Skocz do zawartości

Parametry aukcji

Polecane posty

Dlaczego w pobranych z Allegro aukcjach nie ma parametrów, które przecież są podane w Allegro. Pobierają się wszystkie dane natomiast przy próbie wystawienia parametry muszę wpisywać ręcznie (np. stan, kolor, rozmiar). Przy zbiorczym wystawianiu muszę każdą aukcję edytować i wprowadzać te dane. Wychodzi na to, że w dalszym ciągu ręczne wystawianie w Allegro jest szybsze niż w sello.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

w jakich dokładnie kategoriach są wystawiane aukcje i jakich atrybutów nie ma?

Aukcje są wystawiane w kategorii Odzież, Obuwie, Dodatki › Obuwie › Damskie

Przy pobieraniu danych z Allegro w Sello nie widać zaznaczonych atrybutów m.in.: kolor, stan, rozmiar. Wystawiając zatem aukcje przez Sello w każdej muszę to dodawać ręcznie a to się chyba mija z celem i dlatego od samego początku wystawiam aukcje w Allegro a nie w Sello, ponieważ nie chcę tracić dodatkowego czasu na ręczne wpisywanie parametrów.

Link to postu

Ale czy w Sello po wystawieniu aukcji z atrybutami specyficznymi, potem te atrybuty znikają czy jak?

Pobieram aukcje z Allegro i aby wystawić je ponownie z sello ze wszystkimi atrybutami muszę je wprowadzać ręcznie. Nie mogłem od samego początku wystawiać w sello, ponieważ wciąż były jakieś problemy z tym a to po wpisaniu atrybutów aukcja nie chciała się wystawić a to nie było jakiejś kategorii mimo aktualnych danych z Allegro (pisałem o tym we wcześniejszych postach).

Chciałbym wystawiać aukcje po przez Sello ale jeśli mam wpisywać za każdym razem te atrybuty ręcznie to to się mija z celem.

Link to postu

Mam wrazenie ze Sello pamieta w bazie te atrybuty, a nie pobiera ich z allegro.

Jezeli sie nie myle, to musisz je wystawic raz przez Sello i potem po pobraniu powinno byc dobrze.

Pamietaj ze to tylko moja teoria!

Tylko na samą myśl, że mam to robić w sello to mnie zimny pot zalewa. Każdą aukcję muszę sprawdzić w Allegro, bo nie pamiętam wszystkich atrybutów danego przedmiotu i tak wystawiając zerkam na to, co już było wystawione i wprowadzam to samo do sello - krecia robota. Może jak będę miał więcej czasu na zabawę i testowanie to się tym zajmę.

A swoją drogą to sello powinno pobierać wszystkie parametry aukcji danego przedmiotu z Allegro.

Link to postu

Sprawdziłem. Tak jest. Sello nie pobiera tych atrybutów, bo krótko mówiąc metoda webApi, która zwraca takie atrybuty nadaje się bardziej do ich wyświetlania na stronie www. Trzeba wystawiać aukcje przez Sello, wtedy te atrybuty będą. Jeśli natomiast pojawiają się błędy w atrybutach jakiejś kategorii to proszę nam zgłaszać. W przeszłości było kilka zgłoszonych błędów i wynikały one z błędów na allegro. Po zgłoszeniu były one poprawiane.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...