Skocz do zawartości

kiedy pojawi sie nowa wersja Sello dostosowana do zmian na Allegro?

Polecane posty

witam

kiedy pojawi sie nowa wersja Sello dostosowana do zmian na Allegro?

(moze juz jest a ja o tym nie wiem)

chodzi mi głównie o pobieranie adresu do wysyłki

jak równiez szablony kosztow wysylki

na razie aukcje moge wystawiac w "stary sposob" z Sello

co jednak jeśli allegro nie bedzie juz umozliwialo wystawianie aukcji w "stary sposob"? nie wyobrazam robic to recznie;

mowiac o pracy recztej.. to juz dosc dlugo jestem zmuszony przegladac maile z informacja o sprzedazy pod kątem wlasnie adresów do wysyłki;

 

proszę tylko nie odpowiadać, iż zmiany pojawią się w nowej wersji

gdyż myśle, iż tego typu poprawki powinny mieć priorytet nad innymi funkcjami

a odpowiednie "łatki" powinny pojawiać się jak najszybciej to możliwe

wiem, iż przed długi czas nie mogliście nic zrobić w związku z tymi adresami do wysyłki(brak w webapi), jednak już od około miesiąca webApi umozliwia pobieranie adresu do wysylki

 

przed dlugi czas bylem zadowolony z sello mimo pewnych brakow w oprogramowaniu

jednak moj stopien zadowolenia gwaltownie spada

 

Link to postu

łatki to w zasadzie nowa wersja, bo często taka łatka dotyka taką część kodu, że łatwiej zrobić nową wersję niż łatkę.

 

Pobieranie adresu wysyłki jest już zrobione, ale niestety ciężko nam to przetestować bo testWebApi - czyli testowa wersja allegro tego nie obsługuje a na prawdziwym allegro wystawiać testowo nie możemy. Pomijając sprawy natury testowej, wypuszczenie poprawki (wersji) z tym adresem było by dosyć ciężkie, gdyż spora część kodu została zmieniona pod kątem nowych wydruków i było by z tym więcej problemów. Wersja z wydrukami miała wyjść w czasie gdy Allegro wprowadziło tą zmianę, jednak nieco się przesunęła.

 

Mam nadzieję, że mikołaj przyniesie... raczej pod choinkę niż na mikołajki.

Link to postu

a co z innymi zmianami ktore wprowadza allegro?

czy nie uwazacie ze nalezy przyjac nastepujace priorytety:

1. poprawki ktore wymusilo allegro

2. nowa funkcjonalnosc

??

 

//Pomijając sprawy natury testowej, wypuszczenie poprawki (wersji) z tym adresem było by dosyć ciężkie, gdyż spora część kodu została zmieniona pod kątem nowych wydruków i było by z tym więcej problemów.

 

dawno temu sam zajmowalem sie programowaniem i troche nie rozumiem tego problemu,

przeciez to tylko kwestia pobierania dodatkowo dla transakcji adresu wysylki (jesli taki oczywiscie istnieje); przeciez w wydrukach to nic nie zmienia;

prosze blizej opisac mi Panstwa problem

 

co do przetestowania adresow wysylki to rowniez nie widze problemow

mozecie panstwo wystawic aukcje z zapalkami :)

moge zakupic je u Panstwa w celach testowych :)

i problem testow rozwiazany

Link to postu

Wszystko się zgadza, tylko wersja z wydrukami miała wyjść miesiąc temu razem w momencie gdy allegro wprowadziło zmiany.

 

dawno temu sam zajmowalem sie programowaniem i troche nie rozumiem tego problemu,

przeciez to tylko kwestia pobierania dodatkowo dla transakcji adresu wysylki (jesli taki oczywiscie istnieje); przeciez w wydrukach to nic nie zmienia;

prosze blizej opisac mi Panstwa problem

Rozumiem, że zarzucany mi jest brak kompetencji w rozwiązywaniu problemów ;). No może i nie wszystko jestem w stanie rozwiązać. A problem jest taki, iż zmiany jakie się dokonały (te i inne, wymuszone przez allegro, jak i zrobione w międzyczasie) dotknęły praktycznie wszystkie biblioteki (pliki dll) wchodzące w skład Sello. Życie nie zawsze jest takie piękne, że wystarczy zrobić poprawkę w jednym miejscu i już cały program działa poprawnie... Niestety, często trzeba przerabiać kod powiązany w zupełnie innych modułach, które z wierzchu na pierwszy rzut oka nie mają znaczenia.

 

Jeśli chodzi o testy to niestety, wystawianie na firmę to nie taka prosta sprawa, to też takich testów nie robimy. Natomiast prywatnie można... ;]. Mówię tylko iż testowanie jest utrudnione.

Link to postu

Przy zaznaczaniu kilku transakcji autosumowanie ilości oraz wartości zaznaczonych aukcji. Poprawka wyszukiwania - wyszukiwanie na bieżąco. Edytor wydruków ale to już chyba było. Mam nadzieję, że będzie na tyle rozbudowany, że będę mógł np. z tytułu aukcji wyodrębnić kod towaru, który będzie nadrukowywany na kwitek (mam coś takiego zrobionego w Accessie, który pobiera dane z Pomocnika Aukcji).

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...