Skocz do zawartości

Edytowanie trwającej aukcji - zmniejszanie ilości

Polecane posty

He, a mi się wydawało, że najgorsza jest siódemka  :P

 

Edycja trwających aukcji byłaby bardzo niektórym pomocna, ale nie wszystkim.

Lub może inaczej - nie każdy by miał to włączone.

Jest wielu sprzedawców, którzy wystawiają wiele aukcji z jednym towarem, z ilością oderwaną od rzeczywistości. Z mojego doświadczenia wynika, że wystawianie wielu takich samych aukcji w pewnym stopniu przekłada się na sprzedawalność.

To jak z losami - jest większa szansa, że kupujący trafi do mnie.

No i drugi element - bardzo ograniczone możliwości edycji aukcji narzucone przez Allegro gdy wystąpi choć jedna transakcja. Akurat ilość edytować można.

 

Tak czy inaczej zgadzam się, że integracja z KEXem z pewnością ma mniej użytkowników, niż miałaby edycja aukcji z poziomu Sello.

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

To ja tylko jeszcze dopiszę dwie sugestie,

 

1. Co do automatycznej zmiany ilości na aukcji lub jej zakończenia to powinno gdzieś w aukcji być pole w którym można by wybrać akcję do wykonania:

-jak ilość na aukcji > ilość dostępnego towaru na magazynie to zmniejsz ilość na aukcji do dostępnej,

-jak ilość na aukcji > ilość dostępnego towaru na magazynie to zakończ,

-jak ilość dostępnego towaru na magazynie = 0 to zakończ aukcję,

-nigdy nie sprawdzaj ilości dla tej aukcji,

-mega bajer! - jak ilość dowolnego składnika dla wystawionych kompletów jest = 0 to zakończ aukcje z tymi kompletami no ale Sello musiałoby rozróżniać komplety od towarów,

I podczas każdej synchronizacji by się to wykonywało samo.

 

2. Trochę schodzi na tą funkcjonalność to podpowiem, że sprawę można załatwić bardzo szybko wprowadzając gdzieś w menu wyślij/odbierz - przycisk "sprawdź ilości na aukcjach" i wyświetlić raport tylko dla towarów dla których ilość wystawiona > ilości na magazynie. A w kolumnach pokazać ilość wystawioną i ilość dostępną na magazynie i dla każdej aukcji do wyboru:

-nic nie rób (domyślnie),

-zmniejsz ilość do dostępnej na magazynie,

-zakończ aukcję,

I na dole przycisk "wykonaj" - Sello samo by otwarło do edycji każdą z oznaczonych aukcji i poprawiło ilość lub zakończyło aukcję.

 

Takie zbiorcze sprawdzenie ilości i jej zmiana w aukcjach trwających - niezależne od innych mechanizmów synchronizujących Sello. Wykonywane kiedy użytkownik miałby na to ochotę. Teraz każdy użytkownik musi robić coś takiego samemu, a przecież to takie proste do zrobienia - 15 minut roboty, no góra 20 ;)

 

A poważnie - jak będziecie kombinować gdzie by tu upchać sprawdzanie ilości i jak połączyć z innymi mechanizmami to zejdą kolejne 4 lata. Nie prościej by to wprowadzić jako oddzielną funkcję/synchronizację? Na pewno szybciej bo nie wpływa na inne mechanizmy Sello.

 

Link to postu
Proszę  nie pisać bzdur, że jest w ścisłej czołówce bo temat się ciągnie od 2009 roku

Moim zdaniem jedno nie wyklucza drugiego. Nie oznacza to również, że w jednej najbliższej wersji zrealizujemy wszystkie zaplanowane nowości. Często zdarza się również sytuacja, że nagle wychodzą pilniejsze zmiany i trzeba te zaplanowane odłożyć.

 

 

 

 

Link to postu

PanBanBan wszystkie sugestie zebrane zostały do jednego wątku https://forum.sello.pl/index.php?topic=6609.0 , więc dopisz tam swoje sugestie.

Dzięki

 

No właśnie tak mi się wydawało, że już gdzieś to widziałem rozrysowane na kolorowo ale nie mogłem znaleźć - wszystko uwzględniłeś już w tamtym temacie ale zalinkowałem do mojej wypowiedzi tutaj żeby nie umknęło TS jak się będą za to w końcu brali :)

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...