Skocz do zawartości

Aukcja nie chce przejć do zakończonych

Polecane posty

I o to chodzi! ;)

Chcialem w ten sposob przedstawic, ze cos jest nie tak - nigdy nic nie usuwam z listy "Sprzedalem" w Allegro, a tych aukcji tam nie ma, i Sello tez ich nie zna.

Myslalem ze to moze skutek sytuacji, ze wystawiam cos nie przez Sello, ktos to szybko kupi "Kup teraz" przed uaktualnieniem Sello, aukcja tym samym skonczy sie i w programie nie bedzie sladu.

Ale to musi byc jeszcze cos innego.

Link to postu

ze strony my_allegro to ja mogę co najwyżej oglądnąć swoje aukcje :)

Jak zwykle, pisane wiele razy i nie rozwiązane. Często brakuje info z Allegro o zakończeniu aukcji. Często pracownik Allegro usuwa aukcję, Allegro wtedy nie wysyła danych o zakończeniu aukcji do webapi. Takie skomplikowane jest zrobienie ręcznego kończenia aukcji, tak żeby nie śmieciły list ?

Link to postu

Jak zwykle, pisane wiele razy i nie rozwiązane. Często brakuje info z Allegro o zakończeniu aukcji. Często pracownik Allegro usuwa aukcję, Allegro wtedy nie wysyła danych o zakończeniu aukcji do webapi. Takie skomplikowane jest zrobienie ręcznego kończenia aukcji, tak żeby nie śmieciły list ?

W tym przypadku problem rozwiązuje wykonanie polecenia z pomocy (OSQL)przykład nr 1

Link to postu

Jak zwykle, pisane wiele razy i nie rozwiązane. Często brakuje info z Allegro o zakończeniu aukcji. Często pracownik Allegro usuwa aukcję, Allegro wtedy nie wysyła danych o zakończeniu aukcji do webapi. Takie skomplikowane jest zrobienie ręcznego kończenia aukcji, tak żeby nie śmieciły list ?

W tym przypadku problem rozwiązuje wykonanie polecenia z pomocy (OSQL)przykład nr 1

 

To już wiemy, tylko mi Allegro pod koniec marca usunęło kilkanaście tys aukcji i co wtedy, recznie, aukcja po aukcji ? :)

Link to postu

znów mam pełno aukcji , które zakończyłły się np. w zeszłym miesiąca a dalej są w zakładce "trwające". Aukcje nie zostały usunięte przez allegro ani n nic z tych rzeczy. Takie rzeczy zaczęły się dziać od niedawna (albo ja wcześniej nie zauważyłem), więc co się do cholery dzieje z sello. Ten program jest nieobliczalny!

W każdym razie zróbcie coś z tym proszę bo przez to nie wystawiłem kilkadziesiąt aukcji, które tak naprawdę się dawno skończyły.

 

edit: pracownik zauważył że nieprzechodzą do zakończonych gdy na aukcji się coś sprzedało.

Link to postu

U mnie tez wisza jakies stare aukcje i nikt ich nie wywalil.

Moim zdaniem przydalby sie automatyczny mechanizm czyszczacy.

Co do pobierania to juz dawno temu pisalem ze u mnie pobiera zawsze 700-800 aukcji i to sie nadal nie zmienilo. Ja nigdy nie mialem tyle aukcji i jakos nie wierze ze ilosc istniejaca w allegro jest caly czas stala.

Link to postu

oczywiście, ale nie wszystko na raz :). Zakańczanie aukcji z tego co się wczoraj dowiedziałem, teoretycznie powinno działać zawsze.. pod warunkiem, że: allegro zwraca informacje o danych aukcjach.

 

Więc aby się o tym przekonać, trzeba by włączyć logowanie tego co allegro zwraca, dodając do rejestru klucz (lub utworzyć plik z poniższą zawartością i nadać mu rozszerzenie reg i uruchomić go)

Windows Registry Editor Version 5.00

 

[HKEY_CURRENT_USER\Software\InsERT\Sello\Sello\1.0\Test]

@=""

"AllegroLog"=dword:00000007

 

do wyłączenia wystarczy wpisać tam wartość 0, lub plik reg:

Windows Registry Editor Version 5.00

 

[HKEY_CURRENT_USER\Software\InsERT\Sello\Sello\1.0\Test]

@=""

"AllegroLog"=dword:00000000

 

Następnie wykonać synchronizację, w folderze Sello powinny utworzyć się pliki 3 pliki, między innymi RECV_Allegro.log i o ten plik chodzi. Można go przesłać do nas celem analizy, wraz z podaniem numerów (listy) aukcji które wiszą w trwających mimo zakończenia.

Oczywiście synchronizację należy przeprowadzić ściągając wszystkie dane o aukcjach.

 

Po tym radzę wyłączyć logowanie, gdyż niepotrzebnie będzie się zaśmiecał dysk.

Link to postu

znaczy aukcje się zakończyły? Bo właśnie głowimy się tu nad kodem i wygląda ok.

 

Teoretycznie, aukcje powinny przejść do zakończonych, jeśli wybierze się pobieranie danych "Aukcje ze sprzedażą" o raz "Aukcje bez sprzedaży".

 

Opcja "Pełne informacje o aukcjach" powoduje, że działa całkiem inny mechanizm pobierania danych (zapytajcie ludzi od webApi dlaczego :) ) i z racji tego inaczej działa też w Sello mechanizm oznaczania aukcji jako zakończonych.

