Skocz do zawartości

Drobne sugestie

Polecane posty

Kilka drobnych sugestii do nowych wersji:

 

1. W zakładce "transakcje" jest knefel "utwórz paczki zbiorczo" - przydałby się do tego "oznacz paczki jako wysłane", który znajduje sie  w zakładce "paczki".

Jeżeli ktoś nie korzysta z wydruków to moze załatwić sprawe z jednej zakładki nie wchodząc do paczek.

 

2.Trzeba coś zrobić ze zbiorczym drukowaniem dokumentu sprzedaży. Teraz gdy się w to kliknie a jakiegoś towaru brakuje, transakcja taka w ogóle nie jest w żaden sposób oznaczona. Funkcja bezużyteczna. (raport nie ratuje sytuacji)

 

3. Robiąc nowe wydruki pamiętajcie o możliwości wstawienia wagi zryczałtowanej np 5 kg do wszystkich paczek z listy. W GLS na przykład trzeba podać wagę, bez tego nie puści paczki, nie musi być prawdziwa ale musi być, a jak nie ma podanej w subiekcie to trzeba by ręcznie klepać. Dobrze ,żeby jakoś dało się konfigurować wagę np.

-jeśli w subiekcie nie ma podanej to wstaw wagę zryczałtowana, jeśli jest to wstaw z subiekta.

- do wagi z subiekta dodaj wagę opakowania równą 0,5 kg

 

4. W zakładce transakcje powinien być widoczny komentarz w postaci ptaszka ,że został wystawiony i jego treść w na dole okienku.

 

5. Koniecznie autoteksty w wydrukach i zbiorówkach pocztowych!!! (np. nr paragonu ,itp)

 

6. Kontrola stanu towaru. Juz o tym raz pisałem.

Zaraz po wczytaniu aukcji powinno być to oznaczone. Pozwala to uzupełniac ewentualne braki przed obsługą transakcji. Dla mnie ważna rzecz.

 

7. Wszystkie wydruki robione do danej transakji powinny mieć możliwość wydrukowania się razem. Mam na myśli to że paragon, etykieta adresowa, ewentualna gwarancja (może kiedyś) drukują się razem dla jednej transakcji i co za tym idzie układają się na drukarce jedna na drugiej, a my mamy gotową "kupke". Omija nas wtedy dopasowywanie paragonu do etykiety itp. Czyli oszczedzamy na czasie. (w moim przypadku pól godzinki jakieś dziennie).

 

Link to postu

1. W zakładce "transakcje" jest knefel "utwórz paczki zbiorczo" - przydałby się do tego "oznacz paczki jako wysłane", który znajduje sie  w zakładce "paczki".

Jeżeli ktoś nie korzysta z wydruków to moze załatwić sprawe z jednej zakładki nie wchodząc do paczek.

na tej zasadzie możnaby 'wsadzić' każdą opcję w tym menu;

z drugiej strony wiele osób korzysta z wydruków :)

 

2.Trzeba coś zrobić ze zbiorczym drukowaniem dokumentu sprzedaży. Teraz gdy się w to kliknie a jakiegoś towaru brakuje, transakcja taka w ogóle nie jest w żaden sposób oznaczona. Funkcja bezużyteczna. (raport nie ratuje sytuacji)

proszę trochę dokładniej napisać co i jak, a może chodzi o zbiorcze tworzenie dokumentów?

 

6. Kontrola stanu towaru. Juz o tym raz pisałem.

Zaraz po wczytaniu aukcji powinno być to oznaczone. Pozwala to uzupełniac ewentualne braki przed obsługą transakcji. Dla mnie ważna rzecz.

pamiętam wiele dyskuji m.in na forum w tym zakresie i na razie, jeśli się nie mylę, taka opcja jest małoprawdopodobna, powodów było wiele, a teraz mi przyszła taka myśl, że w sumie wiele firm raczej nie stara się robić nie wiadomo jakich zapasów towarów (na okazję, że może się sprzedadzą) i zamrażać pieniądze, tylko jeśli jest zapotrzebowanie to jest szybka dostawa czy zakup

Link to postu

1. W zakładce "transakcje" jest knefel "utwórz paczki zbiorczo" - przydałby się do tego "oznacz paczki jako wysłane", który znajduje sie  w zakładce "paczki".

Jeżeli ktoś nie korzysta z wydruków to moze załatwić sprawe z jednej zakładki nie wchodząc do paczek.

na tej zasadzie możnaby 'wsadzić' każdą opcję w tym menu;

z drugiej strony wiele osób korzysta z wydruków :)

 

Nie, nie kazdą opcje tylko te przydatne. Czy by komuś przeszkadzało ? myślę że nie , a skoro może pomóc to dlaczego nie tego nie dorobić. Ja też zamierzam korzystać z wydruków, ale co z tego. I tak znajdzie się pewna liczba osób, które z różnych powodów nie będą z nich korzystały.

