Skocz do zawartości

sello same problemy

Polecane posty

Najpierw się z wami chcę przywitać i podzielić z moimi spostrzeżeniami niestety negatywnymi.

pierwsze wrażenie  bardzo rozbudowany tyle tu ładnych przycisków i opcji ;)

Przed świętami spróbowałem szczęścia z sello więc postanowiłem skorzystać z darmowego miesiąca w zasadzie nie wystawiam aukcji (mam sklep internetowy) no ale wystawiłem 3 aukcje sprzedałem 10 przedmiotów no można powiedzieć nie jest źle ale dwa przedmioty idą nie na te adresy co klienci chcieli. Czyli w moim przypadku 20% koszty z tym związane przewyższają zysk z tych aukcji. Wcześniej jak korzystałem z innego programu na allegro nie przypominam sobie aby to się zdarzyło.

Problem polegał na tym że nie mogłem się zalogować do strefy sello więc dałem sobie spokój. Będą ludzie wysyłać mi maile z informacjami no sello ma fajny program pocztowy a tu problem sello nie pokazuje że klient właśnie wysłał maila  należy je samemu poszukać a to chyba powinna być „pulsująca czerwona lampka” że dostałeś maila od kupującego.

Ponadto w dziale paczki wcale nie można zobaczyć maili.

Co do obsługi totalna porażka inni wam to już sygnalizowali no ale widzę że takie przygłupy co obsługują aukcje jak ja to lepiej niech Se podbiją  IQ do wymaganej wartości albo niech spadają na drzewo. Apropos może róbcie test IQ przed instalacją czy dana osoba sobie poradzi z waszym programem bo może nie warto instalować.

Miałem dziesięć transakcji i na każdą poświeciłem więcej niż 30 min.

Program powinien być intuicyjny przynajmniej obsługa transakcji .

1. Transakcja na allegro

2. Klient wysyła dane (lub nie) kolor rozmiar inny adres wysyłki

3. Jeśli strefa sello samo się zmienia, jeśli mailem widzę, co chce klient zmieniam sam

4. Księgowanie wpłaty lub wysyłka za pobraniem

5. przygotowanie paczki ,dokumenty(fak. Paragon) adres (nalepka list, paczka, kurier)

6. Informacja o wysłaniu

7. Księgowanie wpłat za pobraniem

8. Komentarze

 

Niestety z waszym programem to nie jest takie proste zamiast program prowadzić mnie za rękę to gapie się na te wszystkie filtry ikony linki i nie wiem co mam zrobić a dodatkowe opcje powinny być uzupełnieniem do 8 powyżej punktów.

Wszystkie opcje może i potrzebne tylko ciekawe ile osób je używa.

 

Na koniec mam jeszcze pytanie na początku jak wasz program się pojawił wgrałem go sobie na kompa na danych próbnych go testowałem nie spodobał mi się i go odinstalowałem teraz próbowałem go zainstalować ponownie na tym komputerze i nie da rady. Może mi powiećie co trzeba zrobić (odinstalować) aby można było ponownie wgrać program.

Pozdrawiam

 

Link to postu

Witam!

 

Sam miałem problemy z oswojeniem się z sello dopiero po pół roku podszedłem 2 raz i w sumie zajęło mi do niecałe 2 dni choć do dzisiaj odkrywam funkcje których nie znałem :P

Po 1 radził bym ci korzystać z klienta pocztowego w sello. Po przełączeniu na widok klienta widać wszyskie maile jakie do nas wysłał klient.

2. Ze strefą każdy miał problem pisz na forum co jest nie tak my ci poradzimy.

3. Jak chcesz paragony i faktury drukować to vhyba musisz mieć sello powiązane z subiektem, ale nie wiem nie używam.

4. W dziale paczki MOŻNA zobaczyć maile: z każdego miejsca w sello można "przełączyć na widok klienta" i tam masz wszystko tzn jego transakcje, paczki, maile itp generalnie wszystko co jego dotyczy.

5. Kiedyś też miałem problem z instalacją ale jakoś sobie z tym poradziłem ale nie pamiętam jak na to pytanie odpowie ci już chyba bartek  :P

 

Jak masz jeszcze jakieś problemy pisz na forum.

