Skocz do zawartości

sello+sgt - problem z połączeniem

Polecane posty

Witam,

bardzo proszę o informację od pozostałych panów, czy po zmianie hasła połączenie się udało. Jest to rozpoznany już problem z InsertGT. W niektórych kombinacjach haseł zawierających cyfry może wystąpić niezgodność. W najstępnej wersji GT zostanie to poprawione.

 

Odpowiadając jeszcze na pozostałe pytania:

 

1. Nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że wszyscy użytkownicy napotykają na problemy z połączeniem Sello - Subiekt GT. Prolemy nie są regułą i jeśli takowe się pojawiają, to staramy się (w miarę możliwości i pomysłów) je rozwiązywać.

 

2. Aktualnie od Dyplomowanych Serwisantów firmy Insert nie jest wymagana wiedza z zakresu Sello. Wynika to przede wszystkim z niskiej ceny samego produktu. Oczywiście w ich dobrym interesie jest posiadać choćby podstawową wiedzę na temat tego produktu, ale nie jest ta wiedza w żaden sposób sprawdzana.

Wyprzedzając kolejne pytanie "Czy wymagania takie zostaną zmienione" odpowiedź jest prosta: to zależy od potrzeb rynku.

 

Link to postu

Zapomniałam, że jeszcze trzecie pytanie było ;)

 

3. Problem z zakończeniem obsłużonych już transakcji, pojawiający się przy wdrożeniu Sello można rozwiązać (oczywiście z zachowaniem wysokiej ostrożności) przy pomocy odpowiedniej komendy OSQL. Opis znajduje się w wątku http://forum.sello.pl/index.php?topic=553.msg3442#msg3442, ten ostatni wpis dotyczący 'tr__Transaction'.

Link to postu

Witam,

bardzo proszę o informację od pozostałych panów, czy po zmianie hasła połączenie się udało. Jest to rozpoznany już problem z InsertGT. W niektórych kombinacjach haseł zawierających cyfry może wystąpić niezgodność. W najstępnej wersji GT zostanie to poprawione.

 

Odpowiadając jeszcze na pozostałe pytania:

 

1. Nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że wszyscy użytkownicy napotykają na problemy z połączeniem Sello - Subiekt GT. Prolemy nie są regułą i jeśli takowe się pojawiają, to staramy się (w miarę możliwości i pomysłów) je rozwiązywać.

 

2. Aktualnie od Dyplomowanych Serwisantów firmy Insert nie jest wymagana wiedza z zakresu Sello. Wynika to przede wszystkim z niskiej ceny samego produktu. Oczywiście w ich dobrym interesie jest posiadać choćby podstawową wiedzę na temat tego produktu, ale nie jest ta wiedza w żaden sposób sprawdzana.

Wyprzedzając kolejne pytanie "Czy wymagania takie zostaną zmienione" odpowiedź jest prosta: to zależy od potrzeb rynku.

 

 

Pani Ingo,

Bardzo Pani upraszcza próbując tłumaczyć niewiedzę informatyków ceną (niską jak Pani uważa) programu Sello. Otóż ona jest BARDZO WYSOKA, ponieważ aby była korzyść z używania tego programu, trzeba mieć pozostałe oprogramowanie Insertu, które nie jest tanie (chociaż może wg Pani czy innych użytkowników wydatek rzędu 1200 zł jest małym wydatkiem ...).

Skoro znany był ten problem z hasłami, to dlaczego nikt od razu nie informuje o tym przy zakupie ? Dlaczego ja musiałem zmarnować prawie 2 dni aby się o tym dowiedzieć ? (i tu jest kolejna "cena" tego oprogramowania), ponieważ w tym czasie powinienem robić już coś innego,( np "towarować" subiekta) a nie zajmować się sprawą problemów jakie powoduje instalacja i integracja Państwa oprogramowania a przecież POCHODZĄCA OD TEGO SAMEGO PRODUCENTA (to podkreślam)!

 

Teraz odnośnie tych , którzy może nie natrafili na ten problem co ja ...

Prawdopodobnie nie założyli haseł ! A czy to dobre i właściwe rozwiązanie ? wątpię!

