Skocz do zawartości

Problem z wystawianem dokumentów w Sello

Polecane posty

Pisze gdyż nigdzie nie znalazłem odp.

Mianowicie w sello tworze paczki, przygotowuje listy itp. i w końcu chce wystawić dokument końcowy ... udaje się raz, drugi trzeci ... i w pewnym momencie wywala błąd. A mianowicie pisze iz "Nie udało się uruchomić Subiekta GT sprawdz parametry ... itp.

Spoko sprawdzam parametry i wszytsko jest ok. połaczenie prawidłowe, uzytkownik prawidłowo przypisany, poprawnie przechodzi synchronizacja towarów a przy prubie wystawienia dok. znowu nic... Co można z tym zrobić??

Jak pozbyć się problemu, dodam iz próbowałem na serwerze i na klientach i dalej to samo sello mam 1.1.2 a subiekta 1.6 system to win.xp prof lub home ze wszytskimi aktualizacjami. Niestety nic nie pomaga dopiero reset serwera pozwala wystawic kilka dokumentów i znowu się wiesza...jak moge tego sie pozbyc??

Link to postu

co do dok. koncowych to próbowałem na fvat i paragonie imiennym te typy mnie interesują, sello poprawnie dziala tylko na serwerze, nie wiem dlaczego ale na końcówkach nie wystawia dokumentów, dostaje informacje taką jak napisalem powyżej. Zas na serwerze dziala bez znaczenia czy jest jeszcze gdzieś uruchomione na końcówce... będe wdzięczny za pomoc... sziedziałem cały weekend i nic nie mam juz pomysłu...

Link to postu

dokumenty wystawiane ręcznie, tak subiekt jest zainstalowany na każdej końcówce, i nei ma porblemu podczas pracy w nim. Włanczam subiekta, włanczam sello próbuje wytsawić dok. i mam komunikat: NIE UDAŁO SIĘ URUCHOMIĆ SUBIEKTA GT" w logach jest informacja:

Jak wyzej plus info abym sprawdzil parametry połaczenia z bazą użytkownika i hasło" dodam iż wszytsko sprawdzam, w adminie wyskakuje"iż mam połaczenie z subiektem" a podczas próby wystawienia dok. znowu info iż nie udało się uruchomić subiekta GT.

Link to postu

i na serwerze i na subiekcie i na koncowkach sprawdzalem na tych samych użytkownikach, probowałem z Szefem i innymi uzytkownikami którzy maja rózne zestawy uprawnień. Niestety tylko na serwerze działało na koncówce nie miało to znaczenia zawsze był bład(tzn. komunikat był ten sam) licencja obejmuje (jak dobrze pamiętam jest 6 licencji na subiekta) aczkolwiek w trakcie testów nikt nie pracował ani na sello ani na subiekcie, dodatkowo serwer był po restarcie. Normalnie na subiekcie pracuje max. 5 osób na raz

Link to postu

a może problem po prostu tkwi w tym, że na komputerze z zainstalowanym Sello, który łączy się z GT musi być GT zainstalowany? Przypomnę, że Sello nie łączy się z bazą GT, tylko łączy się z SubiektemGT i jemu podaje parametry bazy danych ustawione w Sello w konfiguracji GT.

 

To by tłumaczyło poniższe stwierdzenie:

sello poprawnie dziala tylko na serwerze, nie wiem dlaczego ale na końcówkach nie wystawia dokumentów

 

Link to postu

nie chce byc niemiły ale kilka wypowiedzi wyzej napisałem iz na końcówkach tez jest subiekt ZAINSTALOWANY i sam subiekt działa bez problemu zaś sello nie wystawia dok.

Pozatym fajnie było by dostać jakiś namiar na tel. do pomocy technicznej z forum bardzo dłuuuugo schodzi naprawić błedy a dogadac się jest też ciężko....

 

Reasumując mam sello i subiekta na kazdym kompie i na serwerze, wyłączyłem antywiry zapory i inne programy i nic to nie dalo sello nie chce uruchomić subiekta a raczej wysłać do niego dokumentu CO MAM Z TYM ZROBIĆ...

Link to postu

nie nie ma żadnych procesów w msconfig wyłączyłem wszystko zostawiłem tylko sql

potem reset właczyłme subiekta(poszło) właczyłem seloo też poszło a jak chce wystawic dok. koncowy ... wysli mysli i po kilku chwilach wywala ze nie mozna podłaczyc subiekta, jak wylacze subiekta robi to samo.... co do procesow nie ma nic,  jesli trzeba zrobie zrzut ....

Link to postu

jeszcze jedno mam pewną teorie ale musze miec info jak wpisać w subiekcie aby łączył się nie po nazwie ale po adresie IP.

przyklad mam serwer: Serwer i baze: subiekt

odwołanie: \\Serwer\subiekt

jak zrobic to samo dla serwera o adresie IP. 192.168.1.5 adres statyczny i jeszcze jedno po jakich portach komunikuje się sello z SQL i po jakich z subiektem, mysle iż  to moze byc problem na portach lub w adresacji ip i jeszcze jedno jak długo sello czeka na odp. z subiekta przy wystawianu dok. końcowych i czy ten czas da się wydłuzyc, możliwe iż siec jest na tyle obciążona iz czas oczekiwania jest zbyt długi do zadaneg0 - gdzie to zmienić.

Link to postu

Znalazłem problem .. przynajmneij u mnie ... chyba wiem jak go rozwiazać potrzebuje jeszcze 2 info.

 

1. w jakim pliku i gdzie ustawia się parametry dostepu do bazy danych, i co z czasem oczekiwania na odp. serwera mozna to zmienic??

 

2. dlaczego przy operacjach zbiorczych tzn. mam klienta który kupił na 2, 3 itp. aukcjach wyskakuje iż dokument koncowy musze utworzyc recznie?? Nie da sie tego zautomatyzować. wiem iż moge mu wystawic kilka dokumentów na każda aukcje osobno ... ale to nie to co jest w programie i było zalożone "Utwórz dok. koncowy zbiorczo" ta opcja niezabardzo działa

 

Prosze o odp.

Link to postu

Znalazłem problem .. przynajmneij u mnie ... chyba wiem jak go rozwiazać potrzebuje jeszcze 2 info.

proszę opisać potencjalną przyczynę - może coś uda się ustalić, podpowiedzieć

 

1. w jakim pliku i gdzie ustawia się parametry dostepu do bazy danych, i co z czasem oczekiwania na odp. serwera mozna to zmienic??

parametry dostępu do bazy - http://forum.sello.pl/index.php?topic=176.0,

czas oczekiwania na odp. serwera - proszę w F1(pomoc) wpisać w wyszukaj timeout i w problemach technicznych na dole jest info jak to wykonać

 

2. dlaczego przy operacjach zbiorczych tzn. mam klienta który kupił na 2, 3 itp. aukcjach wyskakuje iż dokument koncowy musze utworzyc recznie?? Nie da sie tego zautomatyzować. wiem iż moge mu wystawic kilka dokumentów na każda aukcje osobno ... ale to nie to co jest w programie i było zalożone "Utwórz dok. koncowy zbiorczo" ta opcja niezabardzo działa

 

najlepiej przydałby się dokładny opis wykonywanych czynności, ale może poprostu przyczyną jest to, że w tych transakcjach jest ustawione utwórz dokument końcowy ręcznie - proszę to sprawdzić (jeśli nie to poproszę o dokłany opis czynności)

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...