Skocz do zawartości

po sprzedaniu przedmiotu, nie tworzy się nowa transakcja...

Polecane posty

witam

problem jak w temacie, po sprzedaniu jednego z kilku przedmiotow, czy tez jedynego (obie aukcje kup teraz) na liscie transakcji nic sie nie pojawilo...co moze byc powodem?

 

dodam ze korzystam z sello na 2 komputerach, w domu i w pracy, oraz ze u siebie w domu przeinstalowywalem system i sellko by to sprawdzic.

 

w raporcie wszystko jest OK OK OK.

zadnych problemow.

Link to postu

W ogóle tej opcji lepiej nie używać :). Problemy z nią pojawiają się, kiedy  przy pobieraniu coś się nie uda... to już następne pobieranie spowoduje niedociągnięcie danych - bo ta historia jest po stronie allegrowej i "nie wie" że nam się coś nie udało, myśląc że te dane już mamy.

Link to postu

:) nie przyszlo mi do glowy ze to moze byc kwestia tyvch ustawien

po odznaczeniu transakcje i klientow - tylko na podstawie zmian, wszystko zakonczone pomyslnie :))

 

Mam tak samo ustawione w wyślij/odbierz a mimo to nie mogę odebrać jednej transakcji.

 

Raport wypluł coś takiego:

 

Nie udało się dodać transakcji do aukcji nr 325433804 dla klienta BrakPiwa (4116851)

? Zapis spowodowałby naruszenie integralności danych.

Więcej informacji na ten temat w pomocy, w rozdziale "Problemy techniczne".

 

Ktoś wie o co lata bo w rozdziale "Problemy tech." nic nie znalazłem  ???

Link to postu

Witam wszystkich!

Jak dla mnie, każda z opisywanych przez Was sytuacji jest inna. Proszę nie pisać "mam tak samo", bo czasami to tylko wprowadza w błąd ;) ale już postaram się wszystko wyjaśnić odpowiadając każdemu z Was osobno.

 

Do f4ll3ns3raf1n:

...na liscie transakcji nic sie nie pojawilo...co moze byc powodem?

Przeważnie problemem są niepoprawne ustawienia parametrów pobierania danych z Allegro. Najczęściej użytkownicy nie zaznaczają opcji "Transakcje i klienci". W przypadku pracy z jednym kontem z kilku różnych komputerów (z różnych baz danych) nie polecamy używania opcji "Tylko na podstawie zmian w historii". Nie polecamy używać jej także podczas pierwszego pobierania danych. Odsyłam jeszcze do tematu pomocy [F1] w Sello: FAQ > 7. Dlaczego Sello nic nie pobrało lub pobrało mniej danych niż widzę przez strony www?

 

Jeśli jednak z jakiś powodów nadal będziesz miał problemy z pobieraniem danych - napisz - postaramy się pomóc.

 

Do plaza-media:

Po zmianie tytułu aukcji z poziomu www nie jest wystawiane zamówienie.

Sprawdź proszę, czy aukcja w której zmieniłeś tytuł ma w Sello podpięty towar z Subiekta GT. Może się zdażyć, że takie połączenie zostanie utracone (w wyniku modyfikacji aukcji), a jest ono niezbędne do wystawienia dokumentu w Subiekcie GT. Jakby nie było połaczenia - zastosój opcję Powiąż z towarem.

 

Do brakpiwa:

Nie udało się dodać transakcji do aukcji nr 325433804 dla klienta BrakPiwa (4116851)

? Zapis spowodowałby naruszenie integralności danych.

To już zupełnie inna sprawa... Nie łatwa ;) W pomocy technicznej jest opis tego błedu ale w kontekście usuwania obiektów. Inna sytuacja, w której może się on pojawić to próba zmiany danych (w Twoim przypadku danych klienta), które są aktualnie używane w innej instancji Sello (czyli np. otwarte okno tego Klienta na drugim komputerze podłączonym do tej samej bazy danych).

 

Ale Twój problem jest nieco dziwny. Możliwe, że to zbieg okoliczności (i w żanym razie nie chce sprawdzać zgodności z regulaminem ;) ale klient, który zakupił na tej aukcji ma taki sam nick, jaki Ty masz na naszym forum. Czy masz już tego użytkownika dodanego w Swoim Sello? Bardzo proszę o informacje na ten temat, bo Twoje problemy mogą wynikać z jakiegoś powiązania między danymi. Jeśli informacje te są niejawne, to proszę przesłać je na adres sello@insert.com.pl (podając link do tego wątku).

