Skocz do zawartości

100 pytań do ekipy insERT

Polecane posty

Pewna firma. Która żyje dzięki allegro chce wprowadzić sello problem jest w paru szkopułach.

 

1. konta allegro ( jest ich 4) SA w użytku od 3 lat. Maja masę transakcji miesięcznie a allegro przenosi dane o transakcjach po 3 miesiącach od zakupu. Jak zrobić żeby ściągało tylko i wyłącznie transakcje z danego okresu ??

 

 

2. mailing. Chce po zainstalowaniu sello wysłać około 4000 maili do klientów standardowo jak wysyłałem korespondencje seryjna u tego klienta serwer padał po wysyłce 50 maili. Jak opóźnić wysyłkę maili z sello np. mail - 1sec. Opóźnienia – mail tak serwer jest w stanie to przełknąć.

 

 

3. jak wiele aukcji sello może przyjąć na jakich ilościach danych to testowane było ?? 900 aukcji trwających 400maili dziennie i nie wiem ile transakcji i wpłat.?? Bo nie wiem czy to uciągnie mogole. Jakie ilości danych trzyma serwer a jakie klient w plikach jeśli coś trzyma ?

 

 

4. jakie mogą wystąpić błędy podczas pierwszego uruchamiania sello na kontach już istniejących jakie potrzebuje parametry komputer klienta żeby się nie zawiesił przy ściąganiu np. 3000 transakcji z ostatniego okresu jaki jest jeszcze w allegro podany + maile + strefa sello + klienci

 

 

5. klient chce wystawiać ręcznie wszystkie aukcje tzn nie przez sello tylko z menagera aukcji allegro. Czy jest jakiś skrypt który rozpoznawał by tytuł aukcji np. kod z tytułu „25301” i przypisał go automatycznie do przyporządkowanego temu numerowi towaru / kompletu / usługi z magazynu żeby nie klikać tego z reki bo to masa pracy.

 

 

6. edycja wydruków. Czy jest możliwość otrzymania od państwa gotowych wydruków jak z allegro znaczy lista nadawcza dla poczty polskiej ? ( menager aukcji allegro) stawiam kolacje temu co da mi zamiast takich papierowych wydruków to wszystko w XLS dla kuriera / spedytora tak żeby ewentualnie można było te dane przerobić małym makrem na odpowiednie wzorce wydruków lub import do baz danych spedytora.

 

7. Strefa sello. Mianowicie  zastanawia mnie fakt umieszczenia w niej kwoty całościowej czyli towar + transport standardowy a co jest jak daje klientowi wybór poczta polska przedpłata 8 zł pobranie 13 zł kurier ups przedpłata 20 pobranie 24 czy nie można dać klientowi wyboru jednej z tych opcji właśnie poprzez strefę sello ? skoro SA informacje o paczkach to może dodać tam pola wyboru rodzaju transportu do transakcji, można by tak sporo spraw załatwić np. klienta co nie doczyta na aukcji jakie SA koszta transportu we wszystkich opcjach szczeli ze chce kurierem a potem się skarży ze za duży transport jest naliczony ?? myślę ze to by sporo ułatwiło a klientowi dało by możliwość konkretnego wyboru a nam sprzedającym ułatwiło

 

Wiem ze tego sporo może nie jasno napisałem i nie uściśliłem lecz te informacje są mi szczególnie potrzebne żeby odpalić sello i wyspać się w nocy nie myśląc o przykrych konsekwencjach jakie mogą wyniknąć z małego zamieszania dzięki sello. Czekam na odpowiedz pozdrawiam !

 

 

ps. jak coś jeszcze znajde to sie odezwe

Link to postu

2. mailing. Chce po zainstalowaniu sello wysłać około 4000 maili do klientów standardowo jak wysyłałem korespondencje seryjna u tego klienta serwer padał po wysyłce 50 maili. Jak opóźnić wysyłkę maili z sello np. mail -  1sec. Opóźnienia – mail tak serwer jest w stanie to przełknąć.

na tą chwilę się nie da. Kwestia padów serwera wynika zazwyczaj z niedopasowania konta pocztowego do faktycznych potrzeb. Darmowe skrzynki na wp, onecie czy interii mają zazwyczaj przeróżne ograniczenia co do ilosci wysyłanych wiadomości.

