Skocz do zawartości

[Forum] Roadmap - czyli co nas czeka w przyszłych wersjach.

Polecane posty

Wydaje mi się, że fajnie byłoby upublicznić funkcjonalność , którą zdecydowaliście się wprowadzić w przyszłych wersjach.

Wiedzilelibyśmy wtedy czy mamy czekać na daną funkcję w tej czy może kolejnej wersji Sello, a może taka funkacja w ogóle nie jest planowana.

 

Teraz w zasadzie nie wiadomo nic.

Czy przygotowywać się na nową funkcjonalność czy szukać innego rozwiązania, pełen chaos.

 

Wiem, że nie wszystko da się zaplanować w 100%, że mogą być poślizgi, ale przecież taka tabelka nie musi być zobowiązująca, a raczej poglądowa.

 

Myśle , że takie rozwiązanie byłoby bardzo profesjonalne z Waszej strony. 

 

 

Link to postu

Może mało się znam, ale nie znam żadnej firmy komercyjnej, która w ten sposób publikowałaby swoje plany. Z jednego prostego powodu: mogą być to nasze pomysły, których nie chcemy podsuwać konkurencji. Dalej, jest to czasem decyzja strategiczna. Np. teraz robimy coś, o czym nie wiecie i nie możecie wiedzieć, bo jest to tajemnica do momentu podpisania pewnych umów.

 

Przykład (zupełnie zmyślony! Proszę nie myśleć, że coś takiego kiedykolwiek zrobimy!): O tym, że robilibyśmy współpracę z jakimś innym programem sprzedaży, nie moglibyśmy napisać, do póki programy nie przeszedł by testów (a wiadomo, ze to robi się na końcu) i nie podpisalibyśmy jakiejś współpracy z tą firmą. A takie zajęcie gwarantuję, że jest czasochłonne.

 

Dalej, cześć rzeczy, do danej wersji dokładamy w czasie jej developowania. Pomijam, że jest to  nie zgodne ze sztuką, ale realizuje Wasze najpilniejsze potrzeby. Wówczas niektóre rzeczy (subiektywnie oznaczone jako mniej istotne) nie zostaja zrealizowane i plan podany na początku nie mógłby się spełnić.

 

Proszę jeszcze zauważyć, że historia wypuszczania naszych wersji była dość burzliwa. Wersja 1.2.0 jest najdłużej przez nas przygotowywaną i gdybym na jej początku opublikowała taka listę planów, to szybko by się okazało, że aby jej dotrzymać, nie powinniśmy wogóle brać pod uwagę Waszych nowych wpisów.

 

Łoj, trochę się rozpisałam ;) Generalnie chodzi o to, że możemy Was informować o ogólnych kierunkach zmian do nowej wersji. Tym razem były to wydruki, Strefa Sello i.. no własnie. Taka jedna duza niespodzianka, o którą bardzo proszę nie pytać ;) Bo i tak nie powiemy jeszcze troche.

 

Po wypuszczeniu tej wersji, postaramy się wrócić do tematu. Jeśli kolejna wersja będzie krócej tworzona, to będzie łatwiej opisać jej zmiany i dotrzymać ich.

Link to postu

Może mało się znam, ale nie znam żadnej firmy komercyjnej, która w ten sposób publikowałaby swoje plany. Z jednego prostego powodu: mogą być to nasze pomysły, których nie chcemy podsuwać konkurencji. Dalej, jest to czasem decyzja strategiczna. Np. teraz robimy coś, o czym nie wiecie i nie możecie wiedzieć, bo jest to tajemnica do momentu podpisania pewnych umów.

 

 

Dzieki Ingo za tak wyczerpującą odpowiedź:)

Z mojej strony tylko przykład firmy, którą NA TĄ CWILĘ uważam za wzór.

