Skocz do zawartości

Polecane posty

Z racji tego że allegro ma plany niedługo wprowadzić FOD do webapi pisze z zapytaniem jak będzie działało pobieranie danych do sello

Koszty przesyłki, adres i sposób przesyłki będą przepisywane i same zmieniały się w sello??

Uwagi w formularzu to chyba oczywiście do notatek tylko że takie notatki musiałby podlegać zatwierdzeniom ręcznym bo klienci piszą tam adres do wysyłki i przeróżne inne rzeczy.

Link to postu

he he klienci z FOD korzystają w wszelaki sposób słyszałem już parę śmiesznych historyjek na cafe typu forma płatności pobranie a w uwagach "przeleje pieniądze na konto" itp. na szczęście nie spotkałem się jeszcze z tak drastycznymi przypadkami i mam nadzieje ze z czasem klienci naucza się wypełniać formularz.

Link to postu

przejmowanie rodzaju dostawy wybranego przez uzytkownika powinno nastepowac do wyboru - automatycznie albo po zatwierdzeniu.

 

przydatna opcja bedzie owarunkowanie mozliwosci skorzystania z wybranej formy dostawy dla okreslonych uzytkownikow (np. za pobraniem moga kupowac tylko tacy, ktorzy maja min. 10 pozytywow)

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Parę problemów już widzę:

1. Użytkownicy zupełnie co innego piszą a co innego wybierają (u nas jest polecony za 6zł i pobranie za 13zł, część userów klientów uparcie pisze że chcą pobranie za 6zł)

2. Jeśli użytkownik kupuje na kilku aukcjach, to zwykle wypisuje tylko jednego FODa. I teraz problem, czy adres sie wpisze po zgrupowaniu transakcji, czy przed i czy jak sie zgrupują to jaki adres będzie, sprzed zmian czy po zmianach.

3. Ludzie i tak nie używają pola wprowadzania adresu do wprowadzania adresu, ponieważ to pole Allegro wypełnia samo, więc trzeba grzebać w komentarzu użytkownika żeby mieć adres kiedy go zmienia.

4. Komentarz użytkownika fajnie byłoby wrzucać od razu do notatek w transakcji jako notatkę.

Link to postu

1. No to już trzeba wyjaśniać mejlowo, albo dokładnie określić zasady, dużymi DRUKOWANYMI literami, mrugającymi na czerwono - z tego wynika :)

2. Przy grupowaniu wybiera się transakcję bazową, jeśli zostanie wybrana transakcja w której dane będą wpisane z FODa to grupa transakcji będzie miała właśnie takie dane.

3. Myślałem kiedyś o jakimś inteligentnym wyszukiwaniu adresu w tekście, być może kiedyś powstanie taka funkcja, zapewne ułatwi wtedy takie sprawy.

 

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Będzie, ale z tego co czytam na forum allegro to są rózne problemy z FODem więc dlatego nie rzucaliśmy się na ta funkcjonalność od samego początku. Zresztą "aplikacja jest gotowa" nie koniecznie znaczy, że działa ;). Sello w zasadzie też jest gotowe.

 

Tu jeszcze mieć świadomość, że FOD o którym mowa to nie są te maile, które przychodzą od allegro. W związku z czym, implementacja FODa będzie na podobnych zasadach co Strefy Sello. Jednak nie do końca jestem przekonany, że prosty wybór priorytetu danych wystarczy. Np klient mógł wpisać coś do FODu zaraz po zakupie, nowy adres wpisze się w transakcję. Potem za 2 dni klient zobaczy stronę w strefie, wpisze tam inny adres, ale Sello zignoruje te dane, bo priorytetowe są np te z FODu. Sprzedawca zatwierdza adres i na strefę wysyła się adres z FODu, nadpisując ten wpisany przez klienta ostatnio.

 

Zastanawiam się czy nie lepiej było by przetrzymywać wszystkie dane odbierane ze strefy i z fodu i wizualizować je np w transakcji żeby można było łatwiej konflikt danych rozstrzygnąć.

Link to postu

Moim zdaniem powinno być jedno miejsce gdzie można wpisać adres jeżeli ma się FOD to nie można mieć strefy z edycją adresu i odwrotnie.

 

Niby od przybytku głowa nie boli ale jeżeli będziemy mieć 5 różnych miejsc gdzie można wpisać adres to "sprytny klient" wpiszę w każdym inny.

(na razie mamy 3 możliwości Allegro strefa, e-mail i są ASy które potrafią w każdym inny adres podać)

Link to postu

ANDREW, niektórzy klienci nie korzystają z FODa zapewne, może nie lubią. Jak wyłaczysz strefę, nie bedzie możliwości śledzenia transakcji. Można też wyłączyć edycję adresu na strefie, ale wtedy jak ktoś nie skorzystał z FODu to nie wpisze adresu na strefie. Tak czy siak sytuacja patologiczna.

 

e-strefa niby racja, ale wszystko komplikuje grupowanie transakcji. Klient ma 2 transakcje, w jednej wypełnił fodem, w drugiej strefą, lub w ogóle nie wypełnił - jak tu wtedy zgadnąć na który adres wysłać?

Link to postu

Hmmm... mam pewien pomysl, ale nie wiem czy da sie zrealizowac.

Jest sobie przeciez serwer strefy. A gdyby tak serwer strefy pobieral dane z api dotyczace adresu z FOD'a i przepisywal "do siebie"??

