Skocz do zawartości

płatność za sello

Polecane posty

Znowu się podepnę :)

 

Otóż chciałem donieść iż mam sello na rok za darmo :D

Promocja jakaś czy co ?

 

Otóż zakupiłem licencję sello za  100 zł, ale ten cudowny program nie pobrał licencji, więc zrobiłem to po raz drugi i wydałem kolejną stówkę czyli razem 200 zł.

 

Ale znowu nie została pobrana licencja. Po konsultacji z Panią Ingą okazało się, że na waszym serwerze widnieje licencja na 2 lata :)  i to by się zgadzało.

 

Postanowiliśmy że bedzie zwrot 100 zł i tą kasę otrzymałem dnia 04.04.2008 od firmy PAYU S.A. UL.MARCELIŃSKA 90 60-324 POZNAŃ.

 

Teraz mam licencję na 1 rok ale wczoraj poszedłem na pocztę i Pani mi dała 100 zł od firmy Insert :) 

 

To znaczy że mam sello za darmo na rok.

Dajcie cynk to wam ją oddam jakoś :)  Chyba że księgowy powie że mu sie wszytko zgadza :) w co wątpię :)

 

Pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to postu

przelew zrobiłem z innego komputera i nie przez program sello tylko przelałem pieniądze 10 zł podając nazwę konta

przelałem na to samo konto co poprzednim razem

proszę o interwencję bo mam już zablokowane

 

opłaciłem ponownie przez program sello

ale proszę o wyjaśnienie dlaczego wpłacone poprzednio pieniądze nie spowodowały aktywacji i co teraz z nimi będzi

Link to postu

Głównie chodzi o to, że jeśli licencja jest przedłużana przez Sello, to Sello łączy się z serwerem licencji, który od razu wie, że licencja została przedłużona i przedłuża ją nie czekając nawet aż pieniądze faktycznie znajdą się na koncie firmy. Może to trwać chwilę, czasami parę godzin zanim licencja zostanie przedłużona - ale proces jest całkowicie zautomatyzowany.

 

Jeśli pieniądze trafią na konto firmy z pominięciem serwera licencji (nie będzie o tym wiedział) to po protu tam trafią i na tym koniec. Nikt tam nie śledzi wpłat na konto i nie chodzi przedłużać licencję komuś, bo od tego jest serwer licencji właśnie, który robi to automatycznie.

Oczywiście wszystko jest do rozwiązania, ale ta sytuacja zmusza kogoś z firmy do podjęcia dodatkowych kroków, aby przedłużyć licencję dodatkowo czy oddać pieniądze (w przypadku 10pln to myślę, że już lepiej po prostu przedłużyć o kolejny miesiąc).

 

Jak rozumiem, opłata przez Sello umożliwiła już pracę?

 

Link to postu

należy korzystać z jednej bazy danych, żeby uniknąć problemów synchronizacji i spójności. Sello zainstalowane na różnych komputerach może się łączyć z bazą znajdującą się tylko na jednym komputerze. Umożliwia to pracę kilku osobom równocześnie, a zakres możliwości można określić poprzez system uprawnień dla każdej osoby. Oczywiście warunek jest taki, że komputery muszą być połączone siecią.

Link to postu

A więc dwa nowe przypadki,

1. czy jest mozliwość umieszczenia bazy danych na np "Pendrivie".

2. udostepnić bazę na własnym serwerze i korzystać z niej za pomocą internetu.

W przypadku twierdzącej odpowiedzi na pkt.2 czy bedzie to miało sens w aspekcie wydajnościowym.

 

Notomiast jeżeli obie odpowiedzi są negatywne czy zastanawiacie się (nawet w dalszym terminie) nad udostepieniem wersji z bazą zainstalowaną i dostępną przez internet?

Link to postu

A więc dwa nowe przypadki,

1. czy jest mozliwość umieszczenia bazy danych na np "Pendrivie".

nie

 

2. udostepnić bazę na własnym serwerze i korzystać z niej za pomocą internetu.

W przypadku twierdzącej odpowiedzi na pkt.2 czy bedzie to miało sens w aspekcie wydajnościowym.

można udostępnić bazę danych i pracować przez internet, a aspekty wydajnościowe zależą od wielu czynników, pamięci na komputerze, szybkości procesora, szybkości łącza internetowego, itp.

Link to postu

bazę można sobie zarchiwizowac i przenieść ją na pendrivie, ale nie jest zalecana zmiana komputerów i baz danych zwłaszcza przy połączeniu z Subiektem (rodzi to więcej problemów niż rozwiązuje).

 

Można korzystać tak jak to robią niektórzy użytkownicy, używając VPNa do łączenia się z komputerem w pracy na którym jest Sello z domu. Dzięki temu baza danych jest fizycznie na jednym komputerze i nie zmienia lokalizacji.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

znowu dostałem wiadomość że kończy mi się opłata. Mam wpłacone 10 złoty nie poprzez sello tylko na Wasze konto z inteligo i miałem mieć przedłużoną licencję o 1 miesiąc

 

2008-04-17 4312 PAYU SPÓŁKA AKCYJNA

ul. Marcelińska 90 60-324 Poznań

Nr banku: 10205558

Nr rach.: 50102055581111121289200088

Tytuł: Platnosci.pl XX12013065XX Sello sello opłata za kwiecien

Data przygotowania: 2008-04-16 Przelew z rachunku -10,00

 

druga płatność

 

2008-04-14 4276 PAYU SPÓŁKA AKCYJNA

ul. Marcelińska 90 60-324 Poznań

Nr banku: 10205558

Nr rach.: 50102055581111121289200088

Tytuł: sello opłata za miesiac konta www_sorba_pl

Data przygotowania: 2008-04-14 Przelew z rachunku -10,00

 

Andrzej

Link to postu

Witam,

płatność za Sello można dokonywać poprzez internet tylko z poziomu programu.