 

Pozdrawiam

 

Link to postu

pozwolę sobie odnieść się do tych słów:

 

Pani Ingo,

Bardzo Pani upraszcza próbując tłumaczyć niewiedzę informatyków ceną (niską jak Pani uważa) programu Sello. Otóż ona jest BARDZO WYSOKA, ponieważ aby była korzyść z używania tego programu, trzeba mieć pozostałe oprogramowanie Insertu, które nie jest tanie (chociaż może wg Pani czy innych użytkowników wydatek rzędu 1200 zł jest małym wydatkiem ...).

 

nikt nie tłumaczy niczyjej niewiedzy tym, że program jest drogi czy tani, za tą cenę program oferuje kompleksowe zarządzanie aukcjami i wg nas jest to cena przystępna. Wersja roczna 100zł, miesięczna 10zł. Zawsze dla jednych będzie to cena wysoka a dla innych użytkowników bardzo niska.

 

Trudno jest mi się odnieść do ceny 1200zł, SubiektGT kosztuje 650zł netto, a cały cennik programów jest dostępny tutaj:

http://www.insert.com.pl/cennik/glowny.html

 

Skoro znany był ten problem z hasłami, to dlaczego nikt od razu nie informuje o tym przy zakupie ? Dlaczego ja musiałem zmarnować prawie 2 dni aby się o tym dowiedzieć ? (i tu jest kolejna "cena" tego oprogramowania), ponieważ w tym czasie powinienem robić już coś innego,( np "towarować" subiekta) a nie zajmować się sprawą problemów jakie powoduje instalacja i integracja Państwa oprogramowania a przecież POCHODZĄCA OD TEGO SAMEGO PRODUCENTA (to podkreślam)!

 

problem z postacią hasła nie był znany, bo jak wiadomo, jeśli co jest znane to można się tym zająć, naprawić, dodać, stworzyć...

problem z postacią hasła udało się rozwiązać bardzo niedawno i to nie przy kwestii programu Sello. Wracając do problemów przez Was opisywanych udało się wywnioskować, że problem może leżeć właśnie w haśle.

Nie ma jasnowidzów (tak mi się wydaje:)) w związku z czym analiza tego problemu cały czas trwała i mamy nadzieje, że rozwiązanie pozwoli już bez przeszkód pracować na Sello wraz z SubiektemGT

za problemy przepraszamy

 

Teraz odnośnie tych , którzy może nie natrafili na ten problem co ja ...

Prawdopodobnie nie założyli haseł ! A czy to dobre i właściwe rozwiązanie ? wątpię!

 

nie można patrzyć tylko w jedną stronę (brak hasła - (powątpiewanie słuszne)), bo zalecenie pozostawienia pustego hasło miało na celu jedynie sprawdzenia przypuszczenia, jak się okazło trafnego.

Inni użytkownicy mogą mieć puste hasła (jak mam nadzieje mniejszość), a większość zapewne miała hasło tyle, że nie numeryczne, w związku z czym nie było problemów przy połączeniu z SubiektemGT

Reasumująć hasła powinno być, na tą chwilę nie tylko numeryczne

jak już Inga pisała wcześniej od kolejnej wersji hasło będzie można mieć dowolne

Link to postu

Większość uzytkowników decydując się na zakup oprogramowania,

kieruje się nie tylko ceną (moja podana wyżej dotyczyła Subiekta ze Sferą)

ale też prestiżem firmy, który ten program firmuje. A państwo to szczególnie

podkreślacie. Decydując się na taki wybór nie do przyjęcia są tłumaczenia, że

"ze względu na niską cenę oprogramowania nikt od pracowników Insert'u nie będzie wymagał wiedzy w tym zakresie". To chyba lepiej byłoby wogóle nie zaczynać takiego projektu, nie chwalić się tym, nie mówiąc już o otrzymanych nagrodach ...

Jest to po prostu kompromitujące, a dla nas - klientów - irytujące.

I to proszę zrozumieć (inaczej mówiąc - postawić się w naszej sytuacji).

