Skocz do zawartości

Problem z pobieraniem transakcji

Polecane posty

Mi od wczoraj nie pobiera  żadnej transakcji mimo tego że kategorie pobrało niby ok i trwało to standardowo. Dobrze że mam sklep oparty na SOTE i wszystkie transakcje wystawiam i pobieram również przez sklep. Sello traktuje tylko jako dodatkowe sprawdzenie tym bardziej że mam tu od razu informację o zaksięgowania płatności przez PAYU.

Link to postu

Proszę podesłać do nas logi z pobierania samych transakcji, bez opcji historii. Instrukcję można otrzymać pod adresem sello@insert.com.pl. Proszę też w mailu zwrotnym wraz z logami podać przykład kilku aukcji do których brakuje transakcji.

 

Osobiście jestem niemal całkowicie przekonany, że powodem jest źle działająca funkcja webApi Allegro - która ma zostać usunięta, bo jest to jedna z najstarszych i najgorzej działających funkcji na webApi, ale warto spojrzeć jeszcze w logi aby się upewnić.

Link to postu

Sytuacja ta trwa już zdecydowanie za długo i niestety nie możemy czekać dłużej aż ostatecznie ustalicie Państwo z serwisem jakie są jej przyczyny i jak naprawić problem.

Na tą chwilę mamy ok. 100 transakcji, których sello nie chce pobrać od blisko 3 tygodni: nie wyświetla żadnego komunikatu o błędach, po prostu nie pobiera części transakcji. Zgłosiłam sprawę do konsultanta Allegro z informacją, że problemem jest prawdopodobnie źle działająca funkcja webApi. Otrzymałam wiadomość zwrotną z prośbą o szczegółowe przedstawienie problemu z funkcją: Której metody problem dotyczy? Jakie są objawy, komunikaty? Proszę zatem o szczegóły: jakie błędy w działaniu WebApi powodują wybiórcze pobieranie transakcji do sello?

 

Osobiście jestem niemal całkowicie przekonany, że powodem jest źle działająca funkcja webApi Allegro - która ma zostać usunięta, bo jest to jedna z najstarszych i najgorzej działających funkcji na webApi, ale warto spojrzeć jeszcze w logi aby się upewnić.

Link to postu

Drodzy Insertowi specjaliści,

 

Czy jest możliwość dodania skryptu czy protokołu, który porównywałby ilość

transakcji w Allegro z ilością pobranych? Chodzi o jakiś dodatkowy element który wykryłby

że coś nie wskoczyła do Sello.

 

Na tą chwilę trzeba to robić ręcznie, bo trudno jest zaufać że sello wszystko pobrało.

 

Pozdrawiam

Link to postu

poniżej odpowiedź, którą otrzymałam dziś od Allegro ws. problemów z pobieraniem transakcji do sello:

"Prosiłabym Panią o kontakt z administratorami Sello i ich bezpośredni kontakt z serwisem Allegro. Tylko obsługa Sello jest w stanie udzielić dokładniejszych danych na temat błędu, przysłać paczki XML itp., które pomogą zweryfikować problem."

 

Panowie i Panie: proszę skontaktować się z Allegro i ustalić przyczyny problemu.

Jeśli ktoś nie wie jak - my użytkownicy Sello, którzy borykamy się wybiórczym pobieraniem danych od kilku tygodni - chętnie pomożemy.

O co tu chodzi?!

 

 

Problem stanowi najprawdopodobniej funkcja doMyAccount2. Niestety sprawdzenie sprzedaży jest wykonywane tą funkcją a więc nie ma jak porównać wyników.

 

Weryfikować można ewentualnie po mailach dotyczących sprzedaży, filtrując maile niepodpięte do transakcji.

Link to postu

My tych paczek XML nie jesteśmy w stanie sami wygenerować, dlatego prosimy o podsyłanie logów z pobierania transakcji (to są te paczki XML, o których mówi Allegro). Każdy log jaki otrzymujemy jest przez nas analizowany i stosowna informacja ze szczegółami problemu jest wysyłana do Allegro.

 

Proszę zatem o podsyłanie tych logów. Instrukcję można otrzymać mailowo pod adresem sello@insert.com.pl (proszę dopisać link do wątku na forum, oraz w zwrotnym mailu z logiem podać kilka numerów aukcji, dla których nie ma w Sello transakcji).