 

http://www.magentocommerce.com/roadmap

Link to postu

no ale z tego ich roadmapu tak naprawdę niewiele wynika :) Takie ich pobożne życzenia, które być może zrealizują, a i tak nie wiadomo kiedy. Jak ktoś czyta forum sello to mniej więcej się orientuje co będziemy robić, jeśli coś jest dopisywane do sugestii to prędzej czy później się pojawi, chyba że będą jakieś mocne argumenty przeciwko.

Link to postu

No i tu się mylisz Panie bartłomieju:) Realizują te pobożne życzenia i to terminowo!

Musiałbyś się bliżej zapoznać z projektem, ale naprawde realizowany jest wzorowo pod każdym względem. (no troche szwankuje dokumentacja:))

W każdym razie myśle , że warto by podpatrzyć pewne rzeczy bo nikt nie jest doskonały.

 

No ,ale jak chcecie...

Link to postu

Hmmm... rozumiem was, ale jednak nie popuszcze tak latwo  ;D

 

Moze chociaz jakas lista naszych uwag, sugestii i znalezionych bledow. Na forum co rusz pojawiaja sie posty w ktorych ktos zglasza to samo.

Wy spisujecie cos do waszych sugestii i to moglibyscie publikowac. Nikt nie wymaga do Was zdradzania tajemnic czy tez waszych pomyslow.

Ja sie zadowole spisem sugestii i bledow. Tak bedzie poprostu latwiej dla uzytkownikow i latwiej bedzie sprawdzic czy to rzeczywiscie  zostalo poprawione. Tak  zaraz pojawi sie informacja ze wszystko naprawiacie, ale jak sami wiecie czesc rzeczy u was dziala a u nas nie.

Teraz wyjdzie nowa wersja i nie wiadomo co zglaszac jako nowe bledy, a o czym nie warto informowac, bo dalej jest na liscie "to do" i czeka na swoja kolej.

Link to postu

OK, Panie Bartoszu jest Pan programistycznym sceptykiem:) Tak lepiej? :))

 

Skoro nie roadmap (chodź mam nadzieję że zminiecie zdanie) to może przynajmniej taki system jezeli chodzi o nowe funkcje (opierając się na poście e-strefy):

 

- Powstaje temat np: "Jak powinno wyglądać wystawianie aukcji przez sello"

- Dyskutujemy  w tym temacie i staramy się wypracować jakieś wspólne podejście programistyczno-użytkownicze.

- W pierwszym wątku ktoś z Was wypisuje na bieżąco co zostało zatwierdzone do wprowadznia.

- Wątek jest cały czas otwarty do dalszej dyskusji i poprawek (w końcu nic nie jest doskonałe)

 

Uporządkuje to trochę wiele spraw.

Link to postu

Tak jak mówisz powinna być strona ze wszystkimi sugestiami, ale mi chodzi raczej o faze projektu pojedynczych rozwiązań i dyskusji nad nimi. Tam określalibyśmy czego oczekujemy od danej funkcji, rzucali pomysły, programiści mówiliby że się nie da:), ogólnie dyskutowalibyśmy nad projektem.

To co byśmy ugadali umieszczane byłoby w pierwszym poście by każdy kto wchodzi mógł sie zorfientować na jakim etapie jest projekt i jaki jest jego zarys.

 

Jeżeli projekt został by zatwierdzony trafiał by tak jak mówisz np. na osobną stronę gdzie wymienione byłyby wszystkie zatwierdzone projekty.

Link to postu

Inga już wcześniej m.in. wyjaśniała powody...

każde Wasze zgłoszenie jest brane pod uwagę, ale nie ma i być nie może informacji kiedy, co, gdzie, i jak (no może jak to właśnie Wy określacie) bo już wielokrotnie odpowiadalośmy dlaczego (odpowiadając np., kiedy będzie nowa wersja), proces jest dynamiczny i nie ma takiej możliwości żeby coś dokładnie określić,

ten dział (i inne też) jest dla nas informacją co jest potrzebne, tutaj opisujecie swoje potrzeby i inni użytkownicy mogą określić poprzez np. głosowanie czy też coś takiego potrzebują czy nie

twierdzenie (czy też pytanie), że nic nie musicie wiedzieć - coż nie jest na pewno tak, że my tak uważamy, to co możemy, wiemy to Was informujemy, w zasadzie na każde pytanie jest odpowiedź (uwarunkowana powodami!)