 

Może podam przykład :

jeśli Państwo kupicie wycieczkę np do Turcji, która będzie reklamowana jako

najlepsza oferta - hotel 5 gw., Ultra All Inclusive, transfery z hotelu itp ...

ale potem okazuje się, że aby dotrzeć do hotelu to trzeba sobie wynająć taksówkę, hotel może ma 5 gw. ale klimatyzacja nie działa, gdzie niegdzie karaluchy itp ...

Czy byłby Pan zadowolony z tłumaczenia pracownika , który Panu sprzedał taką ofertę, że za mało mu płacą w tym biurze ???!!!

 

pozdrawiam i przepraszam za ten "off top"

 

Link to postu

witam

zmiana hasła z numerycznego (bo takie miałem)na literowe pomogło. Połączył sie od razu bez problemu z podstawowym podmiotem. synchronizacja na oko działa poprawnie. Dziekuje za pomoc.

Pozwole sobie zwrócic uwage co do kosztów programowania

posiadam sGT + sferę + oscGT + Sello - to trochę więcej niz 1000 zł

Mam małą uwagę/pytanie. Ostatnio chciałem popracować z sello bez połaczenia z netem nad szblonem nowej aukcji (poprawiając tworzony przedtem) i niestety nie było to mozliwe program sie uruchomił a gdy chciałem robic co więcej informował mnie, że nie posiadam ważnej licencji - a posiadam. Czy to jest normalne?

pozdrawiam

Link to postu

Decydując się na taki wybór nie do przyjęcia są tłumaczenia, że

"ze względu na niską cenę oprogramowania nikt od pracowników Insert'u nie będzie wymagał wiedzy w tym zakresie".

 

tutaj zdanie wyrwane z kontekstu, powinno być:

Aktualnie od Dyplomowanych Serwisantów firmy Insert nie jest wymagana wiedza z zakresu Sello.

 

każdy dyplomowany serwisant serwisując nasze oprogramowanie posiada dyplom z danego programu i wtedy wiemy, że osoby te ukończyły kurs szkoleniowy przygotowany przez Nas przez InsERT

z programu Sello w tej chwili nie jest wymagany ukończony kurs

Link to postu

Więc kontynuując analogię, tą wycieczkę do Turcji nie kupiliśmy od pracownika firmy turystycznej, tylko z "drugiej ręki" od człowieka na jarmarku - zareklamował fajnie, ale on nie ma obowiązku wiedzieć wszystkiego.

 

Tu proszę nie mylić pracowników InsERTu z serwisantami InsERTu, którzy pracują w innych firmach i o Sello mogą nie wiedzieć nic. Także wśród pracowników naszej firmy też nie każdy zna każdy program, więc aby uzyskać odpowiedzi należy się zgłosić do odpowiednich osób, poprzez to forum lub mejlowo sello@insert.com.pl.

Link to postu

Mam małą uwagę/pytanie. Ostatnio chciałem popracować z sello bez połaczenia z netem nad szblonem nowej aukcji (poprawiając tworzony przedtem) i niestety nie było to mozliwe program sie uruchomił a gdy chciałem robic co więcej informował mnie, że nie posiadam ważnej licencji - a posiadam. Czy to jest normalne?

pozdrawiam

 

czy sytuacja jest powtarzalna?

generlanie nie powinno tak się zdarzyć, zwłaszcza jeśli konto ma ważną licenjcę

może Sello nie było uruchamiane dłużej niż 3 dni?

 

Link to postu

witam

ostatnie uruchomienie było w sobotę ok 13.00 a w poniedziałek ok 7.00 usłyszałem wypchaj sie od sello.Generalnie nie bedę mógł sprawdzic tego gdyż na codzień mam net przez 24h a wtedy była jakaś awaria serwera u dostawcy

 

Witaj,

taka sytuacja może się zdażyć, gdy pierwszy raz uruchamiasz swoje konto z Allegro na danej bazie danych Sello. Tzn. jeśli w domu założyłeś nową bazę danych lub dodałeś do istniejącej nowe konto, to nie można rozpocząć pracy bez pobrania informacji o licencji.

 

Jeśli pracowałeś już wcześniej z tą bazą danych, to taka sytuacja nie powinna się pojawić. Jeśli wystąpiła, to chcielibyśmy uzyskać więcej szczegółów tego problemu, aby móc go naprawić.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...