Skocz do zawartości

koszt wysylki w nowym sello 1.4

Polecane posty

Ale żebyśmy się dobrze zrozumieli. Sello nie pobiera kosztów wysyłki do transakcji z aukcji, bo aukcja nic takiego nie zwraca. Wcześniej to działało, bo były tylko dwa koszty na allegro (pobranie i z góry) przez co wiadomo było jaki koszt należy ustawić.

 

Jakie koszty były ustawione na aukcji?

Mam tylko na aukcjach ustawione - płatne z góry a koszt jest jeden, także nie rozumiem dlaczego do jednych pobiera koszt a dla innych nie. Dziennie potrafię mieć kilka transakcji pobranych z kosztem = 0 i mailach automatycznych sello wówczas wysyła głupoty (w tym koszt wysyłki 0 PLN)

Link to postu

Również mam problem z kosztami transportu, nie pojawia się żadna wartość w polu szczegóły transakcji - transport.

Chronologicznie:

- poprzednia wersja sello - wszystko działa ok, aukcje wystawiane z serwisu

- pojawiły się aukcje wystawione z sello - pojawił się problem tylko dla tych aukcji

- zainstalowałem wersje 1.4 - koszt transportu nie pojawia się dla wszystkich nowych transakcji od momentu zmiany sello

 

Ustawienia

- domyślny koszt transportu - minimalny >0

- tabelka w szablonie Sposób i koszty dostawy wypełniona (zaznaczone 'ptaszkiem" + koszt)

- po wystawieniu aukcji na serwisie koszty dostawy prawidłowe

- w aukcjach zakonczonych lub trwajacych tabelka z powyższymi danymi jest pusta

 

Co można z tym zrobić. Nie ukrywam bardzo ważna sprawa, dla większości aukcji pozostaje domyślny najniższy koszt dostawy.

Link to postu

Najlepiej by było na konkretnym przykładzie zobaczyć czemu nie działa. Więc gdyby ktoś miał chęć podesłać bazę danych (zarchiwizowaną) ze wskazaniem konkretnej(-nych) transakcji które nie ustawiają kosztów to proszę pisać na sello@insert.com.pl.

 

Baza oczywiście przyda się tylko w wypadku gdy aukcje trwające w Sello mają wypełnione koszty wysyłki. Jeśli tych kosztów tam nie ma to jest to oczywiste że transakcja nie wpisze ich poprawnie (ten błąd jest znany).

Link to postu

Mam problem z pobieraniem kosztów wysyłki z transakcji gdzie wszystko jest dobrze do wydruków np. na liście magazynowej - ustawiłem sobie na liście magazynowej okienko na którym ma niby pokazywać koszty wysyłki (edytowałem liste magazynową, dodałem label i ustawiłem mu tag: paczka:Opłata za wysyłkę - podobnie zresztą zrobiłem z pokazywaniem telefonów, co mi fajnie działa).

 

W efekcie raz koszty wysyłki z transakcji wędrują do okienka "opłata za wysłanie przesyłki" - w module paczka i wtedy są na na mojej liście magazynowej, a raz nie.

 

Nawiązując do tematu. Chodzi mi o to, że w momencie zrobienia z transakcji paczki - koszty wysyłki nie przechodzą do PACZKI

- czasami nie wiadomo jakim cudem mi to wychodzi.

 

Poniżej przesyłam okienko gdzie ma trafiać ten koszt

 

sello111.jpg

 

Chodzi mi dokładnie o to, że koszt wysyłki jaki jest w PACZKACH jest importowany u mnie na Liste wysyłkową, która ma mi w moim założeniu służyć do wypisania paragonu, a niestety bez kosztów wysyłki zajmuje to niepotrzebnie wiecej czasu.

 

Problem z pobraniem jest troszke mniejszy jeśli chodzi o pobrania bo np. jeśli w transakcji pobraniowej ustawie jakiś koszt wysyłki to w paczce uzwględni mi całkowity koszt (kwota za produkt + wysyłka).

 

Przy okazji - czy jest możliwość aby lista wysyłkowa drukowała każdą paczkę na osobnej kartce - słyszałem kiedyś że jest ale nie wiem gdzie się to usatawia.

 

Pzdr

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

Taki efekt powstaje także gdy to co ma się wydrukować na jednej stronie wykracza trochę poza tą stronę wtedy końcówka (nawet pusta) może być "drukowana" na drugiej stornie.

 

Proszę podesłać najlepiej ten wydruk do mnie to sprawdzę u siebie. sello@insert.com.pl z linkiem do tego wątku

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Rozwiązanie:

 

Wydruk drukuje się na co drugiej kartce dlatego, że nie mieści się na jednej (wszerz). W edytorze widać to po prawej stronie szablonu - elementy tabelek wchodzą na margines i jest on czerwony. Trzeba albo poszerzyć margines (licząc się z fizycznymi ograniczeniami drukarki) lub zwęzić/przenieść elementy wydruku tak aby nie wchodziły na ten margines.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...