 

2.Trzeba coś zrobić ze zbiorczym drukowaniem dokumentu sprzedaży. Teraz gdy się w to kliknie a jakiegoś towaru brakuje, transakcja taka w ogóle nie jest w żaden sposób oznaczona. Funkcja bezużyteczna. (raport nie ratuje sytuacji)

proszę trochę dokładniej napisać co i jak, a może chodzi o zbiorcze tworzenie dokumentów?

 

Tak chodzi o zbiorcze tworzenie dokumentów.

 

6. Kontrola stanu towaru. Juz o tym raz pisałem.

Zaraz po wczytaniu aukcji powinno być to oznaczone. Pozwala to uzupełniac ewentualne braki przed obsługą transakcji. Dla mnie ważna rzecz.

pamiętam wiele dyskuji m.in na forum w tym zakresie i na razie, jeśli się nie mylę, taka opcja jest małoprawdopodobna, powodów było wiele, a teraz mi przyszła taka myśl, że w sumie wiele firm raczej nie stara się robić nie wiadomo jakich zapasów towarów (na okazję, że może się sprzedadzą) i zamrażać pieniądze, tylko jeśli jest zapotrzebowanie to jest szybka dostawa czy zakup

 

To może przedstaw Wojtku powody dla , których "taka opcja jest małoprawdopodobna", bo ja ich nie widze.

Wręcz przeciwnie, funkcja nikomu nie zaszkodzi, a pomóc może wiele.

Do czego zmierza druga częśc zdania nie rozumiem , więć się nie odniosę.

 

A co zresztą sugesti?

Link to postu

ad.1 wszystko można (może :) ) - ale jeśli jest lub będzie znikome używanie takiej opcji, to lepiej popracować nad czymś innym, co jest bardziej potrzebne...

 

ad.2 hmm, można to rozwiązać za pomocą filtrów, ale też wpiszemy do suegstii

 

ad.6 oj coś się chyba nie zrozumieliśmy - ja pisałem o kwestii rezerwacji, druga część zdania była powodem, bo co jeśli wystawimy 1000 aukcji i sprzedaż mamy na poziomie 5%

ale wczytując się bardziej (w sumie domyślając) - może chodzi Ci, o to, żeby poprostu w np. nowej kolumnie pojawiała się informacja (różnica), ile jest aukcji a ile towaru aktualnie na magazynie?

 

ad. pozostałe - wpisane do sugestii

 

 

Link to postu

ad.6. Napisze jescze raz o co mi dokładnie chodzi bo nie wiem czy mówimy o tym samym:)

 

Zakładam oczywiście, że sello współpracuje z subiektem.

Powstaje transakcja. Na gridzie "transakcja" w tym momencie powinna być wyświetlona ilośc towaru (wcześniej oczywiście powiązanego z SGT) jaką mamy do dyspozycji na magazynie. Jeżeli stan magazynowy (-rezerwacje) < Zamówionej na aukcji ilości to powinno być wyświetlane ostrzeżenie o tym.

 

Co nam to daje?

Teraz w sello w momencie powstania transakcji nie znamy stanu magazynowego, a jeżeli tak jak piszesz ktoś ma wystawione 1000 aukcji i np. 50 transakcji dziennie to raczej nie wchodzi w gre ręczne sprawdzanie po kolei czy posiadamy towar do wszystkich transakcji.

Wychodzi na to, że o braku towaru dowiadujemy się o tym dopiero w momencie wystawiania dokumentu końcowego czyli zazwyczaj po kilku dniach (czekamy na przelew , potwierdzenie itp).

 

A teraz mając takie narzędzie wiemy OD RAZU, że brakuje nam towaru np. do 4 transakcji i zaczynamy go organizować OD RAZU. I to jest zasadnicza różnica.

 

Idealna byłaby możliwośc generowania ZD do subiekta z brakujących towarów tak jak robi się to teraz w subiekcie klikając "przetwórz..."

 

Oczywiście całość mogłaby być wyłaczona by sello nie pilnował stanów (taka możliwość także jest w Subiekcie).