Link to postu
To już zupełnie inna sprawa... Nie łatwa Mrugnięcie W pomocy technicznej jest opis tego błedu ale w kontekście usuwania obiektów. Inna sytuacja, w której może się on pojawić to próba zmiany danych (w Twoim przypadku danych klienta), które są aktualnie używane w innej instancji Sello (czyli np. otwarte okno tego Klienta na drugim komputerze podłączonym do tej samej bazy danych).

 

Ale Twój problem jest nieco dziwny. Możliwe, że to zbieg okoliczności (i w żanym razie nie chce sprawdzać zgodności z regulaminem Mrugnięcie ale klient, który zakupił na tej aukcji ma taki sam nick, jaki Ty masz na naszym forum. Czy masz już tego użytkownika dodanego w Swoim Sello? Bardzo proszę o informacje na ten temat, bo Twoje problemy mogą wynikać z jakiegoś powiązania między danymi. Jeśli informacje te są niejawne, to proszę przesłać je na adres sello@insert.com.pl (podając link do tego wątku).

 

Sytuacja jest taka.

W pracy używam sello do konta na allegro RIPPERDI

W domu specjalnie klepnąłem jedną z naszych aukcji żeby wypróbować strefę sello.

I tylko z tą jedną aukcją mam kłopot.

W sello w pracy nie ma nic wspólnego z kontem allegrowym BrakPiwa  :]

Ja nie ma wyjaśnienia to jakoś przeżyje. Już sello jest opanowane :)

 

Link to postu

można spróbować założyć nową bazę w Sello i na niej sprawdzić czy problem się powtórzy (nie powinien)

a jeśli jest możliwość przesłania szczegółów dotyczących tych problemów to prosimy, bo może uda się odnaleźć problem i wyeliminować na przyszłość - oczywiście jeśli jest to problem z programem

Link to postu

Nie udało się dodać transakcji do aukcji nr 325433804 dla klienta BrakPiwa (4116851)

? Zapis spowodowałby naruszenie integralności danych.

 

To już zupełnie inna sprawa... Nie łatwa Mrugnięcie W pomocy technicznej jest opis tego błedu ale w kontekście usuwania obiektów. Inna sytuacja, w której może się on pojawić to próba zmiany danych (w Twoim przypadku danych klienta), które są aktualnie używane w innej instancji Sello (czyli np. otwarte okno tego Klienta na drugim komputerze podłączonym do tej samej bazy danych).

 

Ale Twój problem jest nieco dziwny. Możliwe, że to zbieg okoliczności (i w żanym razie nie chce sprawdzać zgodności z regulaminem Mrugnięcie ale klient, który zakupił na tej aukcji ma taki sam nick, jaki Ty masz na naszym forum. Czy masz już tego użytkownika dodanego w Swoim Sello? Bardzo proszę o informacje na ten temat, bo Twoje problemy mogą wynikać z jakiegoś powiązania między danymi. Jeśli informacje te są niejawne, to proszę przesłać je na adres sello@insert.com.pl (podając link do tego wątku).

 

Pani Ingo czy możemy ruszyć ten temat ?

 

Jak już Pani wie, mam nowe sello, nową bazę danych (stara sie popsuła) ale błąd pozostał.

Przy każdym odbieraniu aukcji mam nadal ten sam błąd.

 

Pozdrawiam

Link to postu

Chciałam zauważyć, że cały czas prowadzimy ten wątek, tylko na priv.

Ten problem nie wynika z niemożliwości zapisania transakcji, tylko z niemożliwości zapisania licencji na tym komputerze. Niestety nie wiem, jakie zalezności występują na Pańskim komputerze, które uniemożliwiają poprawne zapisanie tych danch, ale z tego co się orientuję, to na innym klomputerze nie miał Pan problemów?

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

U mnie sprawa wygląda następująco:

 

tytuły aukcji modyfikuje przez www, i nie było do tej pory problemu (przynajmniej go nie pamiętam). Na poziomie Sello, do każdej aukcji były przypisane produkty mimo tego dla jednej z aukcji dla Kup Teraz Sello nie wystawiło zamówienia w Subiekcie. I przed tą sytuacją i po towar był prawidłowo przypisany, przynajmniej tak pokazuje, tytuł aukcji, prezentowany w Sello odpowiada temu z www więc nie wiem gdzie szukać przyczyny. Inne aukcje (z tego samego okresu) bez problemu się ściągnely i wystawily w Subiekcie (wszystko robie ręcznie).

 

Jeśli macie jakieś sugestie to chętnie z nich skorzystam.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...