Skocz do zawartości

Wymagania sprzetowe SELLO+SUBIEKT praca w sieci

Polecane posty

Witam,

szukałem ale nie znalazłem interesuje mnie mianowicie taka rzecz:

mam subiektaGT + Rewizora na winXP prof. + SQL2000 licencja na 5 jednoczesnych połączeń

 

do tego obecnie zostało podłaczone sello z jednym kontem na allegro ok. 150 aukcji jest wystawionych.

Baza subiekta 750MB baza sello ok.320MB

Praca sieciowa serwer: procek 3GHz jednordzeniowy + 2Gb ramu + 2x250GB SATA RAID MIRROR

 

Po odpaleniu subiekta i sello (wszytsko dziala na 5 koncówkach pod kontrolą winXP home) serwer działa na 80-90% tzn. sql zabiera ok 1700MB ramu i 80% CPU z kolei sello zabiera 400MB ramu i wszystkie pozostałe zasoby jakie są dostępne gdy nie działa subiekt sello przy synchronizacji potrafi pobrac ok 98% CPU i wiesza wszytskie inne procesy.

 

PYTANIE: JAKIE są REALNE wymagania sello(nie interesuje mnie odp. marketingowa typu 800MHz i 256 ramu bo to bujda(przynajmniej moim zdaniem)

Chce kupić maszyne dedykowaną ale mają na niej działac 5 stanowisk sieciowych w tym 4 x sello(4 różne konta ) do tego subiekt GT i rewizor, wszytsko razem spiete.

Pytanie jakiego potrzebuje sprzetu by to w miare normalnie i płynnie obsłuzyc (pomijam aspekty ksiegowości i np. spinania paragonów czy wykonywania ksiegowań ) interesuje mnie praca w sprzedazy i obsługa allegro poprzez sello.

 

Jakiego potrzebuje sprzetu lub co może nie działac tak jak powinno i dlaczego sello tyle pobiera??

Link to postu

ciężko odpowiedzieć jakie są realne wymagania... Ogólnie rzecz biorąc program który zaczyna wykonywać intensywnie jakąś pracę wykorzystuje tyle czasu procesora ile mu da system. Więc powiedzmy na procesorze 800MHz, czy 3GHz Sello będzie ciągnąc 80% z CPU jeśli nie więcej, tylko po prostu na szybszym procesorze zajmie to mniej czasu.

 

Jeśli Sello zbyt obciąża system to rozwizania są dwa:

1. sprzętowe - kupić procesor wyposażony w więcej niż 1 jądro

2. programowe - ustawić mniejszy priorytet dla procesu Sello.exe niż NORMAL (broń boże większy :) bo system się nie pozbiera )

 

Co do zajętości pamięci, to 400MB t jest trochę za dużo jak na Sello, będziemy szukać przyczyny pożerania pamięci. Czy taki stan zajtości pamięci Sello ma na starcie czy po jakimś czasie (po jakim)? I jakie operacje powodują zauważalny wzrost zużycia pamięci?

 

Nie rozumiem za bardzo, co znaczy maszyna dedykowana i stwierdzenie że mają na niej działać 4x Sello.

Link to postu

4 x sello moze źle się wyrazilem chodzi mi o 4 x konto na allegro obsługiwane przez sello.

 

Co do wzrostu pamięci na poczatku jest ok 30 - 70 dopiero podczas pracy(w szczególności synchronizacji danych, wystawiania komentarzy, tworzenia paczek i tranzakcji) ilośc zajetego ramu drastycznie rosnie do ok 400 MB czasem w porywach więcej ale potem spada do ok 400. Co do czasu jest zalezny od tego kiedy odpale synchronizacje z allegro :)

 

Maszyna dedykowana... jaki serwer(parametrowo) mozecie polecic z czystym sumieniem

Link to postu

1. sprzętowe - kupić procesor wyposażony w więcej niż 1 jądro

 

Czy to znaczy ,że sello nie potrafi obsłużyć więcej niż 1-nego rdzenia?

 

a czy jest gdziekolwiek taka informacja? - nie ma, w związku z czym Sello działa na wszystkich procesorach (powyżej wymagań minimalnych)

nie generalizujmy wypowiedzi :), dyskusja rozbija się o sprzęt, więc tego typu porada miała na celu polepszenie sprzętu, a więc czym czegoś więcej, szybciej etc., tym lepiej, tzn. każdy program, nie tylko Sello będzie działać szybciej

 

Link to postu

Zarządzaniem rdzeniami zajmuje się jako tako system operacyjny. Natomiast większa ilość rdzeni z pewnością dobrze wykorzysta SQL server. Jest też mała uwaga, dla posiadaczy procesorów Pentium 4 z Hyper Threadingiem, być może wyłączenie opcji HT w biosie zwiększy wydajność SQL servera - więc jeśli ktoś ma taki procesor to może sprawdzić jak to wyglaa w praktyce.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Jeśli chodzi o pochłanianie RAM'u przez SELLO i MSSQL2005 to spróbowałem używać programiku do optymalizacji pamięci RAM (FreeRAM XP pro 1.52) i powiem, że w/g mnie to sie sprawdza.

