Skocz do zawartości

Problem z serwerem i bazą danych, bardzo proszę o pomoc

Polecane posty

Witam!

Jetsem nowym użytkowniekiem.

Posiadam Subiekt gt i sello.

Wszystko mi się świetnie zainstalowało tylko, że nie mogę się połączyć z subiektem gt.

 

Czy pole autentukacja windows ma być zaznaczone, jeśli tak to jaki login i hasło ma być wpisany ( od subiekta czy od windowsa)

 

W pomocy jest napisane, że baza danych np "jasiu na serwerze

JACHU-KOMPUTER\INSERTGT - Subiekt GT"    trzeba wpisać "jasiu." Potrzebna jest ta kropka po jasiu ?

 

 

 

 

 

 

 

 

InsERT_Driver: Pobieranie połączenia do bazy danych:

Nieprawidłowy wskaźnik.

(0x80004003)

Link to postu

Czy na komputerze z Sello jest zainstalowany Subiekt?

 

Kropka jest chyba pomyłką.

 

Generalnie autentykacja windows oznacza, że użytkownik aktualnie zalogowany w systemie jest rozpoznawany przez SQL server. Nie trzeba podawać żadnych loginów i haseł. Natomiast można włączyć sobie na serwerze autentykację SQLową - wtedy należy podawać login i hasło, na które użytkownik jest logowany do serwera SQL.

Link to postu

Odinstalowałem sello usunąłem stare bazy zainstalowałem ponownie ale juz w wersji 1.4 i mam pytanie w subiekcie gt mam baze założoną "jasiu" a w sello jaką zakładam ? pod taką samą nazwą ? czy nową ? bo jak wpisze to samo co w subiekcie to wyskakuje mi błąd "struktura bazy danych jest nieprawidłowa" wybierz inny podmiot z listy i spróbuj ponownie.

 

Proszę o podpowiedź.

Link to postu

No i nadal stoję w miejscu...

Czy ja coś źle wpisuje w parametrach połączenia z programem subiekt gt ?

Serwer: XXXXX\INSERTGT

Baza danych: Jan Kowalski (mam tak utworzony podmiot- to o to chodzi ?)

Autentykacja windows (ptaszek zaznaczony)

w nazwie użytkownika wpisane sa

hasła brak

Użytkownicy w Subiekt gt - nic tam nie mogę zrobić bo nie mam połączenia.

I co jeszcze? w SQL coś mam ustawiać ? po zaisntalowaniu subiekta gt z SQL nic nie ustawiałem.

Link to postu

Sello ma osobną bazę danych, stąd jeśli są one na jednym serwerze SQL to nie mogą się tak samo nazywać. Nazwa może być dowolna, ale lepiej nazwać ją tak, aby wiedzieć co to jest :).

 

Po pierwsze proszę uruchomić Subiekta. Jeśli ten już działa i są w nim towary - towary te należy oznaczyć "do serwisu aukcyjnego" (jest taka operacja zbiorcza pod prawoklikiem).

 

Po drugie, zainstalować Sello, utworzyć dla niego nową bazę. Uruchomić. Następnie skonfigurować połączenie z Subiektem w Sello: Administracja->Parametry systemu sprzedaży.

Tam należy podać serwer, na którym znajduje się baza danych - jesli ten samo komputer, można wpisać

(local)\insertgt

przy założeniu, że instancja serwera nazywa się insertGT - domyślnie instalowana z Subiektem.

 

dalej wybrać bazę subiekta, do której Sello ma się łączyć - lista powinna się odświeżyć po rozwinięciu (może chwilę potrwać)

 

Jeśli pojawi się jakiś błąd, oznacza to, że należy dodatkowo zmienić np autentykację windows na SQLową, lub nazwa serwera jest nieprawdziwa - zależy od tego co będzie napisane w komunikacie o błędzie.

 

Na koniec, trzeba jeszcze przypisać użytkowników Sello do Subiektowych, na początek wystarczy zrobić wszyscy-Szef.

 

Dalej, testuj połączenie, jeśli jest OK, to nacisnąć przycisk Połącz i OK.

Link to postu
  • 1 rok później...

 

Po drugie, zainstalować Sello, utworzyć dla niego nową bazę. Uruchomić. Następnie skonfigurować połączenie z Subiektem w Sello: Administracja->Parametry systemu sprzedaży.

Tam należy podać serwer, na którym znajduje się baza danych - jesli ten samo komputer, można wpisać

(local)\insertgt

przy założeniu, że instancja serwera nazywa się insertGT - domyślnie instalowana z Subiektem.

 

dalej wybrać bazę subiekta, do której Sello ma się łączyć - lista powinna się odświeżyć po rozwinięciu (może chwilę potrwać)

 

Jeśli pojawi się jakiś błąd, oznacza to, że należy dodatkowo zmienić np autentykację windows na SQLową, lub nazwa serwera jest nieprawdziwa - zależy od tego co będzie napisane w komunikacie o błędzie.

 

Na koniec, trzeba jeszcze przypisać użytkowników Sello do Subiektowych, na początek wystarczy zrobić wszyscy-Szef.

 

Dalej, testuj połączenie, jeśli jest OK, to nacisnąć przycisk Połącz i OK.

 

po aktualizacji do wersji sgt 2,501hf - sello nie widzi bazy anie serwera -

robiłem jak pan opisał , (local)\insertgt nie wyświetla nic - po wpisaniu ręcznie , nie wyświetla podmiotów , jakby sello wogóle nie widziało nic ?

 

po wpisaniu ręcznym mam komunikat - zrobiłem screna - mogę przesłąc na meila

 

przy testowaniu połączenia - nieprawidłowy użytkownik lub błąd serwera , a sam subiekt pracuje dobrze ... ? proszę meil wyśle na priva auto_gt@op.pl

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...