 

3. jak wiele aukcji sello może przyjąć na jakich ilościach danych to testowane było ?? 900 aukcji trwających 400maili dziennie i nie wiem ile transakcji i wpłat.?? Bo nie wiem czy to uciągnie mogole. Jakie ilości danych trzyma serwer a jakie klient w plikach jeśli coś trzyma ?

Powinno uciągnąć, ale należy wciąć pod uwagę że taka ilość danych wymaga od komputera odpowiednich zasobów ( w postaci pamięci RAM - 1GB to jest absolutne minimum, przy tak wielkich danych ). Nie do końca zrozumiałe jest dla mnie ostatnie zdanie.

 

4. jakie mogą wystąpić błędy podczas  pierwszego uruchamiania sello na kontach już istniejących jakie potrzebuje parametry komputer klienta żeby się nie zawiesił przy  ściąganiu np. 3000 transakcji z ostatniego okresu  jaki jest jeszcze w allegro podany + maile + strefa sello + klienci

Dane można pobierać porcjami, tj. pobrać najpierw transakcje, potem komentarze, osobno informacje o aukcjach - to na wypadek gdyby zaczęło brakować pamięci RAM prz pobieraniu - to może być główny problem przy dużej ilości transkcji.

 

6. edycja wydruków. Czy jest możliwość otrzymania od państwa gotowych wydruków jak z allegro znaczy lista nadawcza dla poczty polskiej ? ( menager aukcji allegro) stawiam kolacje temu co da mi zamiast takich papierowych wydruków to wszystko w XLS dla kuriera / spedytora tak żeby ewentualnie można było te dane przerobić małym makrem na odpowiednie wzorce wydruków lub import do baz danych spedytora.

Druki w tej chwili edytowalne nie są, jednak jest możliwość wydrukowania książki nadawczej dla poczty polskiej, jak i pozostałych potrzebnych do wysyłki druczków.

 

7. Strefa sello. Mianowicie  zastanawia mnie fakt umieszczenia w niej kwoty całościowej czyli towar + transport standardowy a co jest jak daje klientowi wybór poczta polska przedpłata 8 zł pobranie 13 zł kurier ups przedpłata 20 pobranie 24 czy nie można dać klientowi wyboru jednej z tych opcji właśnie poprzez strefę sello ? skoro SA informacje o paczkach to może dodać tam pola wyboru rodzaju transportu do transakcji, można by tak sporo spraw załatwić np. klienta co nie doczyta na aukcji jakie SA koszta transportu we wszystkich opcjach szczeli ze chce kurierem a potem się skarży ze za duży transport jest naliczony ?? myślę ze to by sporo ułatwiło a klientowi dało by możliwość konkretnego wyboru a nam sprzedającym ułatwiło

Oczywiście mamy to w planach, z braku czasu udostępniliśmy na razie podstawową wersję Strefy i zbieramy sugestie co powinno się w niej znaleźć.

 

Na pozostałe pytania nie odpowiedziałem bo akurat aukcje nie są pod moimi, że tak powiem, skrzydłami :).

 

Odniosłem wrażenie, że Sello nie pracowało jeszcze na docelowym koncie allegrowym, jeśli tak, to zawsze można zainstalować na próbę i zobaczyć czy spełnia zapotrzebowania - miesiąc jest przecież gratis, a i 10 PLN za kolejny miesiąc testowania to też niewygórowana cena :)

Link to postu

3. jak wiele aukcji sello może przyjąć na jakich ilościach danych to testowane było ?? 900 aukcji trwających 400maili dziennie i nie wiem ile transakcji i wpłat.?? Bo nie wiem czy to uciągnie mogole. Jakie ilości danych trzyma serwer a jakie klient w plikach jeśli coś trzyma ?