Czy chcemy sami tworzyć Sello? hmmm: po co jest forum? po co zbieramy sugestie? po co jest umożliwiony kontakt e-mail (czy jakikolwiek inny)? po co się udzielamy na forum? i pewnie jeszcze kilka pytań dałoby się napisać, ale już mi nic do głowy nie przychodzi, - po to są te wszystkie formy kontaktu, aby właśnie od użytkowników zbierać opinie, nowe pomysły, sugestie, co ZAWSZE podkreślaliśmy i dziękowaliśmy

Link to postu

Wszystkie Wasze sugestie są bardzo poważnie traktowane. Nie ze wszystkimi się zgadzamy, nie na wszystkie starczy czasu... czasu...

To jest własnie główny powód, dlaczego nie możemy odpisywać na więcej postów sformuowania w stylu: Już to zrobiliśmy, dostaniecie to za tydzień.

 

Bardzo chciałabym na więcej postów odpowiadać w wiążący sposób... mam nadzieje, że jak się wyrobimy z tą wersją, to będzie lepiej.

 

Póki co, nie gniewajcie się i nie odbierajcie tego, jako "zlewanie" kogokolwiek.

Link to postu

ok, ja tylko jeszcze powiem ,że nie chodzi mi teraz o podawanie wiążących odpowiedzi kiedy czy w której wersji coś się pojawi. Na to już mi odpowiedziała Inga wcześniej.

 

Mi teraz chodzi tylko o wspólne projektowanie nowych funkcjonalności i podsumowanie tego co wspólnie wymyślimy, my i wy.

 

Podam jeszcze raz przykład:

 

-Ktoś zakłada ptzykładowy temat "jak powinna wyglądać strefa sello"

 

A pisze:

ja chciałbym żeby można podawać forme płatności i wysyłki

 

Bartek na to:

- nie da sie i niepotrzebne :)

 

A:

-no to może sama forme płatności

 

Bartek:

-Ok to możemy zrobić, będzie to wyglądało tak i tak

 

A:

- no OK, ale dobrze by było gdyby jeszcz było tak a siak

 

B pisze:

- zgadzam się powinno być tak a siak.

 

Bartek:

-OK, ustalone

 

 

Opis ustaleń trafia do pierwszego postu.

WSZYSCY MAJĄ JASNOŚĆ JAK NOWA FUNKCJA BĘDZIE WYGLĄDAĆ.

 

A teraz jest tak ,że wiemy że coś będzie , ale nie wiadomo jak będzie działac i co będzie oferować, co po pojawieniu się takiej funkcji spowoduje pewnie wielki lament i narzekanie uzytkowiników ,że nie tak sobie wyobrażali tą funkcję (a ja na pewno będe pierwszy ;P)). I co? robota na darmo bo trzeba poprawiać lub napisać od nowa.

Link to postu

rozumiem, fajny pomysł, ale cześciowo realizowany właśnie w tym dziale, po drugie gdyby faktycznie coś takiego wdrożyć w życie to byłby potrzebny programista, który by siedział i sprawdzał co się da, a co nie - przez większość czasu, który poświęca w pracy, a to raczej jest całkowicie nie do zrealizowania

w związku z czym postuluję i proszę, aby zgłaszane sugestie były przez Was dokładnie opisywane, wtedy łatwiej nam je zrozumieć, zanalizować i ewentualnie zrealizować

ze względu zwłaszcza na brak czasu w miarę możliwości będziemy informować, co może/będzie lub już jest zrealizowane (wszystkiego na raz nie da się poprostu zrobić)

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...