Skocz do zawartości

Czy Sello można uruchomić sieciowo?

Polecane posty

Bo to nie tedy droga :]

Jak chcesz miec dostep do bazy sello z innego komputera po sieci lokalnej, to wystarczy ze na tym drugim komputerze podasz sciezke do serwera z baza(w Sello) w stylu "komputer_z_baza/InsertGT".

Oczywiscie to jest zalozenie optymistyczne, czyli takie ze nie sa poblokowane porty dla MsSQL serwera na zadnym firewallu itp(mowa o komputerze z baza danych).

Link to postu

Właśnie siedzę nad podobnym tematem.

Na komputerze z bazą zainstalowałem SQL Server Management Studio.

We właściwościach "Connections" w pozycji "Maximum number of concurent connections" ustawiłem "zero" - czyli ilość nieograniczona.

Na dole mam zaznaczone "Allow remote connections to this server".

 

Na innym kompie, po wywołaniu Sello przy uruchomieniu z CTRL wprowadzam "kom_z_bazą\INSERTGT" i otrzymuję komunikat "Nie można uzyskać połączenia z serwerem".

 

Komputery widzą się w sieci - w sensie mogę zarządzać katalogami wzajemnie z jednego stanowiska na drugim. Kiedy jednak na tym drugim kompie zainstalowałem również SQL Serwer Studio i próbowałem połączyć się z tym pierwszym serwerem na, którym jest baza - nie udało mi się.

 

Gdzie mogłem popełnić błąd?

 

dodano za chwilę ;)

 

Widzę, że problem tkwi w firewallu. Kiedy wyłączyłem zaporę windows mam połączenie. Nie wiem co muszę odblokować, żeby zapora na komputerze, na którym jest baza nie ograniczał dostępu temu drugiemu. Można prosić o podpowiedź?

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...