Skocz do zawartości

Kilka spraw dotyczących nadchodzącego edytora...

Polecane posty

Powiem Wam , że nie chciałbym się zawieść na tym edytorze po takim czasie oczekiwania na niego więc za wczasu mam kilka pytań:

 

1. Poczta

 

-Czy miasta na wydrukach będą pisane dużymi literami? Jest to wymóg poczty o którym mało kto słyszał, ale bez tego nie chcą przydzielać zakresów kodowych.

 

-Czy będa wszystkie oferowane prze zpoczte opcje do wydruku (listy polecone, paczki, pobrania , przesyłki z zadeklarowaną zawartością itd itd.)

 

-Czy będzie inpost?

 

-Czy będzie przypisywanie drukarek do konkretnych wydruków?

 

-Czy będzie opcja generowania wydruków do akceptacji przez pocztę.

 

-Czy przyjrzeliście się konkurencji (Stempel) by ustrzec się błedów , które oni popełnili , a powielić rzeczy , które są fajnie zrobione?

 

-Czy będzie obsługa autotekstów na wydrukach?

 

-Czy będzie obsługa wygenerowanych kodów w postaci autotekstu? (By posłać klientowi numer nadania w wiadomości automatycznej)

 

- Czy elementy listu poleconego (znaczek R, adresy nadawcy i odbiorcy)będzie można dowolnie rozmieścić na wydruku (Chodzi o to bym mógł sobie to wszystko wrzucić na etykiete o odpowiednich rozmiarach) ?

 

- Czy będzie obsługa wydruków do wysyłek zagranicznych?

 

- Czy będzie druk reklamacji? (mógłby się automatycznie wypełniać)

 

Dobrze by było gdyby był jakiś łatwy sposób na dodawanie/zmienianie pocztowych wzorów, żeby dodanie nowego nie wymagało nowej wersji programu, a jak wiemy wzory pocztowe czasem sie zmieniają.

 

narazie tyle , proszę Bartosława o ustosunkowanie się :)

 

cdn...

 

Link to postu

1. Do każdego pola na wydruku można pisać własne skrypty np w języku C#, więc i duże litery, czy nawet NaZwA MiAsTa jak kto lubi ;], można zrobić.

2. Będą wszystkie druki które są obecnie + kilka innych. Jest możliwość importu druków, więc w razie czego zawsze można będzie dorobić.

3. Teoretycznie jest taka możliwość

4. Drukarki do druczków są w planie, jeszcze nie jest zrobione.

5. Co znaczy do akceptacji przez pocztę?

6. Co w stemplu jest nie tak, to się ustrzeżemy? ;)

7. Wydruki mają swoje własne tagi, które umieszcza się na formatce druku

8. Numer nadania zdaje się jest w tagach używanych w mejlach, więc wysłać można. Z tego numeru jest też generowany kod paskowy na adres pomocniczy

9. Druki są całkowicie "customizowalne" że tak powiem, więc można robić prawie wszystko

10. Jak wyżej, to zależy czy ktoś zrobi taki druczek. Możemy np zrobić podstawowe druki a potem dorobić inne, żeby szybciej puścić wersję

11. Zależy jakie dane miały by się tam znaleźć

 

Bartosław, myślę że się ustosunkował :)

 

Powiem więcej, nowe wydruki umożliwiają całkowitą dowolność, w tworzeniu wzorów jednak ograniczeniem jest lista tagów, jakie można na nim umieścić. Zatem same wzory można sobie robić samemu od początku, przerabiać stare, powielać - jednak siłą rzeczy jest do tego potrzebna pewna wiedza z zakresu obsługi narzędzi edycyjnych i wskazana znajomość C# lub VB - jeśli ktoś chce dodatkowo modyfikować standardowe zachowanie się wydruku.

 

Nowy mechanizm wydruków będzie wymagał pewnego wdrożenia, więc należy sobie wygospodarować godzinkę, dwie na zapoznanie się z nim. Postanowiliśmy, że zachowamy dotychczasowe działanie mechanizmu, który "wie" które druki ma drukować do paczki a które do listów. Z racji tego, że teraz każdy druk jest traktowany przez Sello tak samo, zaszła potrzeba powiązania sposobów dostaw z drukami dla nich przeznaczonymi.

Dzięki temu, po uprzedniej konfiguracji można będzie po prostu zaznaczyć paczki na liście, i wydrukują się właściwe druki dla właściwych sposobów dostaw - mi się to bardzo podoba - w końcu sam to robiłem ;D. Mam nadzieję, że i Wam się będzie łatwiej i szybciej pracować.

