Skocz do zawartości

Jak zorganizować pracę ISO 9000

Polecane posty

Witam

 

Chce podzielić pracę na 2 etapy

 

1. praca biurowa

2. Praca magazynowa

 

Na dzień dzisiejszy pracownik na magazynie otrzymuje listę

a chciałbym by zamiast "fajkować towar na liście"

używałby do pracy skanera i komputera

 

wyobrażam sobie, że może to wyglądać tak

 

1. naklejka adresowa z EAN poczty polskiej - przeciągam pod skanerem

2, otwiera się paczka i widzę co mam zapakować

3. przygotowuję karton i zaczynam wrzucać towar według listy

4. wrzucając towar muszę przeciągnąć go pod skanerem by potwierdzić wrzucenie

5. gdy lista jest w całości potwierdzona zamykam paczkę i naklejam naklejkę adresową.

 

DOCELOWO

Pakuję maszynowo na linii

system sam zamyka paczki i nakleja naklejkę adresową

 

Proszę o info czy komuś udało się to przeprowadzić razem z Sello (lub innym programem współpracującym)?

 

Jak tak to czekam na opis :)

 

 

 

Link to postu

Tego nie da sie w tej chwili zrobic w Sello.

Ja tez mam ochote na mniej wiecej takie rozweiazanie pracy, ale zeby cokolwiek zrobic w tym kierunku potrzebny jest twor nazwany roboczo "polpaczka". Jak to bedzie to trzeba bedzie ekipe troszke pomeczyc zeby poprawili wlasnie do takiego dzialania jak opisales.

A moze ekipa zrobi prezent i odrazu bedzie tak dzialac jak bedzie uteskniona polpaczka? :>

Link to postu

Scenraiusze pracy powinny byc conajmniej dwa:

Podastawa to polpaczka gdzie beda paczki, ktore zamierzamy dzis wyslac.

To umozliwia nam zrobienie wszystkich wydrukow, bez koniecznosci zanzaczenia ze paczka jest zapakowane.

I. Dla korzystajacych z "listy magazynowej"

Tak jak napisal ozan.

1. Mamy liste paczek do wyslania na dzis.

2. Drukujemy sobie wszystko co potrzeba

3. Dajemy pracownikowi/idziemy sami do magazynu gdzie jest drugi komputer

4. Skanujemy etykiete adresowa (bierzemy albo numer nadania jak sobie je drukujemy albo numer kolejny paczki)

5. Otwiera sie okienko "pakowania"

6. Skanujemy wszystkie towary i w ten sposob oznaczamy ze zostaly umieszczone w paczce

7. Gdy okaze sie ze wszystko jest w paczce drukuje nam sie paragon, paczka oznacza sie jako zapakowana

8. Idziemy do punktu 4.

 

 

II. Dla pakujacych samemu "z komputera"

 

wersja A dla majacych drukarke do etykiet

1. Mamy juz wybarana paczke ktora bedziemy pakowac

2. Bierzemy z polki towary i koperte

3. Wkladamy to do koperty

4. Oznaczamy jako zapakowana i drukarka do etukiet drukuje nam jedna konkretna etykiete oraz drukuje sie paragon fiskalny.

*tu warto pomyslec jak to odwrocic zeby najpierw miec etykiete i paragon, a potem oznaczyc paczke jako zapakowana, po to zeby caly czas widziec co ma byc w srodku.

5. Idziemy do punktu 1

 

wersja B bez drukarki do etykiet

1. Drukujemy wszystkie druki

2. Mamy arkusz z etykietami adresowymi

3. Wybieramy paczke

4. Bierzemy towary i koperte

5. Naklejamy etykiete adresowa, pakujemy

6. Oznaczamy jako zapakowane, drukuje sie paragon fiskalny

7. Idziemy do punktu 3

 

Do wersji bez listy rozniwiez moglo by dzialac skanowanie towarow tak jak w punkcie I. Czyli jak przelecimy wszystko skanerem to paczka oznaczy sie jako zapakowana sama, a jak nie to robimy to recznie.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Scenariusz pierwszy najbardziej by mi odpowiadał - jest najbardziej uniwersalny. Pozostałe dwa to po prostu okrojone wersje scenariusza pierwszego (wywalone drukowanie/sprawdzanie kodów kreskowych).

 

Jeśli program umożliwiałby ten pierwszy scenariusz, to chętnie bym bulił nawet 50zł/m-c bo dwa tyle bym zaoszczędził na pomyłkach w pakowaniu :D

Link to postu

Na tą chwilę wygląda to tak:

 

- zassanie przelewów (automat), transakcje przechodzą "do paczek"

- utworzenie zbiorczo dokumentów końcowych + automatyczna fiskalizacja na drukarce fiskalnej

- utworzenie zbiorczo paczek

- utworzenie list wysyłkowych

- wydruk list wysyłkowych

- przesłanie mailem dokumentów do klientów paragon + gwarancja(automat tylko w przypadku gwarancji)

-raport fiskalny

- wio na magazyn

- zaznaczenie list wysyłkowych jako wysłane

- browar ;)

 

Oczywiście sprawdzanie zapakowanych rzeczy za pomocą skanera byłoby fajne, kiedyś coś już z tym kombinowałem i nawet na taką okazje skaner zakupiłem, ale nic z tego nie wyszło , więc skaner się kurzy.

 

Co do powyższej listy to super jest jak sello chodzi prawidłowo to uwijam się w godzinke ze wszystkim sam. Ale niestety bezbłedne działanie zdarza się bardzo żadko, zawsze coś wyskoczy.

A co najgorsze sello działa koszmarnie wolno! Chyba z 60% tego czasu zajmują mi synchronizacje czy np. zbiorcze wygenrerowanie dokumentów końcowych sello potrafi się zamyślić na pare minut przy tej operacji, tak samo pobieranie info o licencji przy starcie. Także powiedzmy z godziny to 30-35 min siedze i się gapie w ekran czekając aż sello coś skończy. Tutaj jest dużo do zrobienia Panowie.

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...