 

Więc, aby zlokalizować błąd, należałoby:

1. Włączyć logowanie aukcji (plik RECV_Allegro.log)

2. Usunąć taki plik (jeśli jest) z folderu Sello

3. Zaznaczyć tylko opcje Aukcja ze sprzedażą i Aukcja bez sprzedaży

4. Wykonać synchronizację (upewniając się że nie było błędów w logu, jeśli były to powtórzyć od punktu 2)

5. skopiować na bok plik RECV_allegro.log

6. sprawdzić stan aukcji zakończonych (czy zmalała ich ilość/zakończyły się)

6 usunać powyższy plik RECV_allegro.log z folderu Sello

7. ponownie wykonać sychronizację jak wyżej, ale dodatkowo właczyć opcję "Pełne informacje o aukcjach"

8. Nowy plik RECV_allegro i ten poprzednio odłożony przysłać do mnie najlepiej.

9. sprawdzić stan aukcji zakończonych jak poprzednio i podzielić się wnioskami ;).

 

 

Link to postu

znaczy aukcje się zakończyły? Bo właśnie głowimy się tu nad kodem i wygląda ok.

 

Teoretycznie, aukcje powinny przejść do zakończonych, jeśli wybierze się pobieranie danych "Aukcje ze sprzedażą" o raz "Aukcje bez sprzedaży".

 

Opcja "Pełne informacje o aukcjach" powoduje, że działa całkiem inny mechanizm pobierania danych (zapytajcie ludzi od webApi dlaczego :) ) i z racji tego inaczej działa też w Sello mechanizm oznaczania aukcji jako zakończonych.

 

Jak mi się wydaje przyjęty przez Ciebie sposób rozwiązywaniania problemu nie bardzo ma sens. Problem nie leży w mechaniźmie pobierania danych z webapi, tylko w opóźnieniach z jakimi dane pojawiają się w webapi i z tym , że użytkownik sello nie ma czasu czekać aż takie dane się pojawią.

 

Wariant 1. Aukcja skończyła się ,na webapi nie są dostępne jeszcze informacje o tym. Wcześniej czy później te informacje pojawią się. Nie zdarzył mi się jeszcze przypadek aby zakończona na Allegro aukcja nie zakończyła się w Sello. Czasem to trwa kilka dni ale aukcje się zakańczaja się.

W takim wypadku można zaczekać aż allegro prześle dane o zakończeniu aukcji i uda się je pobrać. Tyle, ze uzytkownik przygotowywujący paczki i wystawiający aukcje nie ma czasu na to, on potzrebuje aukcji zakończonej natychmiast. Czyli musi być opcja ęcznego kończenia aukcji.

 

Wariant 2. Pracownik Allegro zakończył aukcję z powodu złamania regulaminu , albo własnego widzimisia (wbrew pozoom bardzo częsta sytuacja). W takiej sytuacji brak jest maila o zakończeniu aukcji, żadne informacje o zakończeniu aukcji nie są przesyłane do webapi i analiza logów nie pomoze w ozwiązaniu problemu. Pomoże tylko i wyłącznie możliwość ręczngo zakańczania aukcji w Sello.

Link to postu

znaczy aukcje się zakończyły? Bo właśnie głowimy się tu nad kodem i wygląda ok.

 

Teoretycznie, aukcje powinny przejść do zakończonych, jeśli wybierze się pobieranie danych "Aukcje ze sprzedażą" o raz "Aukcje bez sprzedaży".

 

Opcja "Pełne informacje o aukcjach" powoduje, że działa całkiem inny mechanizm pobierania danych (zapytajcie ludzi od webApi dlaczego :) ) i z racji tego inaczej działa też w Sello mechanizm oznaczania aukcji jako zakończonych.

 

Więc, aby zlokalizować błąd, należałoby:

1. Włączyć logowanie aukcji (plik RECV_Allegro.log)

2. Usunąć taki plik (jeśli jest) z folderu Sello

3. Zaznaczyć tylko opcje Aukcja ze sprzedażą i Aukcja bez sprzedaży

4. Wykonać synchronizację (upewniając się że nie było błędów w logu, jeśli były to powtórzyć od punktu 2)

5. skopiować na bok plik RECV_allegro.log

6. sprawdzić stan aukcji zakończonych (czy zmalała ich ilość/zakończyły się)

6 usunać powyższy plik RECV_allegro.log z folderu Sello

7. ponownie wykonać sychronizację jak wyżej, ale dodatkowo właczyć opcję "Pełne informacje o aukcjach"

8. Nowy plik RECV_allegro i ten poprzednio odłożony przysłać do mnie najlepiej.

9. sprawdzić stan aukcji zakończonych jak poprzednio i podzielić się wnioskami ;).

 

 

 

no to w końcu ma tak być czy nie ? :)

Aukcje na allegro były zakończone (wysłalem ci odpowiednie materiały), w sello nie chciały się zakończyć. Dopiero po zaznaczeniu "pełne informacjeo aukcjach " aukcje przeszły do zakończonych.

Link to postu

ale wcześniej próbowałeś też z opcjami Aukcja ze sprzedażą i Aukcja bez sprzedaży... i nie działało jak rozumiem, dopiero jak do tego dołożyłeś opcję pełne informacje to się zakończyły..

 

Stąd wniosek zatem, że jeden z mechanizmów nie działa prawidłowo jednak, bo aukcje powinny się zakańczać nawet mimo zaznaczenia opcji pełnych danych. Czy innym osobom takie ustawienie też pomogło w zakończeniu aukcji?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...