 

Prawdopodobnie na forum powstanie osobny dział dotyczący wydruków, z FAQiem i innymi takimi tutorialami jak coś zrobić, bo z racji pełnej uniwersalności nie jest to aż tak banalne - przynajmniej w konfiguracji, bo działanie już prostsze być chyba nie może ;)

Link to postu

4. Tzn, że przed przyznaniem zakresów kodowych muszisz do nich przyslać wydruki jakie masz zamiar używać, a oni Ci je zaakceptują lub nie. Czę sto niestety czepiają sie o sczegóły stąd niektóre moje pytania.

 

11. Przesyłam jakie dane są potrzebne.

http://www.cennik.poczta.lublin.pl/pdf/formularze/reklamacja_form1.php

 

No to coś czuje, że bede usatysfakcjonowany:) Jakbyście do każdego problemu mieli takie podejście (customizacja, uniwersalność) było by super ;)

Link to postu

A wydrukowanie po prostu z paczki wydruku nie wchodzi w grę? W samym edytorze jest też podgląd z przykładowymi danymi testowymi.

 

Co do reklamacji, nie ma np tagu pt. placówka nadania. Jeśli jednak nadajesz ciągle na tej samej poczcie, to można po prostu włączyć edytorek wydruku i wpisać tam co potrzeba.

 

Customizacja jest fajna, tylko zobacz ile czasu zajmuje zrobienie czegoś takiego :)

 

Link to postu

W zasadzie można i tak (wydrukować paczke). Tylko teraz kolejne pytanie , czy edytor pozwoli wygenerować pdfa tak robi to subiekt? Myśle , że to dość istotna kwestia i jeżeli już edytorek na porządnie to taka opcja też powinna się znaleść.

---

 

 

Taki tag (czy tam pole) przecież musi być by drukować w ogóle naklejki adresowe! (Pole umowa na podstawie , której nadajemy paczki)

 

 

--

No , ale zobacz robi się raz a porządnie, gdyby był taki od początku nie musielibyście go przepisywać, a teraz wychodzi  po prostu na to, że czas poświęcony na pisanie poprzedniego był zmarnowany. I tak samo pewnie będzie z innymi rzeczami.

Dlatego ja wole poczekać dłużej i mieć pewność, że moduł spełni moje oczekiwania teraźniejsze i PRZYSZŁE.

Inna sprawa, że już naprawde długo czekamy ;)

Link to postu

export do pdfa jest. Nawet jeśli by nie było, to są liczne programy, które udają drukarkę tworząc pdfa, np pdf creator, więc pdfa można nawet i z notatnika zrobić.

 

Czas przeznaczony na napisanie poprzedniego to był mój debiut, więc spodziewać się po nim wiele nie można było :), a wtedy nie było czasu na tworzenie edytowalnych wydruków. Teraz też miałby być lekko rozszerzone stare wydruki, ale przeforsowaliśmy opcję całkiem nowych wydruków.

 

Co do druków typu pocztex, ups, i jakichkolwiek innych, to jest tylko i wyłącznie kwestia tego, czy ktoś zrobi dany wydruk w edytorze, no i czy będą odpowiednie tagi. Jeśli w pierwszej wersji z wydrukami będzie czegoś brakować, to spokojnie można to dorobić w ciągu niedługiego czasu i wypuścić poprawkę Sello, która te dodatkowe tagi będzie miała.

Link to postu

No to co mówisz brzmi nieźle.

 

Jeszcze jedno.

Zapewne zdajecie sobie sprawe że na paczki i listy są różne zakresy kodowe więc mam nadzieje, że będzie dowolna ilość zakresów kodowych do wpisania.

Można by to wykorzystać także do wydruków kurierskich chociaż nie wiem czy firmy kurierskie na to pójdą, ale możliwość powinna być.

 

Dla pewności podam przykład:

Listy polecone- zakres kodów 1

Paczki pocztowe- zakres kodów 2

Paczki Pobraniowe - zakres kodów 3

GLS -zakres kodów 4

Siodemka- zakres kodów 5

 

Zakresy oczywiście muszą być przypisane do wybranego rodzaju przesyłki. 

Link to postu

Tak oczywiście wgląd musi byc (zajrzyjcie jak to jest zrobione w stemplu) ponieważ trzeba przewidywać z wyprzedzeniem kiedy pula się skonczy bo w przypadku poczty troche sie czeka na nową. Mogło by zreszta byc jakies ostrzezenie o konczącej się puli. Np ustawiamy, zeby program ostrzegał, gdy kodów zostało 200 szt lub 10 %.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...