Powinno uciągnąć, ale należy wciąć pod uwagę że taka ilość danych wymaga od komputera odpowiednich zasobów ( w postaci pamięci RAM - 1GB to jest absolutne minimum, przy tak wielkich danych ). Nie do końca zrozumiałe jest dla mnie ostatnie zdanie.

 

Cos jest chyba powaznie nie tak z Sello jesli do obslugi 900 aukcji potrzebuje GB ramu :/ Jezeli to sa wg. was "wielkie dane", to do jakich ilosci aukcji planowaliscie, ze sello bedzie uzywane? Przeciez przy kilkunastu aukcjach i paru mailach dziennie nikomu nie jest potrzebny oddzielny program do allegro.

Link to postu

1. konta allegro ( jest ich 4) SA w użytku od 3 lat. Maja masę transakcji miesięcznie a allegro przenosi dane o transakcjach po 3 miesiącach od zakupu. Jak zrobić żeby ściągało tylko i wyłącznie transakcje z danego okresu ??

 

Sello pobiera wszystko co Allegro udostępnia, są parametry odbierania na zakładce Aukcje w Administracji, ale nie ma możliwości zaznaczenia tylko danego okresu

Link to postu

Cos jest chyba powaznie nie tak z Sello jesli do obslugi 900 aukcji potrzebuje GB ramu :/ Jezeli to sa wg. was "wielkie dane", to do jakich ilosci aukcji planowaliscie, ze sello bedzie uzywane? Przeciez przy kilkunastu aukcjach i paru mailach dziennie nikomu nie jest potrzebny oddzielny program do allegro.

Ja nie napisałem że Sello potrzebuje GB ramu.. tylko system. Prośże pamiętać, że średni windows pobiera ze 300MB, Firefox chociazby ze 200MB (a nawet i z 600MB potrafi) do tego podoliczać inne programiki, SQL SERVER, który też sporo potrzebuje (tu akurat można wymusić ile bedzie pobierał), do tego Sello, i proszę pomyśleć że ściągamy 900 aukcji, w których są opisy, zdjęcia to parę megabajtów to może zająć. W dzisiejszych czasach 2GB ramu to jest standard, dla samego windows Vista 1GB jest zalecany chociazby.. a na systemie przecież uruchamia się programy.

 

Jeśli ja miałbym mieć nawet 2 transakcje dziennie to wolałbym używać Sello niż babrać się przez interfejs www - no ale to subiektywna opinia :).

 

Jeśli chodzi o wydajność i zużycie pamięci to od wersji pierwszej zostało już sporo rzeczy poprawionych i nadal będziemy to szlifować i optymalizować. Najpierw postawiliśmy na stabilność programu, potem na optymalizację - te dwie rzeczy niekoniecznie udają się zrobić za jednym zamachem.

Link to postu

Hmmm... 4500 Tranzakcji 15000 Maili 1800 Aukcji. 36 H pracy servera i klienta. baza jest na serwerze a klient zaliczył 6 zawieszek systemu. na to raczej nikt nie mogł przygotować sello. zatem prosze o jakiegoś Super mega FIX'a do wydajności. i stabilności bo Core Duo Quad nie daje rady 4 G ramu dyski Rajd mirror. maszyna wydajna jako klient a server to IBM cała szafeczka. i troche jednak im to zajeło nie wie czy to problem kodowania w domenie wewnętrznej czy wina systemów ... ;/ szkoda gadac jak sie czegoś dowiem to napisze.

 

Link to postu

 

5. klient chce wystawiać ręcznie wszystkie aukcje tzn nie przez sello tylko z menagera aukcji allegro. Czy jest jakiś skrypt który rozpoznawał by tytuł aukcji np. kod z tytułu „25301” i przypisał go automatycznie do przyporządkowanego temu numerowi towaru / kompletu / usługi z magazynu żeby nie klikać tego z reki bo to masa pracy.

skryptu nie ma, jeśli ktoś potrafi to może spróbować w SQL-u napisać takie rozwiązanie, a sam pomysł wrzucamy do sugestii

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...