Skocz do zawartości

Pobranie a faktura

Polecane posty

Mam takie pytanie. Jak rozwiazać w sello kwestie wysyłki za pobraniem do klienta hurtowego? Problem jest taki, że ustawiając w sello pobranie , które mamy połaczone z jakimś teminem odroczonym , na fakturze wyjdzie napis "Pozostało do zapłataty..." czego klient, który tak naprawdę płaci kurierowi gotówką zapewne sobie nie będzie życzył.

Próbowałem to załatwić poprzez dodanie w subiekcie w opcji kredytowej "Pobranie" i co prawda nastąpił fajny efekt bo w rozliczeniach jako kontrahent widnieje kurier , który pobiera pobranie (co jest zgodne z rzeczywistością), ale po poerwsze na fakturze widnieje wtedy "zakup na kredyt" co jest w ogóle niedopuszczalne a po drugie sello w ogóle nie obsługuje płatności kredytowych.

 

Jak rozwiązać ten problen ?

Link to postu
ja stosuje dla pobran "zaplacono przelewem"...

 

no tak , ale wtedy taka faktura księguje sie jako rozliczona co nie jest zgodne z prawdą więc problemu imo nie rozwiązuje.

 

Ja zrobilem odroczony termin Pobranie i tak wlasnie pisze na fakturze. Cos w stylu forma platnosci: odroczona 7 dni (pobranie).

 

ale nie pisze Ci wtedy na Fv pozostało do zapłaty xx w terminie yy ?

 

 

Prwidłowo to chyba powinno tak wyglądać

1. Klienta na fakturze ma zapis "zapłacono gotówką" bo wkońcu płaci kurierowi gotówką.

2. U nas Fv księguje się jako nie rozliczona z ustalonym ze spedytorem  terminem płatności.

3. Płatnikiem należności jest spedytor, a nie klient.

 

Czy Insert wie może jak to rozwiązać?

Link to postu
Prwidłowo to chyba powinno tak wyglądać

1. Klienta na fakturze ma zapis "zapłacono gotówką" bo wkońcu płaci kurierowi gotówką.

2. U nas Fv księguje się jako nie rozliczona z ustalonym ze spedytorem  terminem płatności.

3. Płatnikiem należności jest spedytor, a nie klient.

 

Pomawiam pytanie do Insertu, czy da się zrobić ja powyżej?

Link to postu

ja stosuje dla pobran "zaplacono przelewem". w koncu platnosc od kuriera dotrze do mnie przelewem. mam tez pewnosc, ze klient paczki nie dostanie, jesli kurierowi nie zaplaci. gdyby klient nie odebral paczki to wroci ona do nas wraz z oryginalem faktury i bedziemy mogli ta fakture anulowac.

 

ja sobie zmieniłem w subiekcie opis jednej z formy płatności na "zapłacono gotówką (pobranie)" co jest, uważam, najbardziej zgodne z prawdą

Link to postu

można do tego typu płatności wykorzystać sprzedaż ratalną  i odpowiednio zmodyfikować wzorzec wydruku (nazwę płatności(np. zamiast ratalnej wpisać pobranie))

 

Tak jak napisałem w pierwszym poscie, sello nie obsluguje ani płatności na kredyt ani płatności kartą, ale faktycznie modyfikacja wydruku daje taką możliwość.

W takim razie poproszę o dorobienie tych płatności w sello.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

można do tego typu płatności wykorzystać sprzedaż ratalną  i odpowiednio zmodyfikować wzorzec wydruku (nazwę płatności(np. zamiast ratalnej wpisać pobranie))

W którym miejscu w Subiekcie można modyfikować wzorzec wydruku żeby zamiast kredytu pisało "zapłacono za pobraniem" ?

We wzorcu wydruku FS Standard nigdzie nie wiedze takiej opcji.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Ja zrobilem odroczony termin Pobranie i tak wlasnie pisze na fakturze. Cos w stylu forma platnosci: odroczona 7 dni (pobranie).

 

mam podobnie

 

(...) bo wkońcu płaci kurierowi gotówką.

 

... i od kuriera może dostać dowód wpłaty do rozliczenia "pobrania"

 

Dokładnie tak można to ustawić w Subiekcie, gdzie firma spedycyjna czy poczta pełni rolę "centrum rozliczeniowego".

Ja mam na swoich "zapłacono gotówka (pobranie)" co jest zgodne z prawdą a wcale taka faktura mi się nie rozlicza, bo należność wisi na koncie odpowiedniego "centrum rozliczeniowego"

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...