 

Myślę, że teraz wszystko jest jasne, dlatego proszę Cię Wojtku o argumenty przeciw i rzeczową dyskusję ;)

Link to postu

jeszcze dodam, że miałoby to sens tylko wtedy, jeśli w zasadzie handlujemy (oferujemy) sprzedaż czegoś, czego nie mamy :)

Nie! Zauwaz taka sytuacje. Mamy na stanie 50 sztuk towaru X, ktory sie dobrze sprzedaje. Wystawimy 50 na aukcji. Z allegro sprzedalo sie np 18 szt, przez maila przedalismy 6 sztuk, przesz telefon nastepne 11 i potem jeszcze na allegro sprzedalo sie 22 sztuki. Ile towaru brakuje i trzeba szybko domowic? Tylko nie licz mi tego kalkulatorem, a rozloz sobie na 14 dni.

Chodzi o to zeby Sello przypominalo po pierwsze ze wystawiamy cos ponad stan oraz ze sprzedalismy za duzo towaru i trzeba go domowic.

Najfajnejszy bylby jakis raport(albo jak napisam mac ZD w subiekcie) na koniec dnia czego nam brakuje.

 

To samo tyczy sie ponownego wysatawiani. Chyba macie to do sugesi wipsane, ale pisalem gdzies kiedys aby byla kontrola stanu przy wystawianiu. U mnie sa np towary ktore ida ponad 10 dni roboczych i takie towary wystawiac ponad stan to troszke ryzykowne jest. Przy ponownym wystawianiu, jak mamy sprzedaz poza allegro zaznaczenie "wsytaw niesprzedane" nic nie daje, bo i tak za duzo wystawimy. Z drugiej strony jak cos w miedzyczasie dowimy to sello wystawi za malo i towar sie szybko skonczy. Dlatego wlasnie sello powinno przy ponownym wystawianiu prowponowac wystawienie albo takiej samej ilosci jak byla albo niesprzedanych, ale z zastrzezeniem kontoli staniu i tu powinien byc moint jezeli mimo wszystko wystawiamy ponad stan(lub mniej niz mamy w rzeczywistosci) i propozycja wystawienia aktualnego stanu magazynowego.

Link to postu

Nie! Zauwaz taka sytuacje. Mamy na stanie 50 sztuk towaru X, ktory sie dobrze sprzedaje. Wystawimy 50 na aukcji. Z allegro sprzedalo sie np 18 szt, przez maila przedalismy 6 sztuk, przesz telefon nastepne 11 i potem jeszcze na allegro sprzedalo sie 22 sztuki. Ile towaru brakuje i trzeba szybko domowic? Tylko nie licz mi tego kalkulatorem, a rozloz sobie na 14 dni.

Chodzi o to zeby Sello przypominalo po pierwsze ze wystawiamy cos ponad stan oraz ze sprzedalismy za duzo towaru i trzeba go domowic.

Najfajnejszy bylby jakis raport(albo jak napisam mac ZD w subiekcie) na koniec dnia czego nam brakuje.

ok, zapewne ile firm tyle możliwości możnaby wypisać :) (lub trochę mniej)

 

 

Link to postu

i ja mam racje i Ty masz racje, ale żadnego olewactwa nie ma!

jakieś rozwiązanie jest potrzebne, jak najbardziej jestem za, wnioskuję, że Twoja opinia rodzi się z faktu, iż za bardzo się nie rozpisałem, ale co tu dyskutować, jeśli się zgadzamy, może wynika ona z faktu, iż nie napisałem, że ok coś takiego będzie wtedy i wtedy, ale to jest praktycznie nie do określenia w tej chwili;

zapewniam natomiast, że temat jest na 'popularnej' tapecie, ale z tego co się wcześniej orientowałem, nie jest to takie 'hop-siup', więc wypracowanie rozwiązania może troche zająć. na razie zbieramy sugestie i fajnie, że pomysł Mac-a ujrzał światło dzienne, bo może uda się powiązać te dwa (i w sumie więcej) tematy w jakiś sposób

Link to postu

Mój pomysł ujrzał światło dzienne już troche wcześniej (jedna z pierwszych sugestii)

 

http://forum.sello.pl/index.php?topic=503.0

 

Czasem mam wrażenie (poparte dowodami ;)), że wy tych naszych "wypocin" nie czytacie, a pamiętajcie, że nam za to nikt nie płaci (jest wręcz przeciwnie!).

Tymczasem człowiek po robocie zamiast iść spać, albo zając się czymś przyjemnym zasiada na forum i się produkuje. Dlatego miło by było gdyby przynajmniej ktoś to przeczytał i podyskutował :).

