci z Wronek)?

pozdr.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...