Skocz do zawartości

Aktualnie trwa synchronizacja... - co z tym zrobić?!

Polecane posty

Witam

Od wczoraj wyskakuje mi następujący komunikat:

Aktualnie trwa synchronizacja z serwisem aukcyjnym na innej stacji roboczej.
Szczegóły:
Nie można zablokować obiektu. Obiekt został zablokowany przez operatora Szef na stacji PIOTR-PC

Nie wiem co mam zrobić nie aktualizuje mi danych:

- odbieranie aukcji;

- odbieranie klientów;

- odbieranie transakcji;

- odbieranie komentarzy;

w statusie widnieje komunikat: UWAGA.

 

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

  • Lubię to 1
Link to postu

Proszę sprawdzić komputer piotr-pc, co tam się dzieje, czy Sello coś tam w danej chwili synchronizuje. Ewentualnie, zrestartować Sello na tamtym komputerze. Jeśli to nie pomoże, zrestartować serwer SQL (lub komputer na którym ten serwer jest zainstalowany).

 

Sytuacja ta jest normalna, jeśli jakiś komputer pracujący w sieci zacznie synchronizować dane z serwisu aukcyjnego to z innych komputerów tej synchronizacji w tym momencie zrobić się nie da. Nie ma z resztą takiej potrzeby.

 

Jeśli korzystacie z automatycznej synchronizacji, zalecane jest ustawienie jednego komputera jako komputera synchronizującego - robi się to ustawiając odpowiedniego użytkownika w parametrach synchronizacji automatycznej na samym dole, następnie na jednym z komputerów trzeba się zalogować na tego użytkownika.

Link to postu
  • 5 miesięcy temu...

Od wczoraj mam podobny problem.

 

Wszystko mam ustawione dobrze i do tej pory, przez kilka miesięcy działało, czyli automatyczna synchronizacja przez jednego tylko użytkownika.

Ponieważ zdarza się dość często, że Sello się zawiesza lub zamyka, mam ustawione automatyczne odpalanie Sello co 3 godziny. Raz na dobę wszystkie otwarte Sella są zamykane i otwierane jest jedno.

 

Do wczoraj wszystko było dobrze. A od wczoraj, na wszystkich komputerach w sieci, także na serwerze oraz na komputerze, na którym jest zalogowany użytkownik, który dokonuje synchronizacji, pojawia sie błąd:

Nie można zablokować obiektu. Obiekt został zablokowany przez operatora xxx na stacji yyy.

I nie ściąga danych z Allegro. Jednak na tej stacji, dany operator nic nie robi, nie ściąga danych, otwarte jest tylko jedno Sello, więc nic się nie dubluje. Pomaga dopiero ręczne ściągnięcie danych. Ale nie na długo...

Link to postu

Restart serwera pomaga? Być może sello zostało zamknięte (wręcz zabite jak mniemam) gdy był zablokowany jakiś obiekt, blokada ta mogła pozostać na serwerze, stąd inne klienty nie mogą dostać się do obiektu.

 

Jak pisałem, pomaga ręczne ściągnięcie danych.

Niestety, to nie jest tak, jak piszesz: po zabiciu wszystkich Sell, ostatniej nocy ściągał dane jeszcze ze 2-3 cykle  a potem nastąpiła blokada wybranych obiektów.

Poza tym, blokada jest nie tylko dla innych klientów (które z resztą w nocy są wyłączone), także na serwerze z tym samym operatorem, który rzekomo zablokował obiekt. To się stało niecałą godzinę po zabiciu i odpaleniu ponownym, więc nie było zdublowanych Sell - działało TYLKO jedno. więc co blokuje obiekty i dlaczego tylko związane ze ściągnięciem danych (chociaż tego akurat mogę się domyślać).

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...