 

 

Dobra najważniejsze , że temat został zauważony i może coś z tego będzie;)

Link to postu

nie sposób wszystkiego spamiętać zwłaszcza jeśli jedna sugestia od drugiej różni się jakimś szczegółem, dlatego wszystko mamy zapisane i w miarę możliwości się tym zajmujemy, a przed samą realizacją jakiegoś rozwiązania wszystko jest dyskutowane

tak czy inaczej, chciałem Was jeszcze raz zapewnić, wszystko czytamy i analizujemy  :)

Link to postu

nawet jeśli mamy zapisane to nie zawsze się pamięta co się zapisało :), tym bardziej jak np ja w chwili wolnego czasu odwiedzam forum, to w takim oderwaniu mogę nie pamiętać każdego wątku, każdej osoby, no a czytać od początku za każdym razem to też średni pomysł :). Stąd też może takie odczucia, że czegoś nie czytamy, nie pamiętamy etc. Ale wszystkie wasze sugestie są spisane i czekają na obgadanie/zrobienie, tak, że Wasza praca na marne nie idzie :).

Link to postu

bynajmniej, nawet jeśli Ty czy mac przeczytalibyście wszystkie powiedzmy 700 błędów i sugestii to 99% pozostałych użytkowników by tego nie zrobiła i wpisy i tak by się dublowały. Takie listy są tylko dobre w oprogramowaniu open source, bo tam bez tego to już w ogóle nie wiadomo czy ktokolwiek nad czymś pracuje :)

Link to postu

... Takie listy są tylko dobre w oprogramowaniu open source, bo tam bez tego to już w ogóle nie wiadomo czy ktokolwiek nad czymś pracuje :)

 

i pewnie bym się z Tobą zgodził gdyby nie... Magento. Jak będziesz miał chwile w domku to zapoznaj się trochę z projektem. Ja jestem pod duuużym wrażeniem. Naprawdę warto wziąść przykład! Marzy mi się , żeby tak wyglądał projekt Sello.

 

a tak w ogóle to wiem , że sie powtarzam ;)

Link to postu

oj magento magento...:) zważ że oni się chcą wbić na rynek dosyć z pewną konkurencją, no i musieli mieć jakiś pomysł aby przekonać np takich ludzi jak Ty :). Różne są pomysły na prowadzenie firm, projektów. Co innego mieć całkowicie własny projekt to można robić po swojemu, co innego jak się pracuje w firmie która ma swoją wypracowaną strategię. Zobacz taki microsoft... do ostatniej chwili nie wiesz co tak naprawdę robią aż tego nie pokażą :) i złą mają politykę? To jedna z najbogatszych firm softwareowych jeśli nie najbogatsza :)

 

W kwestii tych wszystkich roadmapów poniekąd się z Tobą zgadzam, no ale nie mi o tym decydować.

Zauważyłem jednak, że robiąc nową rzecz przydałby się taki feedback jak sugerowaliście, typu: ogłaszam w wątku np że robimy cośtam  i każdy dorzuca swoje 3 albo i 5 groszy, a w pierwszym poście były by wrzucane ustalenia bieżące. Pogadam o tym z resztą zespołu (jak będzie w kupie :) ) czy można by coś takiego zrobić.

 

Link to postu

"oj magento magento... zważ że oni się chcą wbić na rynek dosyć z pewną konkurencją, no i musieli mieć jakiś pomysł aby przekonać np takich ludzi jak Ty."

 

brzmi to trochę jak zarzut wobec nich.

Owszem mnie przekonuje jakość pod (prawie) każdym względem tego projektu.

 

"Różne są pomysły na prowadzenie firm, projektów. Co innego mieć całkowicie własny projekt to można robić po swojemu, co innego jak się pracuje w firmie która ma swoją wypracowaną strategię."

 

Ale projekt też prowadzi firma , a nie indywidualna osoba i tak jak mówisz taką mają strategię;

 

"Zobacz taki microsoft... do ostatniej chwili nie wiesz co tak naprawdę robią aż tego nie pokażą  i złą mają politykę? To jedna z najbogatszych firm softwareowych jeśli nie najbogatsza."

 

i potem powstaje taka vista ...;)

oni cokolwiek nie zrobią to i tak ludzie kupią. Monopol.

 

"W kwestii tych wszystkich roadmapów poniekąd się z Tobą zgadzam, no ale nie mi o tym decydować."

 

Wiem bo mi to wytłumaczyłeś , że wy nie macie na to wpływu, ale chciałbym Cię przekonać do pewnych idei, żebys ty mógł przekonywać swoich zwierzchników:)

 

"Zauważyłem jednak, że robiąc nową rzecz przydałby się taki feedback jak sugerowaliście, typu: ogłaszam w wątku np że robimy cośtam  i każdy dorzuca swoje 3 albo i 5 groszy, a w pierwszym poście były by wrzucane ustalenia bieżące. Pogadam o tym z resztą zespołu (jak będzie w kupie  ) czy można by coś takiego zrobić."

 

Super by było!

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...