Skocz do zawartości

Problem z pobieraniem transakcji

Polecane posty

Witam, mam problem z pobieraniem transakcji. Przy pobieraniu nie wchodzą wszystkie transakcje. Pobranie parametrów nic nie daje, pobieranie tylko na podstawie zmian w historii też nie.

 

Co zrobić w takim wypadku. Po pobraniu sello nie pokazuje żadnego błędu.

 

Uzbroić się w cierpliwość i pobierać co kilkadziesiąt minut z odznaczonym "Tylko na podstawie zmian w historii" allegro od wczoraj ma duże opóźnienia z przekazywaniem informacji do webAPI oraz z odświeżaniem aukcji.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Mam ten sam problem co moi przedmówcy z pobieraniem transakcji.

Dziś zaktualizowałem sello do wersji 1.12.0 beta i zaczął się mój koszmar.

Na początku nie ściągał po kilka transakcji a teraz już nie ściąga żadnej transakcji ale odbiera wszystkie wiadomości. To zaczyna być męczące. Proszę o opinie jak można naprawić te błędy.

A może to stoi po stronie sello :-[.

Takie rady jak wyłączanie dziennika zdarzeń nic nie pomagają.

Proszę o pomoc.

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Witam!

 

Mam problem tego typu:

 

Po pobraniu transakcji wyświetla się "dymek" pobrano klientów 2, odebrano 8 transakcji. Problem jest w tym, że nie ma nowych transakcji bo już te transakcje pobrano i je obsłużyłem. Błąd wyświetla się od momentu kiedy nie pobrało mi transakcji od klienta niezarejestrowanego. Próbowałem już pobierać na podstawie zmian w historii, na podstawie dziennika zdarzeń. Nic nie skutkuje.

Link to postu

Występują i to jak jasna cholera!!

 

z góry proszę o wybaczenie tonu mojej wypowiedzi jednak autor wykazuje już objawy zdenerwowania.

 

 

otóż od wczoraj przez cały dzień, całą noc i dziś rano nie udaje mi się zsynchronizować niczego. synchonizacja trwa jakieś dwie sekundy po czym Raport(4).

jak to widzę to mnie krew zalewa gdyż widzę to zbyt często. oczywiście pobieranie transakcji, aukcji, parametrów zakończone błędem. I tutaj. Dlaczego płacę za program który przez połowe czasu jego użytkowania w ogóle nie spełnia swojej podstawowej funkcji. I zaznaczam, że nie interesuje mnie WebApi i inne tego typu słowa. jeśli płacę to chcę otrzymać gotowy produkt do użytku, czy się mylę.

 

Proszę o bezzwłoczną odpowiedź. Oraz jeśli nie myliłem się w powyższym o przeprosiny.

Link to postu

A no właśnie... "The system cannot find the file specified. (2)"

Od takiej informacji należy zacząć.

 

Nie jest to problem z Allegro tym razem, tylko z konfiguracją komputera. Najprawdopodobniej firewall lub program antywirusowy blokuje Sello - proszę się upewnić wyłączając go na chwilę. Ostatnio były podobne zgłoszenia tego problemu, zapewne w wyniku jakiejś aktualizacji oprogramowania antywirusowego lub zmian w ustawieniach internetowych w panelu sterowania.

 

Poniżej wątki opisujące problem:

http://forum.sello.pl/index.php?topic=6254.0

http://forum.sello.pl/index.php?topic=5772.0

Link to postu

pomogło!! prawie

 

niestety jest inaczej co nie znaczy, że lepiej.

 

teraz synchronizacja zatrzymuję się na etapie brak wiadomości do wysłania i kręci się, że niby coś robi lub na etapie allegro.pl pobieranie kategorii 1.4.76(23356) i to samo. nic nie pobiera. w logu:

Ostatnia operacja nie powiodła się.

Zdalny serwer zwrócił błąd:

Niepoprawna wersja kategorii lub pól sprzedaży. Proszę sprawdzić lokalne wersje i uaktualnić oprogramowanie!

 

 

co się dzieje??!!

Link to postu

Teraz jest już ok. Niepoprawna wersja kategorii jest to błąd zwracany przez Allegro w sytuacji gdy zmienią się kategorie/atrybuty na serwisie. Sello wtedy automatycznie przystępuje do pobierania nowej ich wersji. Natomiast na pasku widnieje "brak wiadomości do wysłania" ponieważ był to ostatni wpis umieszczony na pasku (nie znika on sam, lecz dopiero jeśli zakończą się wszelkie operacje w tle, lub pojawi się nowy wpis).

 

Co konkretnie pomogło na ten błąd z brakującym plikiem?

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...