Skocz do zawartości

Pomoc dla Subiekta

Polecane posty

Wiem, że to nie forum Subiekta, ale u wielu z nas Subiekt jest nieodłączną częścią sello a pomoc dla Subiekta jest jaka jest proszę zastanówcie się czy nie warto by utworzyć działu na forum poświęconego temu programowi.

 

Ja mam 3 pytania , na które nie potrafie znaleśc odpowiedzi, a pewnie dla Wojtka to kaszka z mleczkiem:)

 

1. Mam Subiekta na 3 stanowiskach. 1 kopia z bazą na serwerze +2 stanowiska.

Do tego na tym serwerze chodzi sello i mobilny Subiekt.

Czasem zdarza się ,że program przy próbie uruchomienia jednocześnie 3 Subiektów na różnych kompach wyświetla się komunikat, że przekroczono dopuszczalną ilość połaczeń /licencji i dalsza nie jest możliwa. Dlaczego? Zapewniam oczywiście, że więcej niż 3 programy nie są nigdzie uruchamiane, zresztą nie mam takiej możliwości. Czy wpływ na to może mieć mobilny subiekt?

 

2. Posiadam Subiekta, Rachmistrza , Gratyfikanta i kilka innych programów Insertu. Dokupiłem ostatnio czerwonego subiekta i jakież było moje zdziwienie gdy okazało się , że programu nie da się uruchomić gdzyż nie wszystkie z wyżej wymienionych programów są w wersji 118. Czy to oznacza, że muszę wykupić abonament na ulepszenia dla nich wszystkich ? (!!!).

Czy da się w takim razie odłaczyć jakoś subiekta od od pozostałych programów (z których zresztą nie korzystam) by móc odpalić czerwony plusik?

 

3. Od wersji bodajże 118 jest możliwośc wysyłania dokumentów mailem. U mnie niestety to niedziała. Outlook skonfigurowany, a mimo to 9 na 10 razy przy próbie wysłania maila pojawia sie komunikat "Send Mail failed to send message". Nawet jak nie wyskoczy to mail i tak się nie wysyła. Od obsługi technicvznej dostałem odpowiedz , że ...nie wiedzą dlaczego może nie działać.

Czy da się te maile wysyłać przez innego klienta poczty  np. tego z opery? Ewentualnie jak naprawić ten problem?

 

 

 

Wojtek licze na Ciebie! ;)

 

Link to postu

Wiem, że to nie forum Subiekta, ale u wielu z nas Subiekt jest nieodłączną częścią sello a pomoc dla Subiekta jest jaka jest proszę zastanówcie się czy nie warto by utworzyć działu na forum poświęconego temu programowi.

 

ja wiem, że zapewne takie forum mogłoby się cieszyć 'jakimś' zainteresowaniem, ale na razie go nie ma, więc pozostaje pomoc na linii telefonicznej, pod nr tel i faxu

jeśli są jakieś zastrzeżenia do pomocy to proszę je zgłaszać np. na office@insert.com.pl

 

Ja mam 3 pytania , na które nie potrafie znaleśc odpowiedzi, a pewnie dla Wojtka to kaszka z mleczkiem:)

kaszka z mleczkiem czasami potrafi się zakończyć poważną 'czkawką'  ;)

 

1. Mam Subiekta na 3 stanowiskach. 1 kopia z bazą na serwerze +2 stanowiska.

Do tego na tym serwerze chodzi sello i mobilny Subiekt.

Czasem zdarza się ,że program przy próbie uruchomienia jednocześnie 3 Subiektów na różnych kompach wyświetla się komunikat, że przekroczono dopuszczalną ilość połaczeń /licencji i dalsza nie jest możliwa. Dlaczego? Zapewniam oczywiście, że więcej niż 3 programy nie są nigdzie uruchamiane, zresztą nie mam takiej możliwości. Czy wpływ na to może mieć mobilny subiekt?

 

w zależności oczywiście ile jest zakupionych licencji (stanowisk) to do takiego limitu można się łączyć

połączenie mobilnego subiekta może mieć i ma wpływ na licencje, ponieważ gdy jest aktywne połączenie to jest wykorzystywana licencja z dostępnej puli (plus zalogowani użytkownicy SGT) - w opisanym przykładzie właśnie taka sytuacja musiała wystąpić i stąd komunikat

 

2. Posiadam Subiekta, Rachmistrza , Gratyfikanta i kilka innych programów Insertu. Dokupiłem ostatnio czerwonego subiekta i jakież było moje zdziwienie gdy okazało się , że programu nie da się uruchomić gdzyż nie wszystkie z wyżej wymienionych programów są w wersji 118. Czy to oznacza, że muszę wykupić abonament na ulepszenia dla nich wszystkich ? (!!!).