Za serwer sql robi u mnie athlon 850 + 512ram - wcale nie rakieta, xppro trochę okrojony ze zbędnych procesów, komp się nie zacina i nie wymaga okresowych restartów :D , komunikacja przez wifi przez router z laptopem też po wifi jak również przez internet po VPN.

Aukcji wystawionych ok. 140, trazakcji różnie...

 

Jeśli jeszcze ktoś odważy się wypróbować ten programik i mu to pomoże to proszę o potwierdzenie moich słów... a jak nie pomoże to też proszę o info

 

A sposób drugi jeszcze nie wypróbowany:

 

chyba można za pomocą narzędzia o nazwie SQL Server Management Studio Express ograniczyć RAM dla MSSQL - jeśli ktoś tak już zrobił to proszę o wskazówki...

 

POZDRAWIAM

 

kkondzikk

Newbie

Link to postu

Witam,

 

Jeśli chodzi o pochłanianie RAM'u przez SELLO i MSSQL2005 to spróbowałem używać programiku do optymalizacji pamięci RAM (FreeRAM XP pro 1.52) i powiem, że w/g mnie to sie sprawdza.

Za serwer sql robi u mnie athlon 850 + 512ram - wcale nie rakieta, xppro trochę okrojony ze zbędnych procesów, komp się nie zacina i nie wymaga okresowych restartów :D , komunikacja przez wifi przez router z laptopem też po wifi jak również przez internet po VPN.

Aukcji wystawionych ok. 140, trazakcji różnie...

 

Jeśli jeszcze ktoś odważy się wypróbować ten programik i mu to pomoże to proszę o potwierdzenie moich słów... a jak nie pomoże to też proszę o info

 

A sposób drugi jeszcze nie wypróbowany:

 

chyba można za pomocą narzędzia o nazwie SQL Server Management Studio Express ograniczyć RAM dla MSSQL - jeśli ktoś tak już zrobił to proszę o wskazówki...

 

POZDRAWIAM

 

kkondzikk

Newbie

Przy 140 aukcjach nie sądzę aby były jakieś problemy. Mi Sello kilka tys. aukcji obsługiwało bez problemu tzn. ściąganie danych:aukcji,sprzedaży i maili oraz wystawianie komentarzy. Aukcji przyznam za pomocą Sello nie wystawiałem, strefy także nie obsługiwałem.

Niestety z kilkunastoma tysiącami Sello nie radzi sobie najlepiej.

Sprzęt jako serwer : początkowo P4 1,8 GHz , 1024RAM - kilka tys aukcji, później Intel® Xeon® E5205 Dual Core 1,86 GHz 2 GB - kilkanaście tys aukcji. Łacze: neostrada 6MB . Cały czas 4 jednocześnie pracujące stanowiska. 4- 6 kont na Allegro.

Link to postu

Wśród pewnych grup panuje przekonanie, że programy czyszczące pamięć robią więcej szkód niż pożytku :). Proszę nie ulegać złudzeniom, że nagle w cudowny sposób taki programik zwalnia pamięć zajętą przez procesy.. On najprawdopodobniej wymusza zrzucenie pamięci programów do pliku swap. To oczywiście sprawi, że ilość pamięci RAM dostępnej będzie większa, jednak co się stanie jeśli teraz program będzie potrzebował okreslonego modułu, który jest teraz w pliku zamiast w pamięci... Oczywiście program taki zacznie masakrycznie wręcz zwalniać, bo odczyt z dysku jest tysiące razy wolniejszy niż odczyt z pamięci.

Z tego co wiem, to SQL server potrafi się przed takimi wymuszeniami nieźle bronić i nie dopuszcza, aby jego najważniejsze dane zostały zrzucone do swapa.

 

Da się oczywiście ograniczyć ilość pamięci dla SQL servera, jednak nie jest to zalecane, bo skutki będą odwrotne do oczekiwanych przez niektórych... Pamiętajcie, że pamięć jest po to żeby z niej korzystać, a nie żeby mieć 80% wolnej. Im więcej rzeczy SQL server trzyma w pamięci, tym szybciej działa. Dlatego też jest to dosyć pamięciożerny zwierz i nie powinno się go głodzić.

 

Tak, że podsumowując, ograniczanie ilości pamięci dla SQL servera to jest bardzo zły pomysł. Lepiej zainwestować parę złotych w więcej ramu (jest teraz tani) i dać mu swobodnie pracować niż cieszyć się z tego, że mój SQL zabiera tylko 100MB.. to nie jest powód do dumy tylko do rozpaczy :)

 

ps.

- Ile pamięci zajmuje SQL server?

- Ile znajdzie, tyle zajmie...

 

i ten krótki dowcip obrazuje sytuację, jednak nie jest to żaden minus SQL servera.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...