Skocz do zawartości

Zamiana tekstu w wielu aukcjach na raz.

Polecane posty

Odpowiem chyba sobie sam :-D

Do bazy udało mi się podłączyć za pomocą SQL Server Management Studio Express

Niektóre rzeczy np. opis dla płatności i wysyłki już udaje mi się hurtem zamieniać, walczę jeszcze tylko z zapytaniem podmieniającym tekst w opisie.

Niestety SQL-a tylko kiedys liznąłem, dawno i tylko podstawy.

 

Może, któryś z uprzejmych informatyków podrzuciłby konstrukcję zapytania:

w opisie(kolumna aal_Description) chcę wyszukać ciąg znaków - np 111111 i zamienić na 22222.

 

Link to postu

Proste to to nie będzie więc z palca (na szybko) nie napiszę. Może coś potem uda się wymyślić - nie jest to zapytanie, które standardowo klepie się w SQLu ;]

 

A tak w ogóle to witam, po dłuższej nieobecności ;)

 

Ano Cześć i czołem :-)

Ja też już wiem, że niezbyt proste - REPLACE nie chce działać w rekordach TEXT(NTEXT)

:-(

A ja na nieszczęście tylko liznąłem SQL.

 

Znalazłem coś takiego:

http://blogs.x2line.com/al/archive/2008/05/03/3417.aspx

ale dla mnie to już trochę "czarna magia"...

 

Link to postu

zapewne wystarczy to dodać jako procedurę składowaną używając w Management studio "new query", ewentualnie dodając ten kod w folderku programability\stored procedures. Potem można go stamtąd odpalić. W tej chwili nie mogę jednak tego sprawdzić.

 

Mam nadzieję, że jeśli sprawdzasz podobne rzeczy to raczej na kopii bazy.

Link to postu

Jednak działa coś o wiele prostszego:

 

SELECT     CAST(REPLACE(CAST(nazwa_kolumny AS nvarchar(MAX)), 'tekst_szukany', 'nowy_tekst) AS ntext) AS Expr1
FROM         nazwa_tabeli

 

Ale znowu utknąłem na banale:

po wykonaniu polecenia otrzymuję komunikat "Cells are read only"

 

No i masz znowu babo placek....

 

Walczę dalej.

Link to postu

Jeszcze jedno pytanko: w której tabeli i której kolumnie szukać przypisania aukcji do konkretnego uzytkownika?

 

Już tłumaczę po co:

Wszystkie moje działania mają na celu jedno: skopiowanie opisów, podmianę części tekstu i wystawienie ich na innym userze na Allegro.

 

Oczywiście do obu mam wykupiony abonament Sello ;-)

 

UPDATE:

Już wszystko znalazłem :-)

 

I co najważniejsze DZIAŁA!

testowa aukcja już wystawona i to w miarę poprawnie. Piszę "w miarę" bo Sello jeszcze nie obsługuje nowych form płatności :-(

Link to postu

Wogole to przydalo by sie jakies narzedzie, ktore umozliwialo by wlasnie takie zabawy  z poziomu Sello.

Na przyklad hurtowa zmiana opisu aukji czy towarow, hurtowe dodawanie jakis marametrow do klientow itp itd.

Jak nie planujecie czegos takeigo to mile widziana byla by struktura bazy z relacjami, ale podejzewam ze tego podobroci publicznie nie udostepnicie  ;D

Link to postu

Wogole to przydalo by sie jakies narzedzie, ktore umozliwialo by wlasnie takie zabawy  z poziomu Sello.

Na przyklad hurtowa zmiana opisu aukji czy towarow, hurtowe dodawanie jakis marametrow do klientow itp itd.

Jak nie planujecie czegos takeigo to mile widziana byla by struktura bazy z relacjami, ale podejzewam ze tego podobroci publicznie nie udostepnicie  ;D

 

Luzik, strukturę już mniej więcej obcykałem - opisy, parametry dodatkowe itp. itd. - nie ma problemu z hurtową zmianą praktycznie wszystkiego :-)

Dwie główne tabele i chyba jedna jedyna z dodatkowymi parametrami. Dość to czytelne.

 

Oczywiście, głośno nikt nie będzie pisała i publicznie podawał struktury - bo ludziska zaczną jeszcze na własną rękę grzebać i będzie płacz jak coś namieszają.

A osoba z nawet małym pojęciem o SQL (jak ja) - da sobie radę i bez opisu, jak widać. :-)

 

Cud, że dostęp do bazy jest bez hasła. Dzięki temu mogę zrobić co zamierzam :-)

Link to postu

Z tą strukturą to może przesada, bo jednak to ponad 130 tabel :) i część z nich działa w sposób znany tylko autorom. Wpiszesz jeden bit nie tak jak trzeba i potem już nikt nie będzie w stanie dojść co się stało. Są tabele i kolumny o prostej strukturze, gdzie można zmienić to czy owo na własną rękę, jednak zmiana niektórych pól może doprowadzić do różnych anomalii, bo np Sello nigdy by takiej wartości nie wpisało do bazy. Dlatego jak ktoś nie ma absolutnej pewności co robi, to nie powinien "grzebać" w bazie.

 

Dlatego jak mówi Rumunek, jeśli ktoś zna SQLa i nie boi się kombinować no to nikt mu tego nie zabroni. Hasła do bazy nie ma, no bo niby jakie hasło skoro każdy jest administratorem swojego serwera SQL :) a wszelkie hasła są na nim zakładane przez administratora.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...