Czy da się w takim razie odłaczyć jakoś subiekta od od pozostałych programów (z których zresztą nie korzystam) by móc odpalić czerwony plusik?

 

jeśli się korzysta z innych programów w wersjach aktualnych ale z uprawnieniami do poprzednich to aby aktywować Plusa dla InsERT GT potrzebne są uprawnienia (w zależności od koloru) do danej wersji i danego programu

co do drugiej części to odłączyć się nie da Subiekta GT, jeśli na tym samym podmiocie były uruchamiane inne programy - można tylko założyć nowy podmiot i tam przenieść dane (lub ich część) - ewentualnie można kontaktować się z jednym z serwisantów dyplomowanych

 

 

3. Od wersji bodajże 118 jest możliwośc wysyłania dokumentów mailem. U mnie niestety to niedziała. Outlook skonfigurowany, a mimo to 9 na 10 razy przy próbie wysłania maila pojawia sie komunikat "Send Mail failed to send message". Nawet jak nie wyskoczy to mail i tak się nie wysyła. Od obsługi technicvznej dostałem odpowiedz , że ...nie wiedzą dlaczego może nie działać.

Czy da się te maile wysyłać przez innego klienta poczty  np. tego z opery? Ewentualnie jak naprawić ten problem?

 

który program będzie wybrany do wysłania e-mail-a decyduje ustawienie domyślnego klienta pocztowego w systemie, z poziomy InsERT GT nic w tym zakresie się nie konfiguruje

co do samego rozwiązania trudno jest powiedzieć bez dokładnego opisu co może być przyczyną. proszę dokładnie opisać wykonywane czynności, jakie komunikaty się pojawiają, jaki system operacyjny, jaki klient, jaki program antywirusowy i wysłać te informacje za pomocą opcji Pomoc - Zgłoś sugestię, będziemy analizować

 

 

Wojtek licze na Ciebie! ;)

 

mam nadzieję, że coś pomogłem, ale w drodze wyjątku

jeśli będą jeszcze jakieś problemy to proponuję już kontakt z Działem Pomocy Technicznej

Link to postu

Wojtek mam jeszcze pytanie apropo licencji:

Czy muszę także zaktualizawoać takie programy jak: zielony plus, niebieski plus, osc gt i sfera? Wszystkie są w wersji 114 (tak pisze w zarządzaniu licencjami) a oscgt w wersji 1.0.

 

I jeszcze pytanie dotyczące czerwonego plusa.

Czy zbiorczo poprez email można wysyłać TYLKO faktury czy inne dokumenty także. Jeżeli tak to jakie?

Link to postu

Wojtek mam jeszcze pytanie apropo licencji:

Czy muszę także zaktualizawoać takie programy jak: zielony plus, niebieski plus, osc gt i sfera? Wszystkie są w wersji 114 (tak pisze w zarządzaniu licencjami) a oscgt w wersji 1.0.

nie, tylko Subiekta, Rachmistrza, Rewizora bądź Gratyfikanta - w zależności jakie program są na posiadaniu

Plusy do InsERT GT i Sfera są integralną częścią tych programów

oscGT - nie jest istotny przy aktywacji Plusów

 

I jeszcze pytanie dotyczące czerwonego plusa.

Czy zbiorczo poprez email można wysyłać TYLKO faktury czy inne dokumenty także. Jeżeli tak to jakie?

 

chyba wszystkie z wyłączeniem paragonów

Link to postu

Jak radzicie z sobie z następującą sytuacją:

 

Dostajecie towar i wprowadzacie go PZ-ką bo nie dostaliście faktury. Na tej Pztce macie jakieś ceny. Towar sprzedajecie sobie w najlepsze. Przychodzi faktura i okazuje się , że ceny są inne. Wystawiająć fakturę zakupu do tej Pzki nie da się już edytować towaru czyli nie można też zmienić cen zakupu. Co wtedy?

 

Link to postu

Jak radzicie z sobie z następującą sytuacją:

 

Dostajecie towar i wprowadzacie go PZ-ką bo nie dostaliście faktury. Na tej Pztce macie jakieś ceny. Towar sprzedajecie sobie w najlepsze. Przychodzi faktura i okazuje się , że ceny są inne. Wystawiająć fakturę zakupu do tej Pzki nie da się już edytować towaru czyli nie można też zmienić cen zakupu. Co wtedy?

 

Do PZ mozna dodac dokument "wypisz fakture zbiorcza" co nie jest niczym innym jak przypisaniem faktury do PZ. Wtedy mozna poprawic ceny i ilosci. Jezeli sa inne ilosci, to subiekt sam wygneneruje ododatkowe PZ lub WZ.

