Skocz do zawartości

"Poczta zaczyna pościć i zamknie część placówek"

Polecane posty

Myśle, że artykuł dotyczy pośrednio nas więc warto zerknąć

 

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,6220875,Poczta_zaczyna_poscic_i_zamknie_czesc_placowek.html?skad=rss

 

tu fragment:

 

Co planuje Poczta?

 

• Urealnienie cen usług, czyli głównie podwyżki. Prawdopodobnie już od kwietnia podrożeje wysyłanie paczek i listów. Negocjacje Poczty z Urzędem Komunikacji Elektronicznej na temat nowego cennika właśnie się zakończyły. Zgodnie z porozumieniem Poczta będzie mogła podnieść ceny paczek maksymalnie o 13,3 proc. To już druga podwyżka cen paczek w ciągu ostatnich kilku miesięcy - w lipcu ub.r. paczki zdrożały średnio o 20 proc. To nie będzie koniec podwyżek, bo Poczta ciągle do tej usługi dokłada. A co z listami? Tu podwyżki wyniosą od kilku do kilkunastu procent.

 

 

Link to postu

Inpost to tragedia (priorytety potrafią krążyć 2 tyg. zanim trafią do adresata) Na tą chwilę nie ma dobrej alternatywy dla PP. 

Ja niestety musiałem podjąć decyzję i przeniosłem się do firmy kurierskiej, wynegocjowałem cenę, która jest niewiele wyższa od poczty a ponadto mam fakturę z VAT, czego na Poczcie nie miałem, bo są zwolnieni. Po paczki przyjeżdżają o określonej porze, dają opakowania, wszelkie potrzebne materiały, oprogramowanie. Dzwonią do mnie gdy nie mogą skontaktować się z odbiorcą. Myślałem, że obroty spadną ale jakoś tego nie zauważyłem. Zyskałem na czasie, no i nie inwestuję w opakowania, czas stracony i nie zastanawia się dlaczego płacąc za priorytet klient dostaje paczkę po tygodniu. Jak na razie najdłuższy czas doręczenia przesyłki to 3 dni i to był wyjątek - paczki dochodzą następnego dnia.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...