Skocz do zawartości

Informacja od Poczty Polskiej - wymagane poprawki do druków

Polecane posty

Witam,

 

W poniedziałek wysłałem druki z sello (paczka zwykła, pobraniowa i list polecony) do Poczty Polskiej i w dniu dzisiejszym otrzymałem następującą odpowiedź.

 

1. Interpretacja cyfrowa kodu (cyferki pod kodem kreskowym) powinny mieć

wysokość od 3 do 4 mm, a te mają    2, 5 mm.

 

2. W przypadku przesyłki pobraniowej w polach gdzie występuję słowo

"paczka" powinno być słowo "przesyłka"

i tak powinno być na awersie  "Przesyłka nie zawiera rzeczy niebezpiecznych

i innych ....." i na rewersie "Przesyłkę otrzymałem w dobrym stanie ..."

 

Blankiet służący do przekazania kwoty pobrania też zawiera jeden błąd a

mianowicie pole "nazwa zleceniodawcy" powinno być puste,  ponieważ to jest

miejsce na pieczatkę urzędu pocztowego, który będzie przekazywał dla Pana

kwotę pobrania.

Wszystkie ważne dla Pana informacje powinny się znaleźć w polu "tytułem".

 

3. Otrzymał Pan również zakres numeryczny dla przesyłek poleconych w

obrocie krajowym.

Nie widzę załączonego oznaczenia "R". Załączył Pan tylko pokwitowanie

nadania przesyłki poleconej,  ale to nie o to chodzi.

Przesyłam w załączeniu wzór dla "R".

 

(See attached file: Nalepka R-właściwe wymiary.doc)

 

Z punktem 2 sobie poradziłem. Ale nie wiem jak poprawićbłąd z punktu 1 i co z tą "R"-ką dla listów poleconych?

 

Link to postu

Trochę mało czasu jak terminy gonią i rozwiązuje się po kilka spraw jednocześnie, to na inne brakuje czasu. My tu też nie dysponujemy ogromnym zasobem ludzi więc najpierw rozwiązywane są sprawy o wyższym priorytecie.

 

Proszę sobie wyobrazić, że podobnych spraw i zapytań tylko do mnie dziennie trafia kilka, wszystkich obsłużyć się po prostu nie da, albo ja nie umiem. A przecież muszę jeszcze swoje normalne zadania też wykonać.

Akurat z wydrukami sprawa jest o tyle prostsza, że jest edytor w którym można stosowne poprawki zrobić bez ingerencji w kod programu, więc np moja ingerencja (jako programisty) w tym przypadku nie jest konieczna.

 

Z drugiej strony zapewniam, że mail dotarł i same poprawki czekają na realizację.

Link to postu

Taką poprawkę można wykonać we własnym zakresie, zmieniając wielkość czcionki w edytorze wydruków. Jeśli zaś chodzi o nowe podpisy pod kodami kreskowymi o zmiennej wysokości, to na forum są do pobrania wydruki w których takie zmiany są już dokonane. Jeśli nie ma właściwego wydruku to można skopiować elementy z jednego wydruku do drugiego.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...