Skocz do zawartości

sello a elektroniczna ksiazka nadawcza??

Polecane posty

Witam

mam pewne pytanie  niewiem czy ktos z was sie orjetuje  ostatnio podpisałem umowe z Poczta Polska wysyłkam ponad 2000tys listów poleconych  miesiecznie  od poczty otrzymałem piekna płytke  zatytuowana Elektroniczna ksiązka nadawcza.

Myslałem ze  będe mógł drukować ksiązke nadawcza  jednak przy takiej ilosci chca aby całosc była obsługowana przez EKN tzn EKN ma drukowac dane dadawcy    dane odbiorcy oraz Nr nadania.

 

Niesty EKn jest narzędziem  prymitywnym i z tego co widze  nalezy tam wprowadzac wszystko recznie wiem ze istnieje mozliowsc  importu danych z pliku *.xml lub *.csv moje pytanie brzmi czy z sello moge  przenies  odpowiednie dane  do EKN ? jesli tak to w jaki sposób.

 

Po wydruku odpowiedniej  naklejki z wszelkimi danymi oraz nr nadania  mam zaniesc przesyłki na poczte i na tym sie  konczy moja rola, nie dostarczam ksiezki nadawczej gdyz zamiast tego mam wysłac odpowoedni plik emialem.

 

Czy ktos z was  to juz robił ??

 

Nastepna sprawa cały towar jets wysyłany w kopertach bąbelkowych wiec nie ma mozliwosci nadruku bezposrednio na koperte posiadam  drukarke etykiet Dymo 400  jednak widze ze  nie działa ona z EKN. Moje nastepne pytanie brzmi  w jaki sposób nadrukować  dane na koperte?  Czy jedynym sposobem jest zakup papieru samoprzylepnego i nadruk na nim ?. Wielkie dzieki za wszelki sugestie.

 

Wiem ze sporto tego jednak mam nadzieje ze  ktos sie pokusi o odpowiedz  :)

Pozdrawiam

 

Link to postu
  • 5 miesięcy temu...

Nie byłbym taki wesoły.

 

My już robiliśmy jedną integrację z Ekn i Ekn Lite pod SubiektaGT. Mocno zastanawiamy się czy nie wejść z takim dodatkiem pod Sello.

Natomiast:

- W kilku typach przesyłek odbiliśmy się od ściany (pewne rzeczy klient musi po imporcie poprawiać ręcznie)

- Niektóre zadeklarowane parametry w dokumentacji nie są obsługiwane jak należy

- Wsparcie techniczne od Pocztowców i firm powiązanych jest słabe.

 

To jest oczywiście kwestia czasu, natomiast ostatnie 4 miesiące pokazały nam że nie takiego szybkiego jak byśmy tego oczekiwali.

Oczywiście bardzo fajnie że i Pocztowcy się w końcu zebrali do integracji elektronicznej.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...

Tego chyba sie nie da zrobic. Ja odpuscilem, bo support PP jest zerowy, a bez ich pomocy tego nie da rady zrobic.

Ja mialem jakis tam eksport, ktory dzialal, ale EKN nie widzial moich plikow. Support przestal sie odzywac, wiec dalem sobie spokoj z tym gownem.

 

A czego obecnie używasz? Czy użytkownikom sello udało się jakoś rozwiązać problem generowania xml'a z książką nadawczą?

Link to postu
  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...