Link to postu

Ja wiem, że Sello do najłatwiejszych programów nie należy, Ciężko też zrobić coś na zasadzie, "odebrałem transakcję, prowadź mnie za rękę aż do wysłania paczki" bo różni sprzedający różnie pracują. Nie dziwi mnie też, że najpierw trzeba sobie poklikać wszędzie na zakładki, filtry, etc żeby poznać program. Niestety jeśli coś jest uniwersalne i ma dużo opcji to siłą rzeczy należy trochę czasu poświecić na naukę obsługi.

 

Oczywiście nie jest tak, że słowa Wasze są rzucone na wiatr, ale nie ma łatwego sposobu żeby z trudnego programu zrobić bardzo prosty. W planach mamy rozszerzenie pomocy do programu, m.in. w postaci podpowiedzi na oknach, oraz filmy instruktażowe (lub przewodnik ilustrowany ;) ). Jest też, na razie w fazie koncepcyjnej nowy widok szczegółów na dole, być może będzie bardziej przejrzysty.

 

Ze strefą problem jest taki, że przy zmianie bazy danych po rejestracji trzeba do nowej bazy Sello ściągnąć ten identyfikator z serwera licencji - a można to zrobić jedynie poprzez ponowną re-rejestrację (w zasadzie należy wpisać kod rejestracji w formularzu i przeklikać się do końca procesu).

 

Obsługa transakcji, za pierwszym razem rozumiem, że można nie wiedzieć co i gdzie nacisnąć, ale chyba nie żądasz aby w transakcji był jeden przycisk "Realizuj transakcję", który zrobi wszystko :).

 

Miałem dziesięć transakcji i na każdą poświeciłem więcej niż 30 min.

Program powinien być intuicyjny przynajmniej obsługa transakcji .

1. Transakcja na allegro

2. Klient wysyła dane (lub nie) kolor rozmiar inny adres wysyłki

3. Jeśli strefa sello samo się zmienia, jeśli mailem widzę, co chce klient zmieniam sam

4. Księgowanie wpłaty lub wysyłka za pobraniem

5. przygotowanie paczki ,dokumenty(fak. Paragon) adres (nalepka list, paczka, kurier)

6. Informacja o wysłaniu

7. Księgowanie wpłat za pobraniem

8. Komentarze

1. Ściąganie transakcji, można ręcznie albo automatycznie co zadany okres czasu, nowe transakcje oznaczone są żółtą gwiazdką

2. Jeśli wysyła majlem, to mejl ten powinien się podpiąć do transakcji i pojawi się na dole w zakładce wiadomości (w module transakcje)

3. Strefa na razie zmienia w transakcji tylko adresy i notatki od klienta

4. W transakcji jest przycisk-link Zarejestruj pełną wpłatę (ctrl+w), można też z poziomu listy transakcji

5. Dokumenty - utwórz zbiorczo dokumenty końcowe (jeśli jest połączenie z Subiektem), Utwórz paczki zbiorczo (dla zaznaczonych transakcji), w paczkach można zrobić już wydruki pocztowe.

6. Wysyła się automatycznie po skonfigurowaniu wiadomości automatycznych.

7. w zasadzie jak punkt 4.

 

Nie robimy oprogramowania dla jednego zleceniodawcy, więc i stąd nadmiar opcji. Badania pokazują, że przeciętny użytkownik używa w takim programie około 20% funkcjonalności, co nie znaczy, że dla każdego użytkownika funkcjonalności te się pokrywają. Zawsze lepiej mieć więcej i nie skorzystać niż nie mieć i żałować ;)

 

W każdym bądź razie dziękujemy za sugestie, na pewno zostaną uwzględnione.

 

ps. Jaki błąd pojawia się przy próbie instalacji?

Link to postu

Czyli w gruncie rzeczy to nie problem z Sello a z SQL serverem. Tu http://social.msdn.microsoft.com/forums/en-US/sqlexpress/thread/2e8baf56-db8e-43d5-9d51-cc7fb830284a/ i tu http://social.msdn.microsoft.com/forums/en-US/Vsexpressinstall/thread/632ca405-1c38-405b-9ed3-01785c9f99d1/ znalazłem coś na ten temat. Jest tam podane jakieś rozwiązanie, nie wiem na ile skuteczne, trzeba by poszukać więcej na ten temat.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...