Skocz do zawartości

Nie kompletne paczki tworzone "ręcznie"

Polecane posty

Witam!

Mam mały problem, mianowicie jak mam aukcje gdzie jest np. 10 opcji do wyboru a w subiekcie mam każda oddzielnie to muszę ręcznie powiązać towar z transakcją. Klient pisze mi maila, ze np. chce wzór X i za pobraniem, edytuję transakcję, wstawiam właściwy wzór z towarów i OK. Prawie OK bo jak transakcja ma status "w trakcie realizacji" to zostanę zapytany czy utworzyć paczkę. Jeśli kliknę tak paczka będzie bez towaru ręcznie dodanego z listy towarów. Czasem też dodaje jako towar jednorazowy np. obiecany Klientowi gratis itd. W sytuacji jak powyżej również taki towar nie trafi do paczki.

Jeśli robię np. paczki opłacone z góry, po wybraniu opcji "utwórz paczki zbiorczo" to wszystko trafia do paczek tak jak powinno.

Strasznie to wkurzające bo można wysłać w ten sposób za mało towaru, automatycznie nie tworzą się dokumenty końcowe (mimo, że mają znacznik "Pi"), ręcznie można to zrobić i dokument dotyczy wszystkich towarów.

Da sie to naprawić?

Link to postu

Witam!

Mam mały problem, mianowicie jak mam aukcje gdzie jest np. 10 opcji do wyboru a w subiekcie mam każda oddzielnie to muszę ręcznie powiązać towar z transakcją. Klient pisze mi maila, ze np. chce wzór X i za pobraniem, edytuję transakcję, wstawiam właściwy wzór z towarów i OK. Prawie OK bo jak transakcja ma status "w trakcie realizacji" to zostanę zapytany czy utworzyć paczkę. Jeśli kliknę tak paczka będzie bez towaru ręcznie dodanego z listy towarów. Czasem też dodaje jako towar jednorazowy np. obiecany Klientowi gratis itd. W sytuacji jak powyżej również taki towar nie trafi do paczki.

Jeśli robię np. paczki opłacone z góry, po wybraniu opcji "utwórz paczki zbiorczo" to wszystko trafia do paczek tak jak powinno.

 

coś nie mogę powtórzyć takiej sytuacji

co dokładnie się działo z daną transakcją, kiedy jest dodawany towar, kiedy są płatności. poproszę wszystko krok po kroku

 

Strasznie to wkurzające bo można wysłać w ten sposób za mało towaru, automatycznie nie tworzą się dokumenty końcowe (mimo, że mają znacznik "Pi"), ręcznie można to zrobić i dokument dotyczy wszystkich towarów.

Da sie to naprawić?

dokumenty końcowe tworzy się albo ręcznie albo za pomocą opcji utwórz zbiorczo

Link to postu

Załóżmy że sprzedaję kaski w 3 kolorach -sa na jednej aukcji. W SGT to 3 produkty. Klient mi pisze, że chce czerwony za pobraniem. Wstawiam więc w transakcji towar z kartoteki, ustawiam za pobraniem i zmieniam status z "nowa" na "w trakcie realizacji" -tak aby zapytał czy utworzyć paczkę (bo mam wtedy dla takiego Klienta gotową paczkę). I wtedy w paczce tego dołożonego ręcznie towaru brak. Tak samo jeśli dołożę towar jednorazowy, np. obiecany gratis itp.

Wszystko działa dobrze jeśli zapisze transakcję bez zmiany statusu. I dopiero wtedy utworze paczkę. Jeśli za jednym zamachem to poustawiam to tworzy paczkę bez towarów dodanych podczas tej edycji.

 

Z tymi dokumentami to wiem, chodziło mi o to że nie ma wówczas takiej transakcji na liście transakcji z dokumentami do utworzenia -wynika to pewnie z tego, że wie ze nie wszystkie towary z transakcji zostały wysłane.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...