Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam!

Po długiej przerwie wracam do testowania sello (brak czasu na eksperymenty :P) teraz widzę że program jest w pełni funkcjonalny i już przerzuciłem się na niego  z asystenta.

 

Ale mam pewne uwagi (jeżeli nie ma tego w wersji 1.2.0)

1.Na widoku transakcji obok nicku powinna być kolumna z imieniem i nazwiskiem

2.Wyszukiwarka po nicku, nazwisku, e-mailu, adresie zamieszkania, transakcji

3.Automatyczne zatwierdzanie zmian ze strefy sello

4.W strefie sello możliwość wyboru formy płatności np. przelew, pobranie i automatyczne obliczanie kwoty do zapłaty wg zadeklarowanych domyślnych kosztów

wysyłki.

5.W strefie sello możliwość wyboru koloru z listy (możliwe kolory do wyboru dodawane przez sprzedającego)

6.Zmiany z strefy sello powinny być widoczne w podstawowych klikanie na notatki podczas pakowania paczek jest uciążliwe.

7.W oknie transakcji powinny być widoczne koło siebie dane z allegro i wpisane przez klienta z strefy.

8.Przy obliczaniu pobrania sello oblicza koszty wysyłki dla przelewu.

9.Możliwość wpisania domyślnych kosztów wysyłki przelew, pobranie (u mnie zawsze jest 6 i 12)

10. Automatyczne księgowanie przelewów 

 

No i jeszcze pytanie, kiedy będzie 1.2.0

Link to postu

dotyczy obecnej i przyszłej wersji

ad.1. prawy klawisz myszy - operacje na liście - lista kolumn

ad.2. np. klawisz f7

ad.3. można zaznaczyć kilka transakcji i zatwierdzić zmiany (ctrl+t)

ad.4. mamy w sugestiach

ad.5. to samo co 4

ad.6. tutaj raczej może być problem, ale dopiszemy

ad.7. nie planujemy dodania takiej opcji, jeśli coś się zmieniło i potrzebujemy o tym informacje to można je odnaleźć w Historii

ad.8. to samo co 4

ad.9. to samo co 4

ad.10. zaznczyć kilka i prawy klawisz myszy

 

już bardzo niedługo powinna się pojawić

Link to postu

ad.7. nie planujemy dodania takiej opcji, jeśli coś się zmieniło i potrzebujemy o tym informacje to można je odnaleźć w Historii

A powinniscie :)

Jesli nie pokazywanie 2 adresow, to chociaz informacja o tym ze adres ktory sie pokazuje nie jest adresem z allegro. Po co? Na przyklad po to zeby moc sprawdzic czy napewno zmienilismy klientowi adres. Ja np kaze klientom w przelewie pisac ze jest zmiana adresu i teraz zeby sprawdzic czy napewno jak podal to w mailu zmienilem musze sie duzo naklikac zanim zatwierdze wplate.

Link to postu

Najsensowniejsze rozwiazanie ktore mi przyszlo do glowy, to w szczegolach jak mamy adres to na poczatku kazdje lini ikonka np "ptaszka" i "nierownosci". Odpowiednio jezeli ktoras z lini jest taka sama jak w danych z wielkiego alla to ptaszek, a jak zmieniona to nierownosc. Dzieki temu wiemy czy cos zostalo zmienione, a jak zostalo to co dokladnie :)

Link to postu

nie czy nam się chce, tylko czy i kiedy będzie na to czas ;]

 

Tu jak zwykle problem nie jest taki banalny na jaki wygląda, bo mówicie o porównywaniu z adresem allegro... czy inaczej, adresem z serwisu, ale klient może mieć też specyficzny adres do wysyłki, lub też w transakcji może być wpisany inny (np z mejla) adres. Z którym wtedy porównywać to co przyszło ze strefy?

Link to postu

Nie, nie, nie! Nie komplikuj prostej sprawy.

Ma sie porownywac to co jest w danej chwili wpisane jako "do wysylki" z tym co klient ma w allegro czyli innymi slowy jest jako pewnik.

A czy wpisane reczeni, a potem zastapione tym ze strefy to juz nie ma znaczenia.

Chodzi o to zeby odrazu bylo widac ze paczka nie idzie na adres z serwisu i tyle.

Link to postu

no czyli chodzi o porównywanie adresu z serwisu z aktualnym w transakcji (strefa to szczególny przypadek).

 

Oczywiście można, a nie zrobiliśmy tak od razu z racji oszczędności bazy.. co 1 adres to nie dwa :). Myślę jednak, że takie porównanie adresów jest słuszne i zobaczymy co da się w tej sprawie zrobić

Link to postu

Hmmm... coprawda jestem juz po 2 piwach, ale moje kojazenie jest OK, a tej oszczednosci bazy nie rozumiem. Przeciez i tak wszystkie adresy sa w bazie. Kwestia tylko porownywania stringow (ewentualnie z jakims poziomem szczegolowosci, bo na przykad dla mnie pawel zolty to to samo co Paweł Żółty), wiec nie kumam co ma do tego baza danych(nawet przy pokazywaniu adrsu z serwisu i adresu do wysylki).

Link to postu

Transakcja w tej chwili ma 2 adresy (wysyłka i ewentualnie dokumentowy). Jeśli przychodzi adres ze strefy to jest on zastępowany. Oszczędność wynikała z pierwszego podejścia, czyli, żeby nie trzymać adresu z transakcji i ze strefy osobno. Jeśli jednak aktualny adres transakcji miałby być porównywany z adresem serwisowym to myślę, że nie ma problemu.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...