Po takiej operacji na koncie bankowym jest generowany przelew do pośrednika czyli   PAYU, nie do nas. Potem pośrednik przekazuje pieniądze nam. Do takiej transakcji jest generowany niepowtarzalny identyfiakator i stąd pośrednik wie komu przekazać kwotę z transakcji.

 

Jeśli przelałeś  pieniądze bezpośredni na konto PAYU, to one nigdy do nas nie trafią, nie ma identyfikatora nie ma całej procedury.

 

Myślę, ze powinieneś się poprosic o zwrot tych płatności.

Proszę skorzystać z formularza na stronie płatności.pl http://www.platnosci.pl/index.php?module=Help&func=faq_sendemail&borderStyle=main&id_help

 

Jeśli chodzi o Sello to płatnośc powinna wyglądac mniej więcej tak:

 

W Sello proszę kliknąć przycisk Menu Sello, - lewy górny róg. Następnie wybrać opcję "Moje dane", a potem "Zarządzanie Kontami i Licencjami"

W oknie, które się otworzy, proszę wybrać konto Allegro dla którego chce Pan opłacić Abonament i dalej postępować wedle wskazówek w programie. Cała operacja powinna zając kilkadziesiąt sekund.

 

Link to postu

Otrzymałem informacje że mam nieopłaconeą licencję w maju zapłaciłem dwa razy kwietniu, miała być to zaksięgowane na maj  jedna płatnośc poszła bezpośrednio z sello a druga z konta  inteligo  poniżej wyciągi:

 

2008-04-17 4312 PAYU SPÓŁKA AKCYJNA

ul. Marcelińska 90 60-324 Poznań

Nr banku: 10205558

Nr rach.: 50102055581111121289200088

Tytuł: Platnosci.pl XX12013065XX Sello sello opłata za kwiecien

Data przygotowania: 2008-04-16 Przelew z rachunku -10,00

 

drugi

 

 

008-04-14 4276 PAYU SPÓŁKA AKCYJNA

ul. Marcelińska 90 60-324 Poznań

Nr banku: 10205558

Nr rach.: 50102055581111121289200088

Tytuł: sello opłata za miesiac konta www_sorba_pl

Data przygotowania: 2008-04-14 Przelew z rachunku -10,00

 

 

Link to postu

Zgodnie z tym co napisałem wcześniej, wpłata bezpośrednio z systemu bankowego nie dotrze do nas i pozostanie w rękach pośrednika.

W związku z tym, nie możemy tego zaksięgować na kolejny miesiąc.

Proszę zatem ubiegać się o zwrot od PAYU.

 

 

Jeśli któryś z panów udzielił informacji o jakiej Pan wspominał, to mogło zajść nieporozumienie i w związku z tym, jeśli to możliwe proszę o jego nazwisko celem wyjaśnienia.

 

W sytutuacji płatności z poziomu programu może zaistniec podobna sytuacja. Tzn, generuje Pan abonament za Sello na okres miesiąca i nastepnego dnia robi Pan to jeszcze raz. Wtedy druga płatność przedłuża abomanemt na kolejne 30dni, ale jest z płatność z poziomu programu. Inne formy płatności nie wchodzą w grę w przypadku abonamentu na 30 dni.

 

 

Link to postu

taką dostałem informację

***************************

 

BarteK

InsERT Administrator

Hero Member

 

Online

 

Wiadomości: 655

 

 

there is no spoon

 

 

    Odp: płatność za sello

« Odpowiedz #10 : Czwartek, 17/04/2008, 08:52:16 » 

 

--------------------------------------------------------------------------------

Głównie chodzi o to, że jeśli licencja jest przedłużana przez Sello, to Sello łączy się z serwerem licencji, który od razu wie, że licencja została przedłużona i przedłuża ją nie czekając nawet aż pieniądze faktycznie znajdą się na koncie firmy. Może to trwać chwilę, czasami parę godzin zanim licencja zostanie przedłużona - ale proces jest całkowicie zautomatyzowany.

 

Jeśli pieniądze trafią na konto firmy z pominięciem serwera licencji (nie będzie o tym wiedział) to po protu tam trafią i na tym koniec. Nikt tam nie śledzi wpłat na konto i nie chodzi przedłużać licencję komuś, bo od tego jest serwer licencji właśnie, który robi to automatycznie.

Oczywiście wszystko jest do rozwiązania, ale ta sytuacja zmusza kogoś z firmy do podjęcia dodatkowych kroków, aby przedłużyć licencję dodatkowo czy oddać pieniądze (w przypadku 10pln to myślę, że już lepiej po prostu przedłużyć o kolejny miesiąc).

****************************************

do kogo zgłosić się o zwrot czy machnąć na to ręka

Andrzej

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...