Skocz do zawartości

Sello 1.3 już jest!

Polecane posty

Właśnie pojawiła się wersja finalna Sello 1.3 do pobrania stąd, w której poprawione zostały błędy z Sello 1.3 beta1. Znalazło się też kilka innych błędów występujących w wersji 1.2.

 

Oczywiście główną zmianą jest nowy mechanizm wydruków.

 

Wszystkich używających wersję Sello 1.3 Beta1 proszę o usunięcie tej wersji przed zainstalowaniem wersji finalnej. W przeciwnym wypadku Sello nie będzie funkcjonować prawidłowo. Za tą małą niedogodność przepraszamy.

 

Baza danych jest uaktualniana z wersji 1.3 beta1. Uaktualniane są też wydruki, więc jeśli ktoś wprowadził zmiany w wydrukach dostarczonych wraz z wersją 1.3 beta1, to zostaną one nadpisane. Aby zachować swoje zmiany można takie wydruki eksportować (zapisać do pliku) lub powielić w słowniku wydruków.

 

Po uruchomieniu nowej wersji proszę przejrzeć słownik z dostawami. Znajdują się tam powiązania z wydrukami. Proszę się upewnić, że do dostaw przypisane są właściwe wydruki, ewentualnie dodać własne/usunąć niepotrzebne.

 

Lista zmian, kolorem niebieskim oznaczone są zmiany od wersji beta1

 

Wydruki:

 

• Całkowicie nowy mechanizm wydruków

• Możliwość edycji wydruków za pomocą wbudowanego edytora a także tworzenia własnych od podstaw, lub poprzez powielanie już istniejących

• Możliwość podglądu wydruków

• Obsługa pul numerów wysyłkowych, w szczególności dla Poczty Polskiej

• Drukowanie kodów kreskowych (w tym EAN/UCC-128 używany przez Pocztę Polską)

• Dodano możliwość zdefiniowania drukarki domyślnej dla każdego wydruku

• Dodano obsługę etykiet adresowych (naklejek) z możliwością pomijania już wykorzystanych etykiet

• Poprawiono widoczność drukarek sieciowych dla systemu Windows Vista

• Do dostawy można teraz przypisać tylko jeden wydruk typu "Książka nadawcza"

• Dodano tag [Paczka_Masa] do wykorzystania na wydrukach

• Dodano telefonu klienta na wydrukach przesyłki pobraniowej i paczki pocztowej

• Zmniejszono czcionki na wydruku przesyłki pobraniowej i paczki pocztowej

• Poprawiono wydruki książki nadawczej, które drukowały tylko 20 pozycji

• Poprawiono błąd znikania wydruku dostępnego dla przesyłek po Anulowaniu zapisu wydruku

• Dodano oznaczenie priorytetu w uwagach na wydruku książki nadawczej

• Dodano możliwość ustawienia liczby kopii dla każdego wydruku

• Dodano na wydrukach nick kupującego i symbol paczki

 

Sposoby wysyłki:

• Usunięto specyficzną obsługę Poczty Polskiej - teraz dla każdego dostawcy są takie same możliwości konfiguracji sposobów wysyłki

• Dodano więcej znaczników określających sposób wysyłki (dostępne także na wydrukach)

• Dodano przypisywanie wydruków

• Dodano powiązanie z typem puli nadawczej używanej do nadawania numerów nadawczych

 

Aukcje:

• Dodano obsługę adresu wysyłkowego dla klientów z serwisu Allegro

• Dodano logowanie wersji i ilości kategorii przy ich pobieraniu

• Poprawiono funkcję wyboru ilości wystawianego towaru podczas automatycznego wznawiania oferty na aukcji sklepowej

 

Transakcje:

• Dodano opcję kopiowania adresu wysyłki do adresu dokumentowego

• Usunięto problem powracania transakcji ze stanu "zakończona" do "w trakcie realizacji" po synchronizacji ze Strefą Sello.

• Usunięto problem powracania transakcji ze stanu "zakończona" do "w trakcie realizacji" po synchronizacji z Subiektem. Ręczna edycja dokumentu dla transakcji zmienia stan transakcji.

• Dodano kolumnę "Opiekun" na liście transakcji

 

Strefa Sello:

• Poprawiono błąd tworzenia stron dla grupy transakcji z dużą liczbą transakcji zgrupowanych

 

Wiadomości:

• Poprawiono otwieranie załączników do wiadomości

 

Paczki:

• Dodano znacznik umożliwiający automatyczne nadanie numeru nadawczego z puli

• Przy edycji paczki wysłanej aktywowane jest pole "Numer nadania" (możliwość wyłączenia)

• Dodano pole "Masa"

• Dodano pole "Opłata za wysłanie przesyłki"

• Usunięto ograniczenie wpisywania numeru nadania po wydrukowaniu dokumentów pocztowych

• Naprawiono znacznik "Wydruki ukończone" na liście wysyłkowej

 

Komentarze:

• Poprawiono błąd odbierania długich komentarzy ze znacznikami xml (",>,<,&)

