Skocz do zawartości

Nowa zakladka :D

Polecane posty

Mam pomysl na nowa zakladke, ale nie wiem czy on moglby sie przydac.

Prawda jest ze nie pracuje z sello sieciowo (ale kto wie ;) ), i tak sie zastanwiam czy nie potrzebna byla jeszcze jedna zakladka "paczki w trakcie pakowania".

Juz tlumacze o co mi chodzi. Oczywiscie nie jestem pewien czy moj tok rozumowania jest sluszny, ale zakladamy ze tak ;)

Powiedzmy ze mamy bardzo duzo firme gdzie np pakowaniem paczek zajmuje sie 5 osob. Moim zdaniem w tej sytuacji (oczywiscie ja jestem zwolennikiem pakowania z komputera, a nie z listy magazynowej) bardzo prawdopodobne jest ze kilku pracownikow zapakuje ta sama paczke i to ze ona juz jest spakowana okaze sie przy probie wystawienia dokumentu lub jej stworzenia.

Mam wiec na mysli OPCJE (do wlaczenia w konfiguracji) gdzie byla by zakladka w ktorej bylo by widac ktory pracownik co robi, a konkretnie ze paczka bedzie/jest wlasnie pakowana. To moglo by byc rozszerzeniem "połpaczki".

Link to postu

Moze troche za bardzo teoretyzuje, ale pociagnijmy to dalej.

 

Kluczowe slowo "ktos juz spakowal", a ja mowie o sytuacji ze ktos pakuje.

Powiedzmy ze mamy 3 magazyny, w kazdym ten sam asortyment. W kazdym z nich jest jeden pracownik, ktory pakuje tak jak ja "z komputera", a nie z kartki.

Powedz mi prosze jak te 3 magazyny maja sie dogadac zeby nie zapakowac tej samej paczki?

Moim zdaniem potrzebny bylby jakis znacznik, ktory pozwoli zablokowac paczke( i pokazac ze jest zablokowana) dla konkretnego pracownika i co za tym idzie nie pozwoli innym osobom jej pakowac.

Dlaczego mogla by to byc osobna zakladka? Np po to zeby pracownik mogl sobie tam "zabrac" czesc paczek, ktore bedzie pakowal lub tez zeby szef/dyrektor/itp mogli np przydzielic poszczegolnym pracownikom paczk, ktore maja spakowac.

Oczywisice kwestia jak to rozwiazac jest do dyskusji tak jak i przydatnosc tej funkcji, jednakze uwazam ze nalezalo by cos takiego rozwazyc na przyszlosc.

Link to postu

E strefa ma racje. W sello przy wielu rozwiązaniach jest tak, że Wam się wydaje że rozwiązanie forsowane przez Was wystarcza/jest dobre. Tymczasem praktyka pokazuje zupełnie co innego.

Wydaje mi się, że macie strasznie minimalistyczne podejście do sowego tworu:)

Akurat to czy rozwiązać to  wten czy inny sposób to kwestia do dyskusji a podejrzewam, że nie miałby kto dyskutować akurat o tym bo naprawde dużych sprzedawców korzystających z sello jest jak na lekarstwo. Sello po prostu jeszcze się dla nich nie nadaje:(.

 

Sam mam 2 magazyny, ale z równoległego(:)) przetwarzania paczek nie korzystam.

Myślę ,że temat wcześniej czy poóźniej wróci na tapete bo problem jest słusznie wyłowiony, ale tymczasem.....chyba nie ma sensu.

 

Za to ogólnie nowych zakładek przydałoby conajmniej kilka. Nie wiem dlaczego macie taki negatywny stosunek do nich. Filtry w takim formie jak są teraz sie nie nadają.

Link to postu

Właściwie to nie chodzi o to czy nam się wydaje, że coś jest dobre i tak ma być, tylko to często wynika z faktu, że robimy program uniwersalny, i to co pasuje jednej osobie bo tak ona pracuje nie oznacza że będzie pasować innym. Często też musimy się zmierzyć z problemami, które dla użytkownika działającego wedle jednego scenariusza są w ogóle nie istotne i nie widzialne. Choć nie mówię tu, że nie można czegoś zrobić lepiej :), bo pewnie można.

 

A z tymi paczkami gdy ktoś pakuje z komputera... no to czy nie można wrzucić paczki na 5 list wysyłkowych i każdy pakowacz niech zajmuje się swoją listą i swoimi paczkami?

Link to postu

Kochany Bartku, a gdzie listy wysylkowe, a gdzie pakowanie? Ja napierw pakuje, a potem jak juz mam fizyczne paczki, a nie abstrakcyjne obiekty tworze listy wyslkowe. Tak jak to wynika z logiki postepowania.

Po to tez miedzy innymi polpaczka zeby mozna bylo druki zrobic zanim sie wszystko popakuje i bedzie zgadywac co jest w jakiej kopercie.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...