Link to postu

No tak ale jak się pisze że proszę do logu zgrywać to co powoduje problem

 

"3.Następnie odebrać/wysłać dane, które powodują problem z poziomu Sello, (w przypadku problemu z pobieraniem napisać jakie opcje pobierania są wybrane).

 

Proszę wykonać tylko tą czynność, która powoduje błąd*, aby w logu było tylko to co potrzeba. Jeśli w trakcie działań Sello zacznie pobierać parametry z serwisu, to po skończeniu plik logu (z punktu 4) należy usunąć i powtórzyć czynność powodującą wystąpienie błędu (nie dotyczy przypadku gdy błąd występuje przy pobieraniu parametrów)"

 

Jeszcze raz napisze sello nie pokazuje żadnego błędu a sprzedaż jest tylko w poczcie , nie jest wyświetlana transakcja z formularzem

Dalej nie wiem jakie parametry ustawić do tworzenia logu bo nie wiem co jest powodem błedu .

 

 

Link to postu

Po kilkudniowej walce z sello , wreszcie doszedłem o co chodziło ze znikającymi transakcjami. Transakacja potrafiła zniknąć lub w ogóle się nie pobrać, po aktualizacji do 1.11.1 Przyczyna okazała się trywialna jakimś cudem(sello?) zostawiło filtr w transakcjach "z płatnością" ustawioną na brak , wystarczyło przestawić na "dowolny" i pokazują się dziesiątki(setki) aukcji, mam nadzieję, że komuś pomogłem, a sello powinno zweryfikować czy faktycznie coś takiego miało miejsce z nową wersją,

pozdrawiam. TRaffii

Link to postu

Z taką sytuacją spotkałem się pierwszy raz. Od kilku godzin, w chmurce taka sama informacja - 1 nowy klient, 7 formularzy

Do wczoraj taka informacja w chmurce, była dla mnie jednoznaczna, że pojawi się nowa transakcja. W wiadomościach dostałem e-maila o trasakcji, a w zakładce "transkcje" dalej nic nie ma, z tąd to moje przypuszczenie że się nie zapisuje.

Na podstawie e-maila z zamówieniem, czekałem na konkretną transakcje. Pojawiła się dziś ok godz 11 - dziewiętnaście godzin od złożonego zamówienia.

Miedzy czasie inne transakcje zapisywały się na bieżąco.

Próbowałem rozwiązań -> parametry odbierania z wyłączonym dziennikiem zdarzeń, nic nie pomagało.

Na chwilę obecną jest OK, ale się zastanawiam dlacza tylko ta jedna.

 

Jak mam wątpliwości, czy Sello dobrze działa to sprawdzam na programie konkurencyjnym ( P... a.. ), albo na forum Allegro użytkowników Menadżera Sprzedaży.

W opisanym przypadku, w programie konkurencji ta jedyna transakcja nie została jeszcze zapisana, więcy chyba coś z Allegro nie tak.

 

Link to postu

No niestety ostatnio jest sporo opóźnień i luk w transakcjach, każde takie zgłoszenie podesłane do nas w postaci logów sprawdzamy, a to niestety zabiera nam cenny czas przewidziany na rozwój programu.

 

W nowej wersji Sello będzie dostępny nowy mechanizm pobierania transakcji, ale niestety jesteśmy nadal zmuszeni zaimplementować 2 sposoby pobierania (tak jak teraz), bo jak widać, często jeden z nich po prostu nie działa poprawnie.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

u mnie od dzisiaj sello wogole nie dziala, przy nacisnieciu wyslij/odbierz wszystko konczy sie bledem. ogolnie blad wyglada tak:

Ostatnia operacja nie powiodła się.

Zdalny serwer zwrócił błąd:

Minutowy limit wywołań dla tego klucza WebAPI został przekroczony. Proszę spróbować później.

To wina allegro? bo nie ukrywam ze z tego powodu nie moge nic zrobic a recznie przekopywanie aukcji mija sie z celem przy duzej sprzedazy.

 

Problem rozwiazany, wystarczylo podac swoje webapi w ustawieniach konta.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...