 

Inne:

• Naprawiono problem blokowania się menu kontekstowego po starcie aplikacji

• Poprawiono działanie linka do strony konta na serwisie aukcyjnym na stronie głównej

• Dodano sortowanie grup i cech alfabetycznie

• Dodano pole "telefon nadawcy" do danych mojej firmy (również dostępne na wydrukach)

• Poprawiono błąd przy otwieraniu transakcji objawiający się "chmurką z kropką"

• Przedłużono czas pracy Sello bez komunikacji z serwerem licencji z 3 do 5 dni

• Czyszczenie raportu ze starych informacji przy aktualizacji bazy danych

• Poprawiono błąd czyszczenia raportu

• Ulepszono wygląd zakładek

 

 

Przed zainstalowanie nowej wersji jak zwykle zalecamy wykonać archiwizację bazy danych.

 

Życzymy przyjemnej i owocnej pracy

 

Załoga Sello

Link to postu

No kulawo strasznie szlo.

Forum tez cos zamula dzisiaj.

 

Zakladeczki chyba przekombinowane :/. Mam wrazenie ze ta wersja chodzi szybciej :)

 

Z racje tego ze po zmianie zakladek zniknely moje ustawione sortowania, chcialem przypomniec ze sortowanie po symbolu paczki to fikcja, bo robi sie niezly smietnik jak posortujemy paczki po symbolu  ::)

 

PS

W spamerskim mailingu byl blad bo napisane bylo ze wersja 1.2.0  :P

Link to postu

A czy Webapi Allegro obsługuje już te nowe formularze wysyłek i opcje wystawiam FV?

Z tego co wiem, nie

 

Na karcie "Paczka" sam wstawiłem obie wartości. W podglągdzie książki nadawczej masa wyświetla się,a opłata za wysyłkę nie

Bo nie jest tam dopisana. Wydruki można zawsze sobie edytować i zmienić po swojemu.

 

Pobieranie z serwera insert zawsze kulało ale dzisiaj to już wybitnie 8 KB/s masakra i weź człowieku pobierz tu plik ponad 100 MB  >:(

Z tego co wiem to jest kilka serwerów i nie znajdują się one u nas w firmie. Mi np Sello pobrało się w parę minut z domu.

 

No kulawo strasznie szlo.

Forum tez cos zamula dzisiaj.

Forum akurat leży tysiące kilometrów stąd więc nie wiem czy jest jakikolwiek związek. Mi na Youtube wczoraj "zwalniał" ;)

 

Zakladeczki chyba przekombinowane :/. Mam wrazenie ze ta wersja chodzi szybciej :)

A tam przekombinowane, wreszcie wyglądają jak powinny - sam je zresztą robiłem ;D. Wystarczyło podkręcić trochę animacje przycisków i już efekt szybszej aplikacji ;). Ale faktycznie, strefa Sello może chodzić nieco szybciej w przypadku transakcji grupowanych.

 

Z racje tego ze po zmianie zakladek zniknely moje ustawione sortowania, chcialem przypomniec ze sortowanie po symbolu paczki to fikcja, bo robi sie niezly smietnik jak posortujemy paczki po symbolu  ::)

One nie zniknęły z powodu zakładek, bo zakładki zawsze tam były, tylko nie były rysowane w taki sposób. W gridach doszły nowe pola co wymagało odświeżenia i być może dlatego filtrowanie zniknęło. Sortowanie paczki po symbolu - tak wiem ;)

Link to postu

Wiecie co, koleżanki i koledzy, może ja i jestem ślepy ale nie mogę znależc możliwości drukowania nalepek adresowych.

Ani z poziomu paczek ani list wysyłkowych... Nie wierzę, by ich nie było albo trzeba było tworzy samemu! Tzn. samemu, ok, tylko jak je później wydrukowac??

Możecie mi podpowiedziec cos na ten temat?

 

Już znalazłem.

Link to postu

Lista wydruków jest dostępna w słowniku Wydruki. Aby dany wydruk był drukowany np dla listów, należy edytować sposób wysyłki typu list i podpiąć tam wydruk (np. Etykieta adresowa). W tej chwili jest dostępny tylko jeden szablon. Proszę napisać jakich szablonów używacie, to postaramy się szybko je dostarczyć.

Link to postu

A tam lenie od razu. Pracujemy od rana do świtu :). Nie wszystko da się zrobić na raz. Gdybyśmy każdą sugestię wdrażali w pierwszym rzędzie to kolejna wersja była by chyba za 2 lata ;). Pocieszę Cię natomiast, w tej chwili wyróżnienia są przewidziane do kolejnej wersji ;), która będzie.. niebawem

Link to postu

Pytanie: Czy opcje wyróżniające aukcję mogą być wpisane w jednej kolumnie na liście aukcji pod postacią skrótów? Np progrubiona, miniaturka z wyróżnieniem wyglądała by mniej więcej GMP. Minus jest taki, że nie można wtedy posortować sobie aukcji np wyróżnione na górze, reszta na dole.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...