Link to postu

Jak nie, jak tak???

Coprawda mam juz dosc dawno nie aktualizowanego subiekta, ale u mnie bez problemu mozna cos takiego zrobic i nie sadze zeby zostalo to wylaczone. Mam wersje 1.14 SP1.

 

Jeszcze raz po woli... masz towar bez faktury, wpisujesz sobie PZ. Sprzedajesz ten towar i po jakims czasie masz fakture. Wtedy odnajdujesz ta PZ, klikasz na samej gorze "dodaj fakture zbiorcza" i pojawia sie okienko gdzie wpisujesz normalnie fakture zakupu z ta roznica ze ona juz jest wypelniona towarami i nanosi sie tylko poprawki.

Link to postu

Wojtek-

to dlaczego w licencjach tych programów (plusy, sfera) wyświetla się wersja uprawnień niższa niż samego Subiekta? Da się to jakos zaktualizlować?

wersja uprawnień jest\może być niższa (wynika to z tego kiedy dany Plus był aktywowany) i nie aktualizuje się wersji uprawnień - uprawnienia są pełne

 

zapytam konkretnie, czy można wysyłać zbiorczo paragony imienne i WZ ?

WZ tak, a paragony imienne połowicznie - z opcji Drukuj - Wyślij e-mail (dopiszę to do sugestii)

Link to postu

:) MIałem na myśli ,że źle wczytałem się w to co napisałeś i zamiast spróbować faktury zbiorczej wystawiałem zwykłą. Z fakturą zbiorczą jest tak jak mówisz, da się edytować i o to chodzi ;)

 

Nie martw sie :) Ja tez dlugo tego szukalem. Nigdy bym nie wpadl zeby szukac tego pod faktura zbiorcza... co to u diabla jest faktura zbiorcza???

To sie powinno nazywac wpisz fakture do dokumentu i wszystko bylo by jasne.

Link to postu

Wojciechu czy mógłbym Cię jeszcze prosić o dopisanie do sugestii czerwonego plusa by w słowniku dało się wpisać stałą treść wiadomości i temat (a może nawet jakieś tagi tak jak teraz jest numer dokumentu). Prosiłbym także o możliwość zbiorczego wydruku paragonów. Będę wdzięczny.

 

I jeszcze apropo pomocy do Subiekta. Może dałoby by się przynajmniej wydzielić na forum dził poświęcony Subiektowi (tak jak teraz są wydzielone wydruki)? Użytkownicy starali by się w nim pomagać sobie sami. Oczywiście napisalibyście sobie w regulaminie , że wy nie pomagacie w tym dziale.

Link to postu
Może dałoby by się przynajmniej wydzielić na forum dził poświęcony Subiektowi

 

dla mnie to marzenie, bo dotychczas na większość choć nie na wszystkie zapytania do pomocy technicznej były odpowiedzi typu:

- nie ma Pan wykupionego telekonsultanta (bo mam abonament na ulepszenia),

- u nas problem nie występuje,

- przeinstalować,

 

czasami nie wiem jak coś zrobić, wtedy:

- nie ma Pan wykupionego telekonsultanta (bo mam abonament na ulepszenia),

- niestety w chwili obecnej nie da się tego zrobić w programie...

Link to postu

Wojciechu czy mógłbym Cię jeszcze prosić o dopisanie do sugestii czerwonego plusa by w słowniku dało się wpisać stałą treść wiadomości i temat (a może nawet jakieś tagi tak jak teraz jest numer dokumentu). Prosiłbym także o możliwość zbiorczego wydruku paragonów. Będę wdzięczny.

już dopisana, a na przyszłość polecam opcję Pomoc - Zgłoś sugestię :) (oczywiście z dokładnym opisem)

 

I jeszcze apropo pomocy do Subiekta. Może dałoby by się przynajmniej wydzielić na forum dził poświęcony Subiektowi (tak jak teraz są wydzielone wydruki)? Użytkownicy starali by się w nim pomagać sobie sami. Oczywiście napisalibyście sobie w regulaminie , że wy nie pomagacie w tym dziale.

a tuż całkiem inna bajka - przekażę :)

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

z tego co wiem, w subiekcie wszystkie niemożności usunięcia wynikają z blokad towaru przez inne dokumenty i przez brak towaru na chwilę obecną.

 

jeśli masz stan zerowy w tej chwili, to nie usuniesz towaru z pz-ki bo minusa zrobić nie możesz.

 

może opisz dokładnie sytuację jak to nie pomoże - w subiekcie wszystko da się usunąć, tylko czasem trzeba poszukać głębiej.

 

M

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...