Skocz do zawartości

Wydruki sello siodemka

Polecane posty

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ja też zrobiłem program do exportu z bazy sello do xls pliku używanego przez Siódemke....Jak ktoś chce to może mi pomóc go dokończyć żeby ładnie wyglądał, pomysły dać na nowe pola i chyba go udostępnię za darmo w necie albo bardzo tanio, ale myślę że za darmo. proszę o kontakt...

 

ZrobieProgramTobie@gmail.com

Link to postu

a skad ten nick zrobieprogramtobie?:) naprawde rozsmieszaja mnie te rozwiazania. Za darmo bez licencji, baza sie sypnie i szukaj wiatru. Pozdrowienia

 

To się nazywa chyba NIEUCZCIWA KONKURENCJA, kupił program za 300zł chce go sprzedawać taniej pewnie do spółki z kolesiem od któego go kupił i podjudza innych żeby nie ściągali za darmo bo na tym straci.

I pewnie nie wie (bo przecież sam nie napisał) że tego typu programy używają bazy sello TYLKO W TRYBIE DO ODCZYTU (zapytanie select) więc lepiej skończ walić smuty po kątach bo baza zepsuć się nie może, kod źródłowy też mogę walnąć więc każdy będzie mógł sobie sprawdzić.I teraz tym bardziej udostępnie go za darmo żeby Ci zrobić na złość :P

 

Jak tylko dokończę to z Siódemką, mógłby ktoś do mnie napisać w sprawie struktury pliku tego xls ? bo nei rozumiem o co chodzi z tymi paczkami tylko, ilość paczek do 5kg albo do 10kg i łączna waga paczek, to ma być suma wszystkich czy dla poszczególnych osób ?

Jakby ktoś mógł mi przesłać na maila przykłądowy wypełniony plik co najmniej 3 pozycjami prawidłowo to program byłby już gotowy, bo jest wszystko tylko nei rozumiem o co chodzi z tymi paczkami.

Link to postu

Jeżeli masz umowę z siódemka  a sądze że masz skoro bawisz się w sql do sello, to przecież w umowie masz zapisane zapewne że paczki np do 30 kg idą za tą samą cenę co 1kg... Więc zrób na sztywno dajmy na to 30kg reszta pól bez wartości i załatwione :) a na marginesie w pliku siódemkowym podajesz wagę np 5 kg i on automatycznie juz na liscie wyznczy sumę wagową, gdyż może się zdarzyć że wysyłasz 2 paczki do jednego klienta jedna wazy do 5kg druga do 20kg i łączna waga wtedy jest 25kg.

Link to postu

Ok :) Dzięki :)

 

_AAB_  Przepraszam za to co napisałem jeśli Cię to uraziło ale trochę mnie poniosło...bo wydaje mi się że chciałeś zablokować ludziom dostęp do tego buntując ich tak jakby.Ale przepraszam, nawet jeśłi mam rację.

Sorry uniosłem się trochę, głupio zrobiłem wiem, jak chcesz to edytuję tamten post ok ?

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Tutaj jest ten plik mozecie sobie potestować nei wiem czy dobrze działa ale bazy nie uszkodzi bo jest w trybie tylko select czyli do odczytu, nie modyfikuje danych w bazie sello...

Tak o : w katalogu jest plik

Sello2Excel.exe.config - edytujemy go dla swoich potrzeb

value="PLATNIKwPliku_Sello2excel.exe.config" (w cudzysłowiu wpisujemy to co chcemy mieć w wyniku)

 

plik szablon.xls - nie usuwać go (wartości wypełnione będą używane)

gotowe.xls - z przykładowych danych powstał.

Sello2Excel.exe ten plik uruchamiamy i wybuieramy baze...ja skonfigurowałem że wybiera baze z lokalnego kompa INSERTGT standardowo wszystko...

dajemy pobierz dane...dane się wyświetlą i możan niektóre edytować tymczasowo (bo nei zostaną zapisane do bazy)

a potem zapisz do excela - chwilowy zawias tak max 2 sekundy) i gotowe.

w pliku gotowe.xls - zostanei on nadpisany.

 

 

http://zrobieprogram.host.sk/s2e.zip

trzeba link skopiować a potem wkleić do  pasku adresu.

napiszcie chociaż czy i jak działa.

Link to postu
  • 9 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

A co np. ze współpracą z programami firm spedycyjnych? Było wspominane, że coś sie tu zmieni. Widzę, że została zrobiona tylko kosmetyka, istotne kwestie nie są załatwiane. Czy firma Insert w takim razie ma jakiś układ z Pocztą Polską, że tylko ona jest popierana? Czasy jej monopolu, o ile mi wiadomo, już się skończyły. Wspieranie firmy. która dołuje, jest nieracjonalne. Coraz więcej sprzedawców na Allegro korzysta z firm spedycyjnych typu Siódemka, UPS, DHL, etc. Czu Insert nie widzi tego, że traci potencjalnych klientów, nie udostępniając im funkcjonalnosci połączenia Sello z ich programami? W przypadku Siódemki (z jej usług korzystam) wystarczyłoby tylko w dziale Paczki umożliwić wyświetlanie kolumn z danymi do wysyłki - nazwa, nazwisko, adres wysyłki, telefon, mail... Można by wtedy to kopiować do Excela, a potem, to już nie ma problemu. Czy to takie trudne? To jest wersja minimum, nie mówię tutaj o systemowym rozwiązaniu problemu poprzez pełną integrację z programami firm spedycyjnych. Ilu sprzedawcom by to ułatwiło życie. Widzę, że my sobie, a Insert sobie. To błąd, bo na Allegro sprzedają sprzedawcy, a nie Insert. Jak się pojawi ktoś mądry, kto napisze program lepszy niż Sello, to Sello zniknie, przestanie mieć rację bytu. Do decydentów w Insercie - proponuję to przemyśleć i robić program dla jego użytkowników, nie dla siebie. To oni w końcu płacą.

Więc tak. InsERT, a dokładniej projekt Sello nie ma nawiązanej żadnej współpracy z Poczta Polską. Wydruki PP są w Sello tylko dlatego, że nie jest wymagana żadna większa logika związana z nadawaniem przesyłek. W przypadku firm kurierskich używane są zewnętrzne programy tychże firm - co siłą rzeczy jest kolejnym krokiem po wprowadzeniu zwykłych wydruków jakie są teraz.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z obecności kurierów, ale wszystkiego nie da się zrobić na raz. Tutaj też pracują ludzie.

 

Robienie wersji minimum pod jednego kuriera (Siódemka) jest dobrym rozwiązaniem prawdopodobnie tylko w Pana przypadku. Natomiast my musimy zadbać o wszystkich użytkowników czyli znaleźć "złoty środek". Na to potrzeba czasu, tym bardziej, że wersja z poprawkami błędów była zapowiadana od dawna i należało by choć w części ją zrealizować.

 

Nikt tu też nie robi programu dla Siebie. Proszę zauważyć chociażby rozmowy na naszym forum - osobiście uważam, że dzięki forum użytkownicy mają dosyć duży wkład w to co się w Sello dzieje. Jednak powtórzę raz jeszcze. Jeśli zgłaszanych błędów czy sugestii jest 500, trzeba z nich jakoś wybrać tej istotniejsze. A tu kierujemy się przede wszystkim ilością głosów na forum w danym temacie. Jeśli jedna osoba zgłasza, że coś było by dla niej pomocne - to oczywiście jest to odnotowywane ale chyba oczywiste jest, że w pierwszej kolejności będą realizowane te funkcjonalności o które prosi większa ilość użytkowników.

 

Też jestem użytkownikiem różnych programów i wiem że było by fajnie gdyby wszystko było po mojemu, jednak to jest niewykonalne, bo użytkowników jest zawsze więcej niż osób tworzących oprogramowanie więc nie wszystko od ręki może być realizowane.

 

Do tego nowa wersja nie chce działać. Ani otwarcie tzw. podmiotu ani dearchiwizacja. Trzeba będzie znowu zainstalować starą 1.4.

Pragnę zwrócić uwagę, że jest to wersja BETA

 

Podpisuje sie pod wnioskiem. Rozumiem iż Insert to nie tylko Sello, ale wiele osób zaczyna biznes od Allegro. Jak spodoba sie Sello,kupi i ...

Zgodnie z planem eksport powinien się pojawić w wersji 1.6. Było to zapowiadane już pół roku temu. 1.5 - poprawki błędów "utrudniających życie". Tak więc, póki co wszystko idzie zgodnie z planem ;)

 

Sposób zwiększenia timeoutów zaraz opiszę.

 

Link to postu

Co do Siódemki, od jakiegoś czasu rozmawiam z ich fachmenem od oprogramowania i napisał on aplikację do współpracy z Sello w dużej mierze korzystając z moich uwag jako użytkownika. W tej chwili jest to wersja, która spełnia już moje oczekiwania. Uzyskałem również zgodę na poinformowanie o niej tutaj. Program można pobrać ze strony http://www.pejoter.cba.pl/. Myślę, że jest parę osób chętnych.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...