 

Oczywisice pewnie moj genialny pomysl znowu padnie, bo nie mam pojecia jak generowany jest link do stony (w mailu od allegro), ale podejzewam ze serwer strefy bierze jakos w tym udzial i do momentu wygenerowania strefy u nas moglby pilnowac tego serwer. W momencie jak u nas jest strona strefy, to juz problemu nie ma bo transakcja przeaznie jest zgrupowana.

Link to postu

Strefa tworzona jest po pobraniu danych do sello o ile się nie mylę więc jeżeli nie ma nas przy kompie to dane się nie zmienią.

 

Jak wyłaczysz strefę, nie bedzie możliwości śledzenia transakcji. Można też wyłączyć edycję adresu na strefie, ale wtedy jak ktoś nie skorzystał z FODu to nie wpisze adresu na strefie. Tak czy siak sytuacja patologiczna

 

Moja propozycja gdy jest powiązanie z FOD to nie chciałbym aby w strefie można było wpisać adres bo to jak widać komplikuję sprawę.

Sytuacja nie jest patologiczna bo w najgorszym przypadku klient wyśle e-mail.

FOD staje się coraz popularniejszy i niedługo "wejdzie w krew" kupującym.

FOD może się zmieniać i być może będzie powiązany "sztywno" z aukcją czyli kupujący musi wypełnić FODa.

Link to postu

No a nie mozna by napisywac adresu i wysylac go na strefe?

Przeciez jak klient nie wie gdzie mieszka to jego problem. Adres wysylkowy powinien byc ustawiony na ten, ktory ostatnio podal klient i nie wazne gdzie.

Jak paczka wroci (mam na mysli przedplate ;) ), to juz problem klienta, ze nie potrafi swojego adresu podac  ;D

 

Mam podobne zdanie, a co do grupowania transakcji to już Wasz problem ;)

 

 

A tak w ogole to jak jest teraz? Klient kupuje na 2 aukcjach i na jednej z nich zmienia adres. My za godzinke grupujemy transakcje i jaki jest w tedy adres? Bo powinien być ten zmieniony. Jak jest inaczej to trza to poprawić i w zasadzie to chyba wyjaśnia problem. Sello powinno akceptować ostatni adres i tyle. Jakoś nigdy mnie ten problem nie dotknął.

 

Pomysły w stylu wyłączenia strefy dla mnie są nie akceptowalne. To żadne rozwiązanie.

Link to postu

No wlasnie! Powienien byc brany ostatni adres ktory podal klient. W tym momencie problem calkowicie znika i niech sie dzieje co chce.

Jak klienci nie wiedza gdzie mieszkaja albo nie sa w stanie podac prawidlowego adresu do siebie, to ja nie chce z nimi handlowac. Jak oni chca ze mna, to niech placa za swoje bledy.

 

Tylko jedna wazna rzecz!!! Zeby bylo wiadomo, ze kazdy adres jest inny. Zwlaszcza przy grupach... nie koniecznie trzeba pamietac ten adres, ale wystarczy jakas gwiazdka, kropka, czy ptaszek zebysmy sie poprostu mogli spodziewac z gory problemow.

 

Link to postu
Jest sobie przeciez serwer strefy. A gdyby tak serwer strefy pobieral dane z api dotyczace adresu z FOD'a i przepisywal "do siebie"??

Też o tym myślałem. Tylko znów nie każdy korzysta ze strefy a z FOD może chcieć ;). Wtedy trzeba by to zrobić i po stornie strefy i po stornie Sello, przy czym po stornie Sello by to nie działało jeśli jest strefa aktywna. Ale tu znów problem, bo strefa może pełnić funkcje tylko informacyjne bez możliwości edycji danych przez klienta. Nawet jeśli nikt tego nie używa to jest taka możliwość i musi być sensownie rozwiązana.

 

W przypadku strefy sprawa jest jasna, jak zgrupujemy transakcje to dla tej grupy tworzona jest strona. Jak klient zmieni tam adres to ten adres jest wpisywany w grupę transakcji. Natomiast FOD dotyczy jednej aukcji. Jeśli klient poda go po zgrupowaniu to podaje adres do jednej aukcji a nie do całej grupy. W jednym przypadku klient chce 2 towary pod ten sam adres ale nie chce mu się wypełniać 2x foda, inny razem oba towary chce na inne adresy. Dużo jest tu problemów do rozwiązania, dlatego myślę, że warto jeszcze poczekać aż FOD zostanie dopracowany i będzie wiadomo co dokładnie może i jak się zachowuje w "nietypowych" sytuacjach (jak kilka zakupów)

Link to postu

No to mam jeszcze lepszy pomysl, ale trudniejszy  ;D

A gdyby zrobic tak, ze Sello wykryje roznice.

Sytyacja:

Klient kupuje dwa przedmioty. Do jednego wypelnia FODa, a do drugiego nie. W tym momencie nie wiemy czy mamy wyslac jedna paczke na adres z FODa czy dwie paczki na dwa adresy.

Z racji ze w Sello nie wiele widac, to i tak bedziemy probowali domyslnie to zgrupowac. W tym momencie wkracza nowa funkcja w Sello, a mianowicie Sello stwierdza ze adresy w obudwu transkacjach sa rozne i automatycznie wysyla maila do klienta, ze podal rozne adresy i jezeli chce zeby towary poszly jedna paczka ma okreslic jeden konktetny adres. W mailu sa dwa linki do stref transkacji, ktore probowalismy zgrupowac. Jezeli klient ustali identyczne adresy na obue stronach, to sello automatycznie po zatwierdzeniu przez nas adresow w obydwu transakcjach zgrupuje je.

Oczywisice mozna lepiej przemyslec "ustandaryzowanie" adresu, ale ta chyba bedzie najlatwiej to zrealizowac.

Link to postu
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...