Skocz do zawartości

Rozgrupowanie transakcji pobranej jako całość

Polecane posty

Witam,

 

mam taką sytuacje, że klient kupił na 1 aukcji 2 szt. Transakcja jest w Sello odpowiednio widoczna jako jedna transakcja (nie jako grupa transakcji).

Teraz klient przysłał maila, że się pomylił i chce tylko 1szt. Chciałbym "rozgrupować" transakcje w ten sposób, aby powstały z tego dwie transakcje, po 1szt. w każdej. Wtedy klient może wpłacić za 1 szt. a druga transakcja będzie wisiała w spisie tak długo, aż będę mógł wypełnić FZP.

Możliwość taka byłaby też przydatna zwłaszcza wtedy, gdy klient kupi na 1 aukcji 2 szt. i prosi o wysyłkę każdej na inny adres.

Efekt można oczywiście uzyskać edytując transakcje i zmniejszając ilość towaru + dodanie drugiej transakcji ręcznie.

Proszę moją propozycję potraktować jako małopilne ulepszenie - do wprowadzenia w wolnej chwili po wszystkich bardziej koniecznych zmianach!

 

pozdrawiam

Link to postu

To nie do końca jest rozgrupowywanie, bo nie można rozgrupować czegoś co grupą nie jest. Trzeba by zrobić coś na zasadzie opcji podziel transakcję i tu nie tylko ograniczać się do 2 przedmiotów, bo przecież to może dotyczyć dowolnej ilości towarów. No i trzeba się zastanowić jakie będą tego konsekwencje, np w dokumentach, w strefie etc.

Link to postu

Bartku tu nie ma sie nad czym zastanawiac  ;D

Opcja podziel transkacje powinna dzialac tak:

-usuniecie dokumentow, ktore sa juz wystawione

-usuniecie strefy

-zduplikowanie transakcji ktora istnieje, ale z iloscia towaru 1 sztuka

-dalsze postepowanie jak z 2 osobnymi zakupami od jednego uzytkownika na przykalad po kliku godzinach

 

*juz widze mala wade tego rozwiazania, bo jak klinet kupi 3 rzeczy, a chce tylko 2 sztuki, to bedziemy mieli 3 transkacje, ale to juz da sie latwo naprawic recznie poprzez zwiekszenie ilosci w jednej transkacji lub zdgupowanie 2 transkacji do jednej, a ta trzecia zostawic sobie do FZP czy czgokolwiek innego :)

Link to postu

alternatywnie: jakieś dobre rozwiązanie do kontrolowania zaległych transakcji, w tym:

- automatyczne wysyłanie przypomnienia o transakcji/płatności po 5 dniach od zakupu bez wpłaty i później automatyczne wysyłanie przypomnienia co 3 dni

- wysyłanie przypomnienia allegrowego z poziomu sello

- automatyczne wysyłanie FZP z poziomu sello w momencie kiedy już można wysłać

jeśli webapi nie obsługuje takich akcji to powyższe mogłoby działać w postaci gotowego linku do moje allegro

 

i jeszcze: usuwanie rezerwacji towaru w subiekcie po zmianie statusu transakcji na "anulowana"

Link to postu

aj narzekacie :). Nie wszystkie pilne zmiany są takie proste, nie wszystkie błędy da się łatwo zdiagnozować. Do wyboru jest zatem siedzieć 2 tygodnie nad jedną rzeczą lub przez ten czas zrobić 5 innych. Dodatkowo sugestii różnych przybywa szybciej niż da się je zrealizować - stąd jest jak jest. Nie jest to taki prosty wybór co i kiedy robić. Ale staramy się.

Notatki były złe, zrobiliśmy nowe i nie wiem czy w ogóle ktoś to zauważył? Bo coś żadnych błędów ani sugestii na ten temat :)

Link to postu

Notatki są (prawie) OK i trza Was pochwalić za nie.

Sugestie były przynajmniej z mojej strony, dodatkowo brakuje notek do kilku obiektów (towary, klienci itp) , ale zapowiadasz  , że będą więc na razie się nie odzywam.

Tak to jest jak coś jest zrobione dobrze to się o tym nie mówi, a jak źle to trza drzeć morde ;)

Link to postu

notatki do klientów, towarów będą prawdopodobnie w następnej wersji. Nie chciałem dawać wszystkiego w pierwszej wersji przez wzgląd na czas i po to, aby na mniejszej wersji notatek sprawdzić jakie będą sugestie co do ewentualnych zmian.

 

No jak jest coś zrobione dobrze to proszę móówić - taki dodatkowy doping zawsze się przyda ;D. Analogicznie do Allegro, pozytyw od czasu do czasu zawsze lepiej zadziała niż negatywy :)

Link to postu

pisząc, że to nie jest priorytetowa sugestia miałem na myśli to, że w pierwszej kolejności powinno nam zależeć na eliminacji blędów (aktualnie najbardziej mnie dobija nieprawdidłowe wstawianie kosztów przesyłki do transakcji), niż kosmetyczne zmiany czy inne drobne udogodnienia.

 

pozdrawiam

Link to postu

No jak jest coś zrobione dobrze to proszę móówić - taki dodatkowy doping zawsze się przyda ;D. Analogicznie do Allegro, pozytyw od czasu do czasu zawsze lepiej zadziała niż negatywy :)

Dobrze Bartku. Notatki sa OK :). Przy okazji musze pochawlisc ze ta beta byla bardzo udana i nie bylo w niej prawie bledow :)

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...