Skocz do zawartości

Sello i gmail

Polecane posty

czyli nie chodzi o to, że Sello jest traktowane jako spamer, tylko wysyłanie zbyt dużej ilości mejli to powoduje. Z tego co wiem,  to każda darmowa skrzynka mejlowa będzie się tak zachowywać jak zaczniemy z niej wysyłać sporo mejli.

Korzystanie z Outlooka, albo z Thunderbirda nie daje takich efektów, więc wina leży raczej po stronie Sello. Moze po prostu zbyt często łączy się ze skrzynką, czy jakoś tak ....

Link to postu

A czy z outlooka czy TB wysyłana jest taka sama ilość mejli? Jakie wiadomości automatyczne są włączone w Sello?

Zanim nie zacząłem korzystać z Sello, korzystałem z Outlooka i TB, nie miałem żadnych problemów, nawet spamując :) .

Problemy pojawiły się w trakcie korzystania z Sello. Po doświadczeniach z o2 przesiadłem się na gmaila i tutaj po jakimś czasie także zaczął się problem. Problem jest ze wszystkimi kontami z których pobieram wiadomości za pomocą Sello. Z żadnym z kont z których ściągam wiadomości za pomocą Outlooka nie ma problemów . Na jedno z kont obsługiwanych przez Outlooka dziennie przychodzi kilkaset maili spamu i problemu nie ma.

W Sello nie mam w tej chwili włączonych żadnych wiadomości automatycznych. Korzystam z niego na 3,4 stanowiskach jednocześnie, tylko ściąganie maili i odpowiadanie na nie. Po pewnym czasie gmail zaczyna traktować Sello jako spamera/robota i wymusza identyfikację za pomocą capchta.

Wg. google:

"Blokady są zwykle efektem wykrycia nietypowego lub nadmiernego wykorzystania protokołu POP w krótkim czasie. Powodują je najczęściej użytkownicy, którzy często pobierają całą zawartość konta do klienta poczty lub używają oprogramowania innej firmy, które automatycznie loguje się na ich konta, a nie jest obsługiwane przez Google."

 

Z tego można wysnuć wniosek, że Sello w jakiś sposób zachowuje się nietypowo. Wątek cytowany przez Wojtka dotyczy zupełnie innego problemu. Nie jest to też problem związany z dużą ilością wysyłanej korespondencji.

Link to postu

mialem podobny problem z kontami na WP i ONET (pojawial sie taki sam blad jak u was)

teraz mam poczte na wlasnym serwerze i nadal mam problem

-wysyla 10-15 maili i przy kazdym nastepnym wyskakuje taki błąd:

Szczegóły błędu:

  SendEmail:

    SMTP_Connect:

      Connecting to SMTP server xxxxxx:25

      smtp_host: xxxxxxx

      smtp_port: 25

      smtp_user: xxxxxxx

      trying_auth_method: LOGIN

      The peer has closed the socket (TCP) connection

      Socket is no longer readable

      InitialResponse:

      Failed to get initial response

      The SMTP server may be denying access for this domain.

    Failed to connect to SMTP server.

 

minie godzinka/dwie i moge znowu wyslac pare maili i taki sam blad

 

Link to postu

[...]lub używają oprogramowania innej firmy, które automatycznie loguje się na ich konta, a nie jest obsługiwane przez Google.

 

Stąd wniosek natomiast, że Google nie chcą aby korzystać z zewnętrznych programów, tylko z ich webowego klienta.

 

Trzeba by porównać co wysyła np outlook a co wysyła Sello w nagłówkach mejli, że jest traktowane źle. Znając google to obawiałbym się raczej tego, że oni czytają zawartość mejli i na tej podstawia określają, że wszystkie mejle są zrobione na podstawie szablonu - co jednoznacznie wskazuje, na spam :). Więc próba zmiany nagłówków mejli wysyłanych z Sello może nie okazać się wystarczająca.

 

Czy z outlooka były wysyłane szablonowe mejle czy raczej pisane ręcznie za każdym razem?

Link to postu

 

 

Stąd wniosek natomiast, że Google nie chcą aby korzystać z zewnętrznych programów, tylko z ich webowego klienta.

 

Trzeba by porównać co wysyła np outlook a co wysyła Sello w nagłówkach mejli, że jest traktowane źle. Znając google to obawiałbym się raczej tego, że oni czytają zawartość mejli i na tej podstawia określają, że wszystkie mejle są zrobione na podstawie szablonu - co jednoznacznie wskazuje, na spam :). Więc próba zmiany nagłówków mejli wysyłanych z Sello może nie okazać się wystarczająca.

 

Czy z outlooka były wysyłane szablonowe mejle czy raczej pisane ręcznie za każdym razem?

Może niezbyt jasno to napisałem. Problem nie leży w wysyłaniu maili,tylko w ich ściąganiu. Wszystkie wiadomości z kont gmaila ściągam za pomocą Sello, natomiast odpowiadając na maile korzystam z konta na o2.pl.

Podejrzewałbym tutaj własnie politykę google itp. , tylko w podobny sposób korzystam z innego konta na gmailu. Na to konto trafia bardzo dużo typowego spamu , bo wykorzystuję je pozycjonując stronę. Ściągając za pomocą Outlooka maile z tego konta nie mam z gmailem najmniejszych problemów.

Na trop , że wina leży po stronie sello naprowadza mnie też jedno konto w gmailu, które jest przypisane do konta na Allegro (na tym koncie Allegro nie prowadzę sprzedaży). Na to konto w gmailu trafia dosłownie kilka maili tygodniowo i to konto jest także